Kocio-rower.Pilna sprawa.Dziękujemy!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 20, 2023 13:12 Re: Kocio-rower.Pilna sprawa.Pomóżcie.

Damian- iza71koty pisze:
To nie ten rower. Sprzedający zmienił zdjęcia oraz treść ogłoszenia i wystawił inny rower. Podejrzewam, że chodzi o cennik wystawiania ofert w tej kategorii. Jeśli się nie mylę olx teraz pozwala na darmowe wystawianie ograniczonej ilości ogłoszeń we wszystkich kategoriach. W ten sposób nie płaci za wystawienie kolejnego ogłoszenia i nie musi wykupywać płatnego pakietu.

Rowery są używane i sprowadzane z Niemiec. Potem trafiają do znajomego, który je serwisuje/ naprawia i następnie trafiają do sprzedaży.

Rower przyjdzie w paczce za pobraniem.


zamówiony już?

oprócz pobrania musi być opcja , że można zapłacić po odpakowaniu paczki
to sie nazywa przesyłka pobraniowa ze sprawdzeniem zawartości tylko wtedy można najpierw otworzyć paczkę, a potem zdecydować czy się płaci

może lepiej się wycofać z tego roweru?
on może być powypadkowy; w sensie to odpad , tylko uzdatniony na potrzeby sprzedazy

jeśli facet handluje niemieckimi rowerami i nie ma firmy/ to najprawdopodobniej (bo raczej nie ma innej opcji) kupuje je jako odpady -czyli rowery nienadajace się do jazdy
sprowadza nielegalnie do Polski
czy ma papiery na ten rower? jesli kupił go w Niemczech jako rower ( a nie odpad) powinien mieć na to papier/ paragon z danymi roweru itd
jeśli nie ma -handluje nielegalnie odpadami / lub kradzionymi rowerami

do tego robi bardzo niewyrażane zdjęcia -dziwne, że wszystkie zdjecia ma niewyrażane

i nie da sie mu wystawić złej opinii, jakby rower był marny/niezgodny z ogłoszeniem
bo przecież nie ma tego Twojego ogłoszenia, on już wszystko szybciutko usunął


Dlaczego więc podmienił ogłoszenie?
normalnie się ogłoszenie zakańcza/ z informacją żę sprzedane przez OLX i wisi sobie dopóki przedmiot nie dotrze do kupującego i kupujący nie potwierdzi, że ok. Wtedy zachowuje się tez cała korespondencja dotyczaca tego ogłoszenia.
Wiem, bo i kupuje i srzedaję na OLX.
i nikt niczego nie usuwa, ani nie podmienia do końca transakcji; a szczególnie przy większych pieniądzach.

Dlaczego facet wszystko usunął mimo ze rower jeszcze nie potwierdzony? Żle to wygląda.

nawet jeśli ma opłatę za wystawienie ogłoszenie - to dlaczego na tym kantuje?
może w ogóle lubi kantować?

przeczytaj np. tutaj / https://www.forumrowerowe.org/topic/236 ... zagranicy/
te rowery są zazwyczaj kradzione lub ze szrotu/ tutaj akurat wypowedz o rowerach z Holandii (ale przecież nie wiesz skąd jest naprawde ten rower)
Bez sprawdzenia roweru w bazie rowerów kradzionych w życiu bym takiego roweru nie kupił, miałem jakiś czas temu takiego znajomego który mieszkając w Holandii handlował na OLX rowerami tam kradzionymi i przywoził je do Polski. Obecnie nie ma kontroli na granicach więc przewieźć sobie możesz co chcesz i do czasu aż Cię nie skontrolują i nie sprawdzą dokładnie to nic nie wyjdzie. Poza tym wielu Holendrów z tego co wiem jest leniwych i nie zgłasza kradzieży więc takie rowery nie widnieją w żadnej bazie - cwaniacy potrafią sprawdzić przed wywozem czy w bazie rower jest czy nie i bezpiecznie go wywożą. Dla mnie to jest patologia i policja powinna się tym zająć ale do czasu jak nie pokażesz im palcem co i gdzie to sami nic nie zrobią z tym procederem. W życiu bym nie kupił kradzionego roweru, ale niestety jak długo będą "Janusze" którzy będą je kupować tak długo inni będą kraść.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon lut 20, 2023 13:40 Re: Kocio-rower.Pilna sprawa.Pomóżcie.

