Robię co tylko mogę ........ Prosimy o wsparcie.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 27, 2023 9:48 Re: Robię co tylko mogę i wciąż za mało........

Kochani Ewa dzisiaj sprawdzi finanse.O ile będzie to możliwe :oops: - prosiłam o zamówienie worka suchej karmy.Nic już nie mamy. :(
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon lut 27, 2023 9:52 Re: Robię co tylko mogę i wciąż za mało........

Wysłałam pw.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7800
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 27, 2023 11:49 Re: Robię co tylko mogę i wciąż za mało........

madrugada pisze:Wysłałam pw.


Odpisałam :D :1luvu:

Kochani -Czytelnicy moich wątków pewnie pamiętają- ze okres jesienno zimowy zawsze był dla nas najtrudniejszy.Połowy ryb- kończyły się często w pażdzierniku i zaczynały dopiero w kwietniu.Zatem te kilka miesięcy ponosiliśmy dodatkowo 100 procent wydatków na mięso drobiowe.Zwykle po zimie 2-3 miesiące to była spłata długów i zobowiązań.Potem było nieco luzu i oddechu.


Ale nie mamy tego już od ponad dwóch lat. :( Miejsce gdzie się zaopatrywałam w rybę z własnych połowów przez lata- zmieniło specyfikację.Właściciel kupił sklep rybny i to co było dla nas- szło albo do sklepu albo przetwórni.W tym roku działalność będzie całkowicie zawieszona- bo zostali zwolnieni wszyscy pracownicy.


Proszę o pomoc z wyjścia z impasu. :oops: :201461

Nasz dzienny koszt- podstawy karmienia to 65 zł.Miesięcznie daje to kwotę ok 1950 zł.Mięso to udziec drobiowy, skórki drobiowe i kości drobiowe.Do tego drugi ważny składnik czyli puszki.Minimum dzienne to 8-10 puszek po 400 gram.Zwykle to Rafi kaczka bądż Winston w galaretce -Rossman.Jeśli puszek jest mniej ratuję sytuację saszetkami czy pasztecikami które raczej traktujemy jako dodatek dla starszych kotów.I wybieram takie które w danym momencie są w promocji w Rossmanie.Z saszetek zwykle czteropaki.

Nie trudno wyobrazić sobie koszty miesięczne takiej inwestycji. :( I nie wspominam tutaj nawet o kotach w domu-puszkach dla nich czy suchej karmie.Piasku czy środkach czystości.Lekach w razie potrzeby.Ani też rachunkach za gaz-bo gotowanie dla takiego stada kosztuje.Jednak jest to jedyna opcja do wykarmienia takiej ilości.Nie tylko z przyczyn finansowych ale i zdrowotnych.

Codziennie- w okresie jesienno-zimowym koty dostają bardzo ciepły posiłek.Nie musze tłumaczyc wartosci mięsa drobiowego zalanego cieplutkim wartościowym rosołkiem.Każdy kto choruje to wie-że tylko to stawia na nogi.Również puszki paszteciki czy saszetki są podgrzewane- przed wyjsciem do kotów. :ok:

Dzięki temu nasze koty-są w dobrej kondycji.Nie zależnie od pory roku. :201461
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon lut 27, 2023 11:52 Re: Robię co tylko mogę i wciąż za mało........

Yocia , wpłata dotarła - 50,00 zł. :1luvu:


madrugada, już mam na koncie - 50,00 zł. :1luvu:


Mamy razem 150,00 zł.

Lecę szukać Josery bo pilnie potrzeba :)
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7991
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pon lut 27, 2023 11:53 Re: Robię co tylko mogę i wciąż za mało........

ewkkrem pisze:Yocia , wpłata dotarła - 50,00 zł. :1luvu:


madrugada, już mam na koncie - 50,00 zł. :1luvu:


Mamy razem 150,00 zł.

Lecę szukać Josery bo pilnie potrzeba :)



Dziękuję Dziewczyny :201494 :201494 :201494


O tym właśnie nie zdążyłam wspomnieć.To ostatni produkt naszego karmienia.Całkowicie juz wykraczający poza nasze mozliwości. :oops: :( A dziennie potrzebujemy około 2.5 kg suchej karmy. :|
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon lut 27, 2023 12:02 Re: Robię co tylko mogę i wciąż za mało........

Czy ktoś kupował na ERLI?
Tam 10,kg za 166,40.
Dostawa za 0,00 zł. i wysyłka w 24 godz.

Na Allegro 169,99. Jak kupię do 15,30 to dostawa jutro.

Na zoopusie 184,80

Gdzie kupić?
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7991
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pon lut 27, 2023 12:04 Re: Robię co tylko mogę i wciąż za mało........

Może na Allegro.Im szybciej tym lepiej. :oops: To już niewielka różnica w cenie.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon lut 27, 2023 12:06 Re: Robię co tylko mogę i wciąż za mało........

iza71koty pisze:Może na Allegro.Im szybciej tym lepiej. :oops: To już niewielka różnica w cenie.

Też tak myślę :) ale warto zebrać opinie o ERLI. Tam może też się dobrze kupuje :) . Niekoniecznie kocie żarcie :twisted:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7991
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pon lut 27, 2023 13:17 Re: Robię co tylko mogę i wciąż za mało........

Karma zamówiona.

