Zmniejszony apetyt

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sty 25, 2023 14:45 Zmniejszony apetyt

Od ubiegłej soboty moja kotka (rok i 2mies.) zaczęła mieć zmniejszony apetyt. Je ale mniej niż zwykle - wcześniej zjadała ok 300 g mokrej karmy dziennie i wręcz rzucała się na jedzenie a teraz zjada różnie - 150-200g i nie jest zainteresowana jedzeniem tak jak wcześniej. W momencie kiedy nałożę jej do miski, zazwyczaj wgl nie podchodzi, dopiero później przychodzi zjeść.

Poza tym, jest ruchliwa, wesoła, bawi się jak zwykle, wyprożnia "zdrowo", nie wymiotuje więc nic wskazuje na to żeby coś jej dolegało. Jedyne co jeszcze zauważyłam to często wynosi jedzenie w pyszczku z miski, przynosi je do pokoju i tam dopiero zjada z podłogi - wcześniej też to robiła ale znacznie rzadziej.

Początkowo myślałam że klasycznie wybrzydza - wcześniej też zdarzały się jej krótkie epizody wybrzydzania, ale z reguły mijało po kilku dniach. Zastanawiam się też czy może po prostu moja mała kotka już jest dorosła i już po prostu nie potrzebuje tyle jedzenia co wcześniej? No i dziś olśniło mnie że właśnie w ubiegłą sobotę u moich sąsiadów pojawił się nowy domownik - szczeniak który faktycznie dosyć mocno szczeka. Czy to możliwe że kotka jest zestresowana tym faktem? Ale czy wtedy nie wykazywałaby tego także w inny sposób?

Będę wdzięczna za Waszą opinię i wszystkie sugestie. Mam już umówioną wizytę i weta na poniedziałek ale może ktoś z Was coś podpowie wcześniej

Vesola

 
Posty: 19
Od: Wto lis 15, 2022 17:44

Post » Śro sty 25, 2023 17:48 Re: Zmniejszony apetyt

Wiesz, póki nie odbędziesz wizyty u lekarza weterynarii a ten dokładnie nie obejrzy Twojego kota, być może nie zapozna się z wynikami badań jeśli uzna je za słuszne zrobić - to wszelkie nasze opinie i sugestie są totalnym strzelaniem na oślep.

Koty miewają większy i mniejszy apetyt i bywa często że to nic niepokojącego. Po kilku dniach wszystko wraca do normy.
Bywa to też objaw po prostu np. zakłaczenia - kot ma w żołądku grudę z kłaków, przez co nie czuje głodu lub ma gorszy apetyt. To dosyć częsta przypadłość, może jednak narobić problemów.
Bywa to też jednak objawem różnych innych dolegliwości.

Ogólnie nagle zmniejszony apetyt u kota który wcześniej jadł chętnie a nawet jak mówisz - rzucał się na jedzenie a obecnie nawet nie podchodzi do miski i zjada posiłek potem, powoli, niemal na siłę o wiele mniejszą ilość - jest niepokojący.
Nie masz możliwości być u weta wcześniej? Dzisiaj jest dopiero środa - do poniedziałku kupa czasu :(. Kotka ma ten problem od tej soboty co była czy wcześniejszej? Bo jeśli od wcześniejszej - to tym bardziej postarałabym się termin przyspieszyć.

Ona jest wykastrowana?
Co je? Różne rodzaje karmy?
W jakim stanie są jej dziąsła?
Nie masz wrażenia że jest cieplejsza niż zwykle?

Blue

 
Posty: 23414
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro sty 25, 2023 18:12 Re: Zmniejszony apetyt

Od wcześniejszej soboty właśnie problem w tym że u mnie w województwie aktualnie trwają ferie zimowe i moja weterynarz jest na urlopie, będzie dopiero od poniedziałku..

Odpowiadając na Twoje pytania:
Kotka jest kastrowania;
Je tylko karmę mokrą, w zasadzie jeden rodzaj bo to dość wybredny egzemplarz.. przez długi czas jadła feringę, w grudniu się na nią wypięła, jadła przez chwilę wiejską zagrodę ale też pogardziła i od połowy grudnia je tylko dolinę Noteci, wszelkie próby podsunięcia innej karmy konczą się niepowodzeniem. Dodam że na wszelkie smaczki - niezmiennie - ma ogromny apetyt.
Dziąsła ciężko powiedzieć, średnio się na tym znam.. ale jakieś 2 mies temu na wizycie u weta było wszystko w porządku.
Moim zdaniem temperatura standardowa.

Vesola

 
Posty: 19
Od: Wto lis 15, 2022 17:44

Post » Śro sty 25, 2023 18:55 Re: Zmniejszony apetyt

Spróbuj dawać surowe mięso, bo to w sumie taniej wychodzi, a te karmy nie są z najwyższej półki.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro sty 25, 2023 20:38 Re: Zmniejszony apetyt

Już kilkukrotnie zastanawiałam się nad podawaniem surowego mięsa ale powiem szczerze że temat BARFu troszkę mnie przeraża - nie wiem czy będę umiała odpowiednio komponować mieszanki :(

A ilekroć próbowałam moja pannę przestawić na karmy z wyższej półki to niestety jej nie podchodziły..

Vesola

 
Posty: 19
Od: Wto lis 15, 2022 17:44

Post » Śro sty 25, 2023 21:05 Re: Zmniejszony apetyt

Nie musi być od razu Barf - możesz po prostu podawać mięso bez żadnych dodatków i jednocześnie mokrą karmę.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59702
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, Kevinslema i 193 gości