Po co to czarnowidzenie teraz? Rozmawiałam a facetem.Wydaje się w porządku.Za ogłoszenia przy sprzedaży sie płaci.Może dlatego zamienił.Każdy szuka teraz kasy.


Rower jest nadany.Poczekajmy z ocenami.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon lut 20, 2023 13:45 Re: Kocio-rower.Pilna sprawa.Pomóżcie.

iza71koty pisze:Po co to czarnowidzenie teraz? Rozmawiałam a facetem.Wydaje się w porządku.Za ogłoszenia przy sprzedaży sie płaci.Może dlatego zamienił.Każdy szuka teraz kasy.


Rower jest nadany.Poczekajmy z ocenami.


Facet pewnie jest w porządku. Ale Wy kupujecie rower, a nie faceta- więc stan faceta nie ma znaczenia.

wzięliście chociaz opcję "sprawdzanie zawartości'?

niech wam przyśle na maila potwierdzenie zakupu tego roweru w Niemczech/ ze swoimi danymi - zanim go odbierzecie.
To niewiele warte, ale lepsze niż nic.

Nie czarnowidzenie, tylko
iza71koty pisze:Jak dla mnie duża różnica.Kilka razy zostałam oszukana na olx. (...)

sama tak napisałaś;
na OLX wcale oszustów nie brakuje

warto przed odbiorem, wpisać np tutaj nr ramy https://www.bikeregister.com/bike-checker
była na zdjęciach roweru na OLX? da się uzyskać zdjęcia ramy z numerem od sprzedawcy? czy ma z tym problem?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon lut 20, 2023 14:16 Re: Kocio-rower.Pilna sprawa.Pomóżcie.

Owszem napisałam to wcześniej tłumacząc -ze przy takim zakupie za takie pieniądze-uważam że rozmowa jest także nieodzowna.Ponieważ sama zostałam oszukana.To mnie czegoś nauczyło dlatego teraz staram się wykazać maksimum ostrożności.

Pisząc czarnowidzenie-miałam na myśli wszystko- czyli zakładanie że rower to szrot-że na pewno jest kradziony etc.


Myśląc tymi kategoriami trzeba sobie przygotować 4000 -5000 zł albo i lepiej w kieszeni i iść do salonu.Tylko kogo na to stać.Na pewno nie kogoś komu większość kosztów generują koty.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon lut 20, 2023 14:26 Re: Kocio-rower.Pilna sprawa.Pomóżcie.

iza71koty pisze:Owszem napisałam to wcześniej tłumacząc -ze przy takim zakupie za takie pieniądze-uważam że rozmowa jest także nieodzowna.Ponieważ sama zostałam oszukana.To mnie czegoś nauczyło dlatego teraz staram się wykazać maksimum ostrożności.

Pisząc czarnowidzenie-miałam na myśli wszystko- czyli zakładanie że rower to szrot-że na pewno jest kradziony etc.


Myśląc tymi kategoriami trzeba sobie przygotować 4000 -5000 zł albo i lepiej w kieszeni i iść do salonu.Tylko kogo na to stać.Na pewno nie kogoś komu większość kosztów generują koty.



sprawdziliście numer ramy chociaz w podstawowych bazach?
dostaliście zdjęcia z ramą, na której widać wyraźnie numer ramy?
dostaliście na maila umowę kupna roweru?
dokument zakupu roweru w Niemczech?

rower w salonie można kupić i za 1.200/ z poszukaniem oczywiście -szczególnie te większe rowery są tańsze
za 2 tys / to już całkiem bez wysiłku ; ale zawsze warto sie przyłozyć, żeby miec cos lepszego
4-5 tys to jakieś super wypasione rowery ;

kupiłam synowi nower rower rok temu; wiec wiem jakie sa ceny -kupiłam rower polskiej firmy; trochę mi to czasu zajęło żeby wybrać i upolowac- bo ich rowery pojawiają się i od razu znikają, bo nie sa drogie, a fajne
nie kosztował nawet 2.300 ; syn jest dorosły, koła 29; nowy rower, polskiej produkcji

inne rowery były spokojnie i za 1,5 tysiąca do kupienia ; tylko miały dużo gorsze parametry, od tego za 2 tysiące, który kupiłam

więc te 4-5 tys to chyba za jakiś super sprzęt?
potrzebujecie taki super wypasiony rower?

wczoraj rozmawiałam z Panią, która zawarła umowę, i też nic złego nie zakładała, bo sprzedawca był taki porządny (nie można przecież zakładać braku zaufania i czarno-widzenia)
i chyba jest w plecy 30 tysięcy
i teraz się mnie pyta co zrobić, żeby się z tej umowy wycofać :?
ale przed zawarciem umowy niczego nie sprawdziła i zgodziła się głupio, żeby w umowie zapisac (nie zakładała czarnowidzenia) że to co kupuje jest "do remontu" , więc teraz troche kicha

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon lut 20, 2023 14:57 Re: Kocio-rower.Pilna sprawa.Pomóżcie.

