Mycie zębów u kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lut 04, 2023 12:38 Mycie zębów u kota

Witam wszystkich,

Na ostatniej wizycie u weta dostałam przykaz żeby zacząć myć ząbki mojej kotce i tutaj pojawiają się dwa pytania z mojej strony:

Czy macie jakieś sprawdzone sposoby jak umyć zęby upartym, buntującym się osobnikom? Wcześniejsze próby mycia kończyły się nędznie więc chętnie przygarnę wszystkie wskazówki..

Jaką pastę i szczoteczkę polecacie? Właśnie buszuję po sklepach internetowych chcąc złożyć zamówienie ale wybór jest bardzo duży i nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę..

Z góry dziękuję za wszystkie porady! :D

Vesola

 
Posty: 19
Od: Wto lis 15, 2022 17:44

Post » Sob lut 04, 2023 13:46 Re: Mycie zębów u kota

Czy kotka ma problem z narastającym kamieniem/osadem na ząbkach?
Niestety u moich kotów nie mogłam wprowadzić mycia ząbków, bardzo tego nie lubiły.
Stosowałam taki preparat, koty go w większości lubią, u mnie był bardzo skuteczny
Może warto spróbować?
https://vetexpert.eu/sklep/vet-expert-p ... hNEALw_wcB
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4373
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Sob lut 04, 2023 21:51 Re: Mycie zębów u kota

rada mojego weterynarza..
Zanim się wykosztujesz na specjalistyczne środki do pielęgnacji zębów u kota . weź gazik, nałóż na palec, zmocz delikatnie wodą utlenioną (rozrobioną z wodą, z pół na pół, bo sama to z raz na kilka dni może być użyta ) tym spróbuj regularnie czyścić ząbki kotu (przynajmniej te z przodu) . Jeśli się uda, przejdziesz na pasty i szczotki. Niestety u wielu kotów stres jest większy niż wartość tej pielęgnacji i zwykle opiekunowie rezygnują.
Woda utleniona podobno super radzi sobie z kamieniem, ale oczywiście nie jest to polecane do regularnej/stałej pielęgnacji, oraz jest zabronione przy problemach w jamie ustnej- podrażnione dziąsła , wrażliwe zęby itp.

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 509
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Nie lut 05, 2023 2:48 Re: Mycie zębów u kota

Katarzynka01 pisze:Czy kotka ma problem z narastającym kamieniem/osadem na ząbkach?
Niestety u moich kotów nie mogłam wprowadzić mycia ząbków, bardzo tego nie lubiły.
Stosowałam taki preparat, koty go w większości lubią, u mnie był bardzo skuteczny
Może warto spróbować?
https://vetexpert.eu/sklep/vet-expert-p ... hNEALw_wcB


Kotka jest młoda - ma dopiero rok ale wet twierdzi że rasa (Brytyjczyk) ma predyspozycje do problemów z kamieniem więc muszę wprowadzić regularne czyszczenie. Zamówiłam właśnie ostatnio coś takiego: https://www.francodex.com/pl/nasze-prod ... -w-proszku - wydaje mi się że to działa na podobnej zasadzie jak podany preparat ale jakoś sceptycznie do niego podeszłam czy faktycznie działa.. ale może jednak dziala przy refularn podawaniu? :)

Vesola

 
Posty: 19
Od: Wto lis 15, 2022 17:44

Post » Nie lut 05, 2023 8:43 Re: Mycie zębów u kota

Najnowszy polecany żel do higieny zębów to Muko firmy VetProtektor. Poleciła mi wet stosująca go u swoich kotów.Sprawdził się też po zabiegu czyszczenia i usuwania zębów. Tylko nakładasz na zęby,bez szczotkowania. Gazikiem usuwasz większy nalot .

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Nie lut 05, 2023 9:54 Re: Mycie zębów u kota

Vesola pisze:Kotka jest młoda - ma dopiero rok ale wet twierdzi że rasa (Brytyjczyk) ma predyspozycje do problemów z kamieniem więc muszę wprowadzić regularne czyszczenie. Zamówiłam właśnie ostatnio coś takiego: https://www.francodex.com/pl/nasze-prod ... -w-proszku - wydaje mi się że to działa na podobnej zasadzie jak podany preparat ale jakoś sceptycznie do niego podeszłam czy faktycznie działa.. ale może jednak dziala przy refularn podawaniu? :)

Nie słyszałam o skłonności tej rasy do narastania kamienia, ale to nic nie znaczy.
Ja wiem, że tendencje do narastania kamienia są osobnicze. Mój kot, rasy kartuskiej je miał, już jako młody kociak. Inne moje koty nie. Druid jako kotek roczny miał już na ząbkach osad, jeszcze nie kamień, wtedy zaczęłam stosować preparat, który polecałam.
Czy Twoja kotka ma osad, czy wet prognozuje, że może mieć?
Preparatu, który kupiłaś nie znam, ale może jest skuteczny.
Wszystkie takie preparaty trzeba stosować regularnie, pastę do zębów też.
Wygrzebałam stary wątek dotyczący tego tematu, polecałam tam preparat o którym pisałam (jako casica), stosowało go więcej osób.
viewtopic.php?f=1&t=170531&hilit=algi
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4373
Od: Śro gru 28, 2022 17:36




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Silverblue i 150 gości