karma feringa po zmianie składu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lut 25, 2023 18:50 karma feringa po zmianie składu

Witam! przychodzę znowu z pytaniem :)
Przegadałam mamę i planuję zmienić karmę dla moich czterech kotków :201461 . Na zooplus oglądałam wiele karm i feringa była jedną z najlepszych i też najtańszych jednak po przeczytaniu paru opinii na jej temat zobaczyłam że podobno zmieniła skład chyba w 2022r na gorszy i teraz nie jestem pewna czy po tej zmianie karma jest wciąż dobra na podstawę diety : / więc przychodzę tutaj z pytaniem czy feringa po zmianie składu wciąż się nadaje ? bo niektórzy ludzie pisali nawet że feringa teraz nadaje się tylko do kosza.. :cry: a jeśli się już niezbyt nadaje to jakie dobre i tanie karmy polecacie?
Z góry dziękuje i miłego dnia/nocy !

_Juli.a_0

 
Posty: 3
Od: Pt sty 06, 2023 16:14

Post » Sob lut 25, 2023 19:11 Re: karma feringa po zmianie składu

Do kosza sie nadaje, bo koty za bardzo nie chcą jej jeść, wygląda jak zbita szarobura sucha glina, w zasadzie wszystkie bez wyjatku tak wyglądają. Mam stado własnych, bezdomnych i na 10 kotów 1 puszka 400 gr z trudem mi schodzi.
Są niektóre smaki łatwiej tolerowane, raz na jakiś czas pomiędzy innymi przemycam, ale wiekszośc na nie. Pewnie sa koty, które jedza, bo widzę, ze są ludzie, którzy chętnie odkupują, ale dużo tez sprzedaje. Pewnie koty którym nie wychodzi uszami podtykane różności łatwiej to akceptują, ale radziłabym nie kupowac dużych zapasów, raczej sprawdzic różne smaki. Z tego, co widzę, też single menu chetniej są jedzone, niż classic menu.
A jak się zmieniła karma świadczy edycja zimowa z gęsią, kupiłam w zeszłym roku, jeszcze mam trochę zapasu. Teraz się pojawiła- etykieta identyczna, sklad niby też o 01% niektóre składniki się różnią. Zeszłoroczna smakowita, moje koty wciągają bardzo chętnie, ta szarobura glina i nie chcą tknąć. Wściekła byłam strasznie, bo zanim zamówiłam zapas nowej, to sprawdziłam na starej akceptowalność.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7117
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Sob lut 25, 2023 19:23 Re: karma feringa po zmianie składu

Tu jest porównanie zmian: http://kotuszkowo.pl/czy-zaszly-zmiany- ... e-feringa/
Ja kupiłam Feringę tylko raz i to chyba była jeszcze poprzednia partia przed zmianą, a i tak moja kotka wzgardziła.
A co do polecania innych w miarę tanich karm, może MAC's? Choć daaaawno go nie kupowałam, więc nie wiem jak z nim teraz.

ziuku

Avatar użytkownika
 
Posty: 610
Od: Nie wrz 11, 2022 11:31

Post » Sob lut 25, 2023 20:38 Re: karma feringa po zmianie składu

Ostatnio się prz rzuciłam na MAC's. Póki co jest OK.

Kwiatuszek2023

 
Posty: 9
Od: Sob lut 25, 2023 10:58

Post » Sob lut 25, 2023 20:53 Re: karma feringa po zmianie składu

Moje jedzą Feringe jagnięcinę pur, tylko ta karma jakoś im jeszcze smakuje, dawniej jadły cielecinę, teraz nie powąchają.Co do karm , to nie tylko Feringa się popsuła Catz Finefood też, a ta linia pur dla zooplusa, to moim zdaniem porażka. dziczyznę kupuję normalną i chciałam tą z zooplusa wypróbować jest całkiem inna, kotka nawet nie spojrzy, dobrze, że bezdomne jedzą.

Padalec

 
Posty: 8
Od: Sob lut 25, 2023 12:55

Post » Sob lut 25, 2023 20:59 Re: karma feringa po zmianie składu

moje zn owu raczej cielęcinę, a jagnieciny ani z clasica, ani z single menu nie ruszą. Smakowała im wersja specjalna, letnia, już z tego roku- jak znam życie w przyszłym jakiś 0,1% czegoś ujmą i wyjdzie znowu coś niezjadliwego- :( Akcpetowalny jest też królik- ten z domieszką i z single menu.
Więc jak widac, warto kupić po puszce różnych smaków, np na olx ludzie wystawiają i wypróbować. Bo wydaje mi się, że skład nadal nie jest najgorszy.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7117
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto lut 28, 2023 0:27 Re: karma feringa po zmianie składu

ziuku pisze:A co do polecania innych w miarę tanich karm, może MAC's? Choć daaaawno go nie kupowałam, więc nie wiem jak z nim teraz.

Kupuję teraz MAC's, oprócz Feringi i Catzfinefood, które dotąd moje jadły, i MAC's jak na razie smakuje im najlepiej.

Samira33

 
Posty: 216
Od: Pon sty 05, 2009 23:10
Lokalizacja: KRK

Post » Wto lut 28, 2023 8:32 Re: karma feringa po zmianie składu

Ajaj, a u mnie właśnie od jakiegoś czasu grymaszenie na Feringę - moje coś tam poskubią, zostawiają, a ja pakuję do worka i zawożę działkowym. Wartościowo mimo wszystko karma chyba dobra, bo działkersy na niej ładne futerka mają :P ;)
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 6048
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Czw mar 02, 2023 21:35 Re: karma feringa po zmianie składu

„Monokróliczej” feringi moje raczej nie chcą, z tym że one w ogóle mało lubią konserwy. Teraz jednak trochę dostają, ale zdecydowanie feringa im nie podeszła. Jedynie kocur coś tam jadł, bo on generalnue wybredny nie jest. Z poprzednią wersją tej karmy niestety nie mam porównania.
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11239
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 505 gości