Patmol, teraz to sprawa roweru jest na takim etapie, że Twoje rady W TYM ZAKUPIE już nic nie dadzą.
Rower już w transporcie.
Może doradź, co teraz NAJLEPIEJ zrobić.

Temat aktywny prawie od miesiąca, szkoda, że odezwałaś się dopiero teraz. Bo może mogłabyś pomóc.
Nie ma w tym Twojej winy, po prostu tak wyszło.

Ja mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i rower będzie długo służył Damianowi :ok:

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3593
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Pon lut 20, 2023 15:28 Re: Kocio-rower.Pilna sprawa.Pomóżcie.

Patmol pisze:
rower w salonie można kupić i za 1.200/ z poszukaniem oczywiście -szczególnie te większe rowery są tańsze
za 2 tys / to już całkiem bez wysiłku ; ale zawsze warto sie przyłozyć, żeby miec cos lepszego
4-5 tys to jakieś super wypasione rowery ;

kupiłam synowi nower rower rok temu; wiec wiem jakie sa ceny -kupiłam rower polskiej firmy; trochę mi to czasu zajęło żeby wybrać i upolowac- bo ich rowery pojawiają się i od razu znikają, bo nie sa drogie, a fajne
nie kosztował nawet 2.300 ; syn jest dorosły, koła 29; nowy rower, polskiej produkcji

inne rowery były spokojnie i za 1,5 tysiąca do kupienia ; tylko miały dużo gorsze parametry, od tego za 2 tysiące, który kupiłam

więc te 4-5 tys to chyba za jakiś super sprzęt?
potrzebujecie taki super wypasiony rower?


Dziennie robię ponad 30 km. Miesięcznie robię ponad 900km. Rocznie niemal 10tys. km. Wiele osób rocznie nie robi tyle km samochodem co ja na rowerze.

Mam 197cm wzrostu i 83 kg wagi. Rower dla mnie MUSI mieć ramę o rozmiarze 23 cale, lub 24 cale. Ewentualnie w cm. 58-62cm.

Nowy rower można kupić za 1000zł.
Jakość takich rowerów jest zazwyczaj kiepska.
NOWY rower za 1200-1500zł- szukałem 2 tygodnie roweru z ramą 23/24cale- nie znalazłem ani jednego.
Rower dla mnie musi mieć hamulce na płyn- linki zamarzają przy przymrozkach.

Rower, który kupujemy to Carver ph 920 z ramą 23cale oraz z kołami 29 cali.
Tutaj jest opinia o tym rowerze, która spowodowała, że się na ten rower zdecydowałem.

https://bikebock-wordpress-com.translat ... _tr_pto=sc

Nowy rower kosztował 699Euro, czyli pomiędzy 2700- 3000zł.

Na przestrzeni całego roku 2015 minimalny kurs Euro wynosił 3.9822, natomiast maksymalny 4.3335 zł za jedno euro.


NIE znam się na rowerach, pokazywałem takie, które być może były na styk pod mój wzrost- wszystkie uzywane kosztowały z wysyłką między 800-850zł.

Do żadnego nie byłem przekonany, szkoda, że było tak mało rad, czy "burzy mózgów" wcześniej.


Szukałem według parametrów na stronie polskich rowerów- polski producent rowery KROSS


https://dobierz.kross.pl/3?wiek=33&wzro ... t=0%2C6500

Najtańszy nowy rower tej firmy kosztuje :

Turystyczne / TREKKING / 2023
TRANS 1.0 SR
1 699 zł twój rozmiar XL (23") 28" jest dostępny!




Najtańszy CROSS
Turystyczne / CROSS / 2023
EVADO 3.0
2 399 zł twój rozmiar XL (23") 28" jest dostępny!



Najtańszy MTB
Górskie / MTB / 2023
HEXAGON 5.0
2 699 zł twój rozmiar XL (23") 29" jest dostępny!

Damian- iza71koty

 
Posty: 1620
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Pon lut 20, 2023 15:44 Re: Kocio-rower.Pilna sprawa.Pomóżcie.

