Sucha karma odchudzająca z dobrym składem

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sty 25, 2023 18:11 Sucha karma odchudzająca z dobrym składem

Cześć. Znacie jakąś godną polecenia SUCHĄ karmę dla otyłej kotki? Kotka ma 12 lat (wciąż wygląda młodo) i przez ostatnie 2-3 lata przytyło jej się za bardzo. Chciałbym ją odchudzić.
Wiem, że najlepszą karmą byłaby karma mokra, ale niestety kotka za mokrymi nie przepada. Kupowałem jej już Feringę (Classic i Pure meat), GranataPet, obie w puszce, przeróżne smaki, kupowałem też Feringę i Zooplus Bio w saszetkach. Wszystkie te karmy mają dobry skład, ale kotka tylko wylizuje sos/galaretę, weźmie parę kęsów karmy i resztę zostawia, po czym miałczy, żeby dać jej normalne jedzenie. Więc na co dzień dostaje suchą Power Of Nature (najlepszy skład wśród suchych jaki znalazłem).
Suchą ciężko jej dawkować, bo jak nasypię jej na noc za mało, to budzi mnie o 4-5 rano. Dlatego muszę wsypać więcej, ale musi mieć też co jeść w ciągu dnia. W rezultacie przekracza dawkę.

Szukam więc jakiejś suchej odchudzającej z dobrym składem. Istnieje coś takiego?

pysy

 
Posty: 69
Od: Śro gru 23, 2020 21:45

Post » Śro sty 25, 2023 18:22 Re: Sucha karma odchudzająca z dobrym składem

Sorki, że może trochę nie na temat ale próbowałaś barfa? Większość kotów szaleje za surowym mięskiem. Może warto by było rozważyć wprowadzenie takich posiłków. Niekoniecznie jako jedynych ale np na noc sucha a w dzień barf. Tutaj w wątku o hydrolizowanej karmie dziewczyna pisała jak kociakowi co nie chciał jeść podała małe surowe króliki (whole prey) i kotek jest nimi zachwycony. Myślę, że coś takiego byłoby zdrowsze niż jakakolwiek sucha i łatwiej odchudzisz tym kota. Bo w każdej suchej będziesz mieć min 20% węglowodanów.

Rudolfa

Avatar użytkownika
 
Posty: 138
Od: Wto lip 24, 2018 0:29

Post » Śro sty 25, 2023 20:38 Re: Sucha karma odchudzająca z dobrym składem

Są karmy z niższą zawartością węglowodanów (Etosha i Thrive z kurczakiem mają po ok. 10%, bezzbożowa porta21 chyba ok. 15%). Ale mimo wszystko suchą karmą chyba trudno odchudzić.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lut 14, 2023 11:04 Re: Sucha karma odchudzająca z dobrym składem

koty nie powinny jeść suchej karmy! lepiej zainwestować w dobrej jakości saszety albo kupować surowe

olciaS84

 
Posty: 3
Od: Wto lut 14, 2023 10:54

Post » Wto lut 14, 2023 13:13 Re: Sucha karma odchudzająca z dobrym składem

pysy pisze:Cześć. Znacie jakąś godną polecenia SUCHĄ karmę dla otyłej kotki? Kotka ma 12 lat (wciąż wygląda młodo) i przez ostatnie 2-3 lata przytyło jej się za bardzo. Chciałbym ją odchudzić.
Wiem, że najlepszą karmą byłaby karma mokra, ale niestety kotka za mokrymi nie przepada. Kupowałem jej już Feringę (Classic i Pure meat), GranataPet, obie w puszce, przeróżne smaki, kupowałem też Feringę i Zooplus Bio w saszetkach. Wszystkie te karmy mają dobry skład, ale kotka tylko wylizuje sos/galaretę, weźmie parę kęsów karmy i resztę zostawia, po czym miałczy, żeby dać jej normalne jedzenie. Więc na co dzień dostaje suchą Power Of Nature (najlepszy skład wśród suchych jaki znalazłem).
Suchą ciężko jej dawkować, bo jak nasypię jej na noc za mało, to budzi mnie o 4-5 rano. Dlatego muszę wsypać więcej, ale musi mieć też co jeść w ciągu dnia. W rezultacie przekracza dawkę.

Szukam więc jakiejś suchej odchudzającej z dobrym składem. Istnieje coś takiego?



i znalazłeś taka karmę?

jest jakoś tak, że te krokieciki, żeby były takie ładne i równe to muszą zawierać coś co je skleja i trzyma/ a to coś jednocześnie tuczy koty.
wiec pewnie by trzeba szukać suchej, ktora nie ma ładnych krokiecikow.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob lut 18, 2023 15:58 Re: Sucha karma odchudzająca z dobrym składem

Ja mam chrupkożerce i bez dawkowania nie odchudzisz. Nawet gdybys karmił mokrą to przy stałym dostępie jak teraz waga by nie spadła. Nie ma karmy fit dla zwierząt. Mniej żarcia, więcej ruchu i stymulacji to jedyna droga aby waga poleciała w dół.
Mi się udało swoją odchudzić na zasadzie dawkowania i zmiany karmy. Dostaje dziennie ok 45 gram, 22:00- miska znika na noc czy jest głodna czy nie. Czasem miska jest pusta, czasem zostaje, trzeba próbować aby trafić w tą optymalną ilość karmy.
Mac’s ma większe chrupki i dość ubogi skład jeśli chodzi o zbędne dodatki i zapychacze i na tej karmie waga poszła w dół. Minusem jest tylko to, że jest coraz gorzej dostępna w smakach mieszanych.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], włóczka i 210 gości