Cukrzyca i pnn razem. Jaka karma?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 07, 2023 22:19 Cukrzyca i pnn razem. Jaka karma?

Pasio niestety cukrzyca i pnn.
Nie bardzo potrafię znaleźć karmę, która by mogła ewentualnie nie za bardzo szkodzić, niestety te dwie diety się wykluczają wzajemnie.
Na szczęście je nerkową, różne renale, udaje mi się podać raz dziennie zamiast mięsa, do którego był przyzwyczajony. W domu pięć kotów, jedzą razem. Nie jestem w stanie izolować Pasia w czasie posiłków, bo po prostu nie będzie jadł, a musi, choćby ze względu na insulinę dwa razy na dobę.
Czyli szukam mokrej karmy, którą mogą jeść wszyscy a Pasiowi nie zaszkodzi dwa razy dziennie, trzeci raz to renal gdy inne koty nie widzą, z trudem się udaje. Niskie białko, niski fosfor i równocześnie niski index glikemiczny.
I niestety nie z górnej półki finansowej, nie dam rady :( .
Barf odpada.
Ktoś może ma jakiś pomysł?
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Wto lut 07, 2023 23:48 Re: Cukrzyca i pnn razem. Jaka karma?

Nie wiem czy widziałaś już listę karm polecanych kocim cukrzykom na forum koty cukrzycowe (na dole tego postu), przy niektórych jest dopisek, że mogą je jeść także koty z PNN.
http://www.kotycukrzycowe.pl/viewtopic.php?f=14&t=669
Trochę stary ten post, bo z 2018, nie wiem na ile aktualne dostępność karm i ich skład.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro lut 08, 2023 10:25 Re: Cukrzyca i pnn razem. Jaka karma?

Fili, dziękuję bardzo! Tego wątku nie widziałam, zaraz będę sprawdzać w Zooplusie, może coś z tych karm (cukrzyca/pnn) na próbę zamówię!
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 187 gości