Nie wiem jak to ująć :roll: żeby było najbardziej czytelnie.Ktoś kto ma masę prania codziennie- powinien się zaopatrzyć w pralkę przemysłową.To samo dotyczy tutaj roweru.Nie potrzebujemy rowerka.Taki nowy rower za 1200 zł w tej klasie materiałów -z których jest wykonany-pożyje nam przy naszej eksploatacji-oraz terenie w jakim robimy- pół roku.I co z tego że nowy?

Zatem TAK!!! potrzebny nam rower przemysłowy.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto lut 21, 2023 7:56 Re: Kocio-rower.Pilna sprawa.Pomóżcie.

egwusia pisze:Patmol, teraz to sprawa roweru jest na takim etapie, że Twoje rady W TYM ZAKUPIE już nic nie dadzą.
Rower już w transporcie.
Może doradź, co teraz NAJLEPIEJ zrobić.

Temat aktywny prawie od miesiąca, szkoda, że odezwałaś się dopiero teraz. Bo może mogłabyś pomóc.
Nie ma w tym Twojej winy, po prostu tak wyszło.

Ja mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i rower będzie długo służył Damianowi :ok:


spokojnie można go nie odebrać; jeszcze jest czas na pomyslenie


iza71koty pisze:Nie wiem jak to ująć :roll: żeby było najbardziej czytelnie.Ktoś kto ma masę prania codziennie- powinien się zaopatrzyć w pralkę przemysłową.To samo dotyczy tutaj roweru.Nie potrzebujemy rowerka.Taki nowy rower za 1200 zł w tej klasie materiałów -z których jest wykonany-pożyje nam przy naszej eksploatacji-oraz terenie w jakim robimy- pół roku.I co z tego że nowy?

Zatem TAK!!! potrzebny nam rower przemysłowy.


jakiej marki jej ten rower? jaki model? z którego roku? ma wszystkie podzespoły , które powinien mieć ten rower?
dostaliście porządne/wyraźne zdjęcia wszystkich części ?
jakie części zostały wymienione?
to jest rower przemysłowy? w jakim sensie?

Patmol pisze:[
sprawdziliście numer ramy chociaz w podstawowych bazach?
dostaliście zdjęcia z ramą, na której widać wyraźnie numer ramy?
dostaliście na maila umowę kupna roweru?
dokument zakupu roweru w Niemczech?


jeszcze teraz możecie to zrobić ZANIM zapłaćcie za rower

macie opcje obejrzenia roweru PRZED zapłaceniem kurierowi?
nie samo pobranie -bo ono niewiele daje

macie umowę zakupu roweru? z danymi sprzedawcy
np tutaj wzor takiej umowy https://antymateria.com/umowa-kupna-sprzedazy-roweru/

jeszcze taraz jak najbardziej mozna to wszytko sprawdzić/zrobic

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto lut 21, 2023 8:01 Re: Kocio-rower.Pilna sprawa.Pomóżcie.

Damian- iza71koty pisze:
Rower, który kupujemy to Carver ph 920 z ramą 23cale oraz z kołami 29 cali.
Tutaj jest opinia o tym rowerze, która spowodowała, że się na ten rower zdecydowałem.

https://bikebock-wordpress-com.translat ... _tr_pto=sc


opinia o tym modelu jest z 2015,
z jakiego roku jest ten model?
ile lat ma rower? 8?
ma wszystkie oryginalne podzespoły?

przecież kupcie sobie rower jaki chcecie;
skoro lepszy jest stary, nie wiadomo przez kogo używany i gdzie trzymany rower, zamiast nowego i to jeszcze kupiony w ciemno/ bez oglądania -to nie moja sprawa zupełnie.

żeby znaleźć dobry rower w dobrej cenie to najlepiej poczytać forum rowerowe (np zakładasz swój temat tutaj https://www.forumrowerowe.org) tam piszą o pojedynczych modelach, które sa w sklepach/ o okazjach i takich tam'; i doradzają jak się poprosi w sprawie używanych - np tych na OLX do kupienia

ale skoro wam ten odpowiada ten konkretny, bo jest super przemysłowy, to przecież Wasz wybór
tylko obejrzyjcie go przed zapłaceniem (jeśli wykupiliście taka opcję -lub dokupcie taka opcję)
sprawdźcie nr ramy w bazach/ ze zdjęcia ramy - czy nie jest kradziony PRZED zapłaceniem
i przypilnujecie pisemnej umowy PRZED zapłaceniem

dziennie 30 km na rowerze to żaden szał; przynajmniej tak wynika z forum rowerowego

i tutaj warto poczytać co sprawdzić ogladając uzywany rower
https://antymateria.com/na-co-zwrocic-u ... any-rower/
https://www.siroko.com/blog/c/pl/na-co- ... go-roweru/
https://www.welovecycling.com/pl/2018/0 ... any-rower/

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto lut 21, 2023 8:56 Re: Kocio-rower.Pilna sprawa.Pomóżcie.