W poście rozliczeniowym, na pierwszej stronie wrzuciłam zrzut ekranu z zamówienia. Wiadomo CO zostało zamówione, informacja, że zakup OPŁACONY i tylko miasto, do którego zawita karma :twisted: Ja mieszkam we Włocławku. Do Szczecina mam pół Polski. Dane Izy, ze zrozumiałych względów, wykasowałam.

Bardzo bym chciała, żeby wszystko było czytelne i jak najbardziej przejrzyste. Chętnie przygarnę uwagi, podpowiedzi, nawet krytykę :D .

No to, zapraszam do pomocy.

Iza, poza karmieniem, leczeniem, budkami i "lokalami" dla kotów robi inną wielką robotę. Sukcesywnie kastruje!!! Stada powoli się zmniejszają wraz z , niestety, odchodzeniem kotów do tego, lepszego świata.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7991
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Wto lut 28, 2023 10:59 Re: Robię co tylko mogę i wciąż za mało........

Dorotka
Obrazek

Bunia
Obrazek

Bartek
Obrazek


Zapraszam do pomocy. :201461
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto lut 28, 2023 12:01 Re: Robię co tylko mogę i wciąż za mało........

Kochani mamy w skarpecie na minusie 16.99 zł. :oops: Ktoś może wesprzeć aby wyzerować debet :oops: albo dołożyć troszeczkę?Zbieramy na pakiet puszek Rafi kaczka.Koszt 24 sztuk około 100 zł. :201461
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto lut 28, 2023 16:20 Re: Robię co tylko mogę i wciąż za mało........

Słowo o kotach.Muszę się sprężać- bo niedługo kolejne karmienie :oops: a kocie zegarki- tykają. :lol: Ocaliliśmy dla tych kotów 3 stryszki w altankach, jedna totalna ruina-prawie nie do uratowania-dowieżliśmy wiele budek styropianowych zakupionych też przez Forumowiczów. :1luvu: Oraz dwie bardzo ciężkie poczwórne drewniane.Które kiedyś dostałam ze Schroniska- dla mojego stada.Damian wiózł je wózkiem 3 km.Jedna waży spokojnie 50 kg lub lepiej. :|

Najgorsze jednak wyzwanie stanowiła altanka. :strach: :strach: :strach: Każdy kto by ją zobaczył nawet z zewnątrz -nie miałby siły do środka zajrzeć. :oops: Wkoło syf i smród.Szmaty, puszki po piwie,butelki po nalewkach- słoiki po żarciu, śmieci wszelakie :strach: jak to u Bezdomnych -takich co nie wylewają za kołnierz.Fekalia naokoło :oops: -bo jak pijany to i wyjść się nie chce.


Męczyliśmy się w tym smrodzie przechodząc obok- bo koty czekały głodne.Najpierw urządziliśmy im tylko stryszek -bo na dole ludzie mieszkali.To już był dla tych kotów luksus.Potem zimą jednemu Bezdomnemu się zmarło.Pewnie z pijaństwa. :roll: Drugiego niepełnosprawnego na wykończeniu- zabrała karetka.

Można było to zostawić jak jest.Bałam się jednak -ze ktoś wcześniej czy póżniej spali ten syf- a koty stracą stryszek. :roll: Jeden Bezdomny raz trochę pomógł ze śmieciami -musiałam zapłacic-ale całą resztę i ogromną robotę zrobił Damian. :oops: :1luvu: Rzygał i robił.W środku był syf i smród nie do opisania.Teoretycznie dopiero w tym roku latem powietrze się zmieniło na dobre.Altanka musiała wietrzeć i schnąć ponad rok.


To co zobaczycie potem na zdjęciach -to tylko połowa syfu- który był w środku. :strach: Nie ma juz jednego z zaszczanych...zasra...h tapczanów oraz zbutwiałych szafek.A każdy kto by i to zobaczył puknąłby sie w czoło.No ale.......udało się. :D Dzięki zbiórce na Forum :1luvu: zakupiliśmy też piecyk typu koza w którym palimy kiedy jest zimno juz drugi rok.


A koty-w końcu mają swój dom. :201461


Na jutro malutka akcja radości. :201461 W altance stoją dwie nasze kanapy dowiezione kawał drogi wózeczkiem - z domu.Zrobiliśmy to latem.Jutro kotki dostaną cieplutki kocyk i dwa super włochate chodniczki.Wszystko nowe.W tym sensie- ze staram się nie oddawać rzeczy z domu i nie mieszać.Wolę jeśli cos dostanę albo kupię jako nowe czy używane na olx- od razu dostarczyć w miejsce docelowe. :ok: To samo jest z budkami kocimi.Nie staram się mieszać zapachów a i koty wolą rzeczy świeże. :ok:
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto lut 28, 2023 16:25 Re: Robię co tylko mogę i wciąż za mało........

Zapraszam do pomocy. :201461 W naszej -długofalowej -trudnej -kociej inwestycji.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto lut 28, 2023 16:54 Re: Robię co tylko mogę i wciąż za mało........

Tak się zmieniła nasza altana po przejęciu jej po bezdomnych.

Po usunięciu gabarytów i połowy śmieci różnych
Obrazek

Po wywaleniu wszystkich śmieci- tak wyglądało w lutym 2021
Obrazek
Obrazek

A tak koty mają tam teraz
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto lut 28, 2023 19:23 Re: Robię co tylko mogę i wciąż za mało........

Odwaliliście w altance masę roboty. Szacun jak zawsze i chylę czoła.

aga66

 
Posty: 6138
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Johnnyblafe i 532 gości