Nospa - jakie mogą być skutki uboczne zbyt dużej dawki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lut 26, 2023 16:37 Re: Nospa - jakie mogą być skutki uboczne zbyt dużej dawki

no spa jest gorzka, pokruszona w karmie mogła być za mocno wyczuwalna, dlatego Bilu mógł jej nie jeść!
Fajnie, że się mu poprawiło.

A tak od siebie podpowiem- pogadaj z lekarzem prowadzącym, czy nie dałby Ci na wynos bunondolu albo bupaqu, przy zatkaniu warto to dodatkowo podać oprócz rozkurczowego. Mój Filemon dzięki temu nie był zmuszony do ciągłego cewnikowania.
Moja ówczesna wetka, gdy Filemon miał takie częste epizody zatykania, zapalen pęcherza w tym krwotoczne, nie miała na niego innego pomysłu niż cewnik, a więc narkoza i tak co 3-4 miesiące, a moje doswiadczenie było żadne i na tym etapie uznawałam, ze wie, co robi, szczególnie, że przy pierwszym epizodzie na wyjeżdzie ratowali go w dużej klinice, nota bene w B.
I pewnie tak by sie ciągnęło, gdyby go kiedyś nie dopadło wieczorem nie mogłam czekać na otwarcie gabinetu i pojechałam do sąsiedniego miasta do kliniki uniwersyteckiej. I tam dali mu właśnie opioid, chyba bunondol plus dośc dużą dawkę nospy w iniekcji plus kroplówkę i się okazało, że kota puściło, się załatwił, Potem mial jeszcze ze 2, 3x przypadek zatkania i zawsze stosowałam tę metodę, miałam właśnie tabletki na wynos i jak tylko coś wróżyło problem to nie ciągnęłam go do weterynarza, szczególnie, że koty jak dzieci chorują w święta i w nocy, sama od razu tylko podawałam leki i zawsze pomagało. Podpowiedziałam to samo u mnie.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7104
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon lut 27, 2023 17:49 Re: Nospa - jakie mogą być skutki uboczne zbyt dużej dawki

Necz, moje kotto przyzwyczajone do silikatowego żwirku niestety, z tego co czytałam najgorszy żwirek - niestety do takiego go przyzwyczaiłam. Chciałam mu polepszyć drewnianym, ale się nie udało. dziś rano ostro znowu siurnął w silikatowy, a przy drewnianym się jakby zakorkował. Martwiłam się, że może przy silaktowym łapki Bila bolą, ale jak do silikatowego wróciłam znowu Bilu kupka i siusia.

tabo10, pewnie masz rację :) Tak czy siak tego błędu z zostawieniem mamy bez podzielonych tabletek już nie popełnię :)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pon lut 27, 2023 18:00 Re: Nospa - jakie mogą być skutki uboczne zbyt dużej dawki

Maczkowa, zapytam o te specyfiki weta, ja pierwszy raz o nich słyszę. Dziś na razie zdecydowałam, gdy Bilu się wczoraj i dziś rano wysiusiał sam, że będę obserwować. Jeśli znowu zauważę zatkanie, jak już Wam pisałam, poproszę o wcześniejszą wizytę w klinice, tylko wtedy przyjmie go inny lekarz, nie ten, do którego chciałam i chcę z Bilem chodzić - ten dopiero 8 marca, chociaż to ta sama klinika. Żeby do niego z Bilem jechać za każdym razem biorę dzień urlopu, bo on przyjmuje tylko w godzinach wcześniejszych, a ja po 17.00, gdy kończę pracę u niego już nie mam szans się zarejestrować.
Ten lekarz zasugerował mi też, abym zwróciła uwagę, czy Bila nie boli też kręgosłup, bo RTG wykazało nieprawidłowości.
Zastanawiam się sama od siebie, czy Bilu się nie zatkał też z powodu stresu, bo mnie 2 dni nie było (2 noce był sam, a ja rzadko go zostawiam) i zostawiłam mu jeszcze w prezencie nowy żwirek. Ale może tylko sobie to dodaję i nie mam racji. Przed moim wyjazdem siusiał (cały czas jednak leczony, ale nie było potrzeby podawania mu Nospy).
Jeśli nie trafię z Bilem do Kliniki wcześniej, to 8 marca zapytam lekarza o leki o jakich mówisz. Jak będę musiała wcześniej jednak jechać, to wcześniej zapytam. Serdecznie dziękuję za radę.
Na razie Bilu siusia i kupka :)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Śro mar 01, 2023 23:20 Re: Nospa - jakie mogą być skutki uboczne zbyt dużej dawki

Bestol ja na „poślizg” mam awaryjnie spasmoglucinol. Tabletki są wielkości połowy Nospy i nie są gorzkie. Wg mnie są nawet lepsze, moja po Nospie była lekko otumaniona i vetka dała nam spasmo.
I mógł się zatkać z powodu stresu. Jak wyjadę na aż trzy dni to wielki dramat, wycie pod drzwiami i bilans posiusiania i qpy się nie zgadza.

Chikita

 
Posty: 6403
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Goldberg, kasiek1510 i 429 gości