Serio 30 km dziennie na rowerze to żaden szał? Może dla pasjonata lub kogoś kto taki sport uprawia wyczynowo.Ale nie dla kogoś- kto musi to robić codziennie -niezależnie od stanu zdrowia - w różnych warunkach-niezależnie czy wali słońce czy leje deszcz czy sypie śnieg.


Ja przepraszam ale tego typu podteksty uważam za zupełnie bezcelowe. :!: I na serio nie mam czasu prowadzić takie dywagacje.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto lut 21, 2023 9:04 Re: Kocio-rower.Pilna sprawa.Pomóżcie.

iza71koty pisze:

Ja przepraszam ale tego typu podteksty uważam za zupełnie bezcelowe. :!: I na serio nie mam czasu prowadzić takie dywagacje.


jakie podteksty?

dużo jeżdżą ci co rozwożą pizze czy kebab/ ok 70 km dziennie.

rower przemysłowy to raczej nie dla pasjonata, oni jeżdżą po 100 km po pracy, i więcej w wolne dni, ale dla kogoś kto pracuje rowerem

teraz jest właśnie jeszcze czas, zanim zapłacicie

serio nie masz czasu zastanowić się czy warto wydać 1 000 zł na używany rower na olx, zamówiony bez oglądania, dokumentów i porządnych zdjęć -czyli w sytuacji dużego zagrożenia oszustwem?

tutaj też ciekawie na co zwrócić uwagę kupując używany rower
https://magazynbike.pl/2020/08/09/porad ... ie-wtopic/
OLX
Opcja dla ludzi o mocnych nerwach. Wszystko, co warte jest więcej niż kilkaset złotych, lepiej najpierw zobaczyć. OLX to raj dla oszustów i fantastów. Nie wiadomo, co gorsze. Zabezpieczenia klienta są symboliczne, więc w razie wątpliwości lepiej dać sobie spokój.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto lut 21, 2023 9:13 Re: Kocio-rower.Pilna sprawa.Pomóżcie.

Tak ale to jest ich praca.I mają za to płacone.


Dziękuję za wszystkie rady i wezmę je pod uwagę.

Proszę już o nie ciągniecie dyskusji.Nie mam czasu siedzieć -odpisywać i rozwiewać bądż potwierdzać Twoje wątpliwości.Proszę o uszanowanie tego.Mam masę roboty.Za którą nikt mi nie płaci.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto lut 21, 2023 10:06 Re: Kocio-rower.Pilna sprawa.Pomóżcie.

Patmol pisze:
Damian- iza71koty pisze:
Rower, który kupujemy to Carver ph 920 z ramą 23cale oraz z kołami 29 cali.
Tutaj jest opinia o tym rowerze, która spowodowała, że się na ten rower zdecydowałem.

https://bikebock-wordpress-com.translat ... _tr_pto=sc


...

dziennie 30 km na rowerze to żaden szał; przynajmniej tak wynika z forum rowerowego

i tutaj warto poczytać co sprawdzić ogladając uzywany rower
https://antymateria.com/na-co-zwrocic-u ... any-rower/
https://www.siroko.com/blog/c/pl/na-co- ... go-roweru/
https://www.welovecycling.com/pl/2018/0 ... any-rower/


Zanim zdecydowałem na rower postawiłem wymagania dotyczące roweru, który ma służyć do jeżdżenia po błocie, ale także po asfalcie. W KAŻDYCH warunkach pogodowych i na każdą porę roku.

Wymagania są takie:

1. Koła 29er.
2. Rama pod 197cm wzrostu.
3. Rama z aluminium.
4. Amortyzator z przodu.
4. Hamulce na płyn oraz zaciski na tarczach.
5. Rower MTB, lub Cross. Odpadają gravele, miejskie, turystyczne.
6. Kaseta, a nie wolnobieg. Wolnobieg wytrzymuje u mnie 2-3 miesiące i jest do wymiany- koszt 100zł za najtańszy.

