Agresja czy zabawa?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sty 28, 2023 18:16 Agresja czy zabawa?

Witam, od dwóch tygodni moja roczna kotka Luna ma kompana, czteromiesięcznego kocurka. Dokocenie przebiegło według mnie dobrze, koty śpią w jednym pokoju, jedzą z jednej miski i ganiają się po mieszkaniu. Jedyna rzecz, która mnie martwi to ich "zabawa". Luna strasznie się wczuwa, rzuca się na małego i łapie go zębami za kark, za szyję i za brzuch. Młody czasem piszczy, a Luna go puści lub nie, dopiero jak głośno zareaguje to mu odpuści. Młody nie boi się Luny, za chwilę biega za nią i zaczepia. Boje się zostawić koty same w domu, żeby nie zagryzła małego. Dodam, że mały czuje się bardzo swobodnie i nie chowa się przed nią. Czy duża może zrobić mu krzywdę, czy te słynne kocie zapasy są aż tak agresywne?

Dopey

 
Posty: 12
Od: Sob sty 07, 2023 11:38

Post » Sob sty 28, 2023 18:27 Re: Agresja czy zabawa?

Choć dla nas może wygląda to drastycznie to sa normalne kocie zabawy.
Czteromiesięczny kociak potrafi już zadbać o siebie, uciec w razie czego i nie ma obaw, że kotka zrobi mu krzywdę.
Jednak zawsze lepiej obserwować i wkraczać do akcji w razie potrzeby.
Mlody nie boi się, więc chyba jest ok.
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob sty 28, 2023 18:31 Re: Agresja czy zabawa?

Annaa pisze:Choć dla nas może wygląda to drastycznie to sa normalne kocie zabawy.
Czteromiesięczny kociak potrafi już zadbać o siebie, uciec w razie czego i nie ma obaw, że kotka zrobi mu krzywdę.
Jednak zawsze lepiej obserwować i wkraczać do akcji w razie potrzeby.
Mlody nie boi się, więc chyba jest ok.


Dosłownie przed chwilą, pisząc ten post, młody podszedł do Luny, która leżała na łóżku, uwalił się przed nią, zamknął oczy i zaczął mruczeć. Ona go lizała, lizała i nagle zaczeła go dziabać zębami i wydawać swoje bojowe odgłosy, gruchać jak gołąb. Musiałem rozdzielić.

Dopey

 
Posty: 12
Od: Sob sty 07, 2023 11:38

Post » Sob sty 28, 2023 18:45 Re: Agresja czy zabawa?

Też miałam takie obawy przy dokoceniu starszych kotów maluchem.
Przez tydzień izolowałam koty na czas nieobecności w domu, bo bałam się że zrobią mu coś.
Jednak nie zrobili mu krzywdy, mimo ze czasem wyglądało to przerażająco.
Dobrze,że reagujesz.
Pilnować trzeba a z czasem zobaczysz, że to są normalne kocie zachowania.
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob sty 28, 2023 22:24 Re: Agresja czy zabawa?

kota wychowuje gówniarza, żeby znał granice bólu. Widziałaś jak kocia matka traktuje potomstwo ? Dla niewprawionego oka to po prostu zagryza, dusi i w ogóle znęca się. Moja (obecnie) Menda potrafiła usiąść np na niesfornym potomku, który wcześniej nie reagował na delikatniejsze napomnienia. I nie wzruszało jej, ze dzieciak drze się jak opętany. Ew jeszcze dodusiła lapą, zeby się zanadto nie wiercil. Jak się wreszcie uspokoił, to wtedy puszczala, wylizala, przytulila...jak dalej fikal, to powtórka.
Jak smark nie ucieka, nie boi się, sam inicjuje - nie ingeruj

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15029
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto sty 31, 2023 16:59 Re: Agresja czy zabawa?

Gruchanie raczej nie jest bojowym odgłosem. :lol:

Koty sobie poradzą. U mnie podoba sytuacja. Mały się drze, a za chwilę goni. A kochają się jak mało kto .❤️
Szylkretki są piękne!
viewtopic.php?f=46&t=179362

Kalair1

 
Posty: 86
Od: Sob sty 21, 2023 19:48

Post » Wto sty 31, 2023 17:21 Re: Agresja czy zabawa?

Jeszcze trochę, to on będzie gonił kotkę w celach miłosnych. Dlatego lepiej, żeby kotka wcześniej nauczyła go respektu dla siebie. Moment kastracji nadejdzie wtedy, kiedy kot zacznie znaczyć poza kuwetą.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Doris2, Gosiagosia, Majestic-12 [Bot], skaz, wicherek i 237 gości