Rama z aluminium, bo jest lżejsza. Hamulce, bo są lepsze i nie zamarzają. Amortyzator, bo jeżdżę po trudnym terenie.
Poczytałem kilkadziesiąt stron na forach. Zdecydowanie odradzają nowe rowery do 1200zł- dla kogoś kto używa rower na co dzień.

CYTATY z forum, lub poradnika z YT( mogę znaleźć)

DOTYCZY rowerów używanych sporadycznie/ rekreacyjnie:

" lepszy używany za 1000zł z dobrymi podzespołami niż nowy na słabym sprzęcie"

" Górski rower za tyś zł będzie górskim tylko z nazwy."

"Jeszcze jedno, znajomy mi mówił żebym zainwestował 1,5k zł, że to jest ogromny skok jakościowy między rowerem za 1-1,2k i że warto."

"Czy da się jeździć na tańszym? Oczywiście. Nie będzie może takiej precyzji przy przerzucaniu biegów i wytrzymałości napędu ale rekreacyjnie da się jeździć na wszystkim"


NOWY rower z moimi wymaganiami to koszt 2000- 2500zł. TANIEJ nie da się kupić nowego roweru, który spełni oczekiwania jakie pokładam w sprzęcie.


Osoby z forum zebrały kwotę 1000zł na DOBRY rower.

Gutek jako jedyna odpisywała na moje propozycje i jedyny powód dlaczego nie wybrałem roweru Bocas M-30, który Ona wskazała jest to, z tamten był z 2006 roku,mniejsze znaczenie miało to, ze miał koła 26 cali. Uznałem, ze znajdzie się Ktoś, kto stwierdzi, ze rower z 2006 jest za stary( i miałem rację). Tymczasem dla mnie wyznacznikiem powinno być to, że skoro rower działa od 16 lat to raczej jest to wytrzymały sprzęt.

Do wszytki, którzy się na ten rower złożyli :1luvu: :201494 :201494

Wybór roweru trwał tak długo, bo się edukowałem.

W wybranym rowerze z tyłu zamiast wolnobiegu 7/8 rzedów jest kaseta 9 rzędowa:

"Niewątpliwie kaseta ma przewagę nad wolnobiegiem w kwestii masy, to znaczy jest znacznie lżejsza. W przypadku nowszych modeli jest to nawet dwukrotnie mniejsza masa. Osadzenie kasety bezpośrednio na piaście sprawia, że rozkład sił jest w tym przypadku lepszy, a sztywność większa" "Kaseta rowerowa to rozwiązanie, które wyewoluowało z wolnobiegu. Mechanizm zapadkowy jest w nim ukryty w bębenku piasty. W tym przypadku koronki nasuwa się na bębenek i mocuje za pomocą zakrętki lub rzadziej, najmniejszej zębatki, która odgrywa wówczas także rolę pierścienia mocującego." "Kaseta vs wolnobieg to w obecnych czasach temat dosyć anachroniczny, ponieważ odpowiedź może być tylko jedna. Kaseta rowerowa to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Wynika to przede wszystkim faktu, że jest to metoda nowsza i doskonalsza, przez co wolnobiegi zostały właściwie wyparte z rowerów innych niż budżetowe modele lub projekty retro."


Czyli kaseta jest lepsza, jest nowsza technologicznie i jest o wiele droższa niż wolnobieg, oprócz tego można wymienić tylko pojedynczą zębatkę no i jest montowana w drogich rowerach- zapewniam, ze w nowym rowerze do 1200zł nie będzie kasety, tylko wolnobieg.


Rower, który kupujemy ma dobrej jakości amortyzator- " rock shock" o dość dużym skoku. To są dobre amortyzatory o dość dużym koszcie.
Zdecydowałem się z tego powodu na rower na kolach 29- mój obecny rower ma takie kola i tam jest tani amortyzator- ale w 100% sprawny. jakby coś kiedyś to mam część zapasową, którą potrafię sam, ogarnąć.


Ma niemal nowe opony. Nowe opony- markowe do roweru 29 cali to drogi wydatek- najtańsze to 150zł za komplet( gładkie, bez bieżnika), porządne z bieżnikiem terenowym to koszt 200-500zł za komplet.

Hamulce hydrauliczne- w nowych rowerach rowerach za 1000zł, a nawet w rowerach do 1500zł tego nie ma.
Zazwyczaj jest tzw. system V-break. Jeśli już są hamulce tarczowe to na lince( czyli dalej będzie zamarzać).

Zdecydowałem się na hamulce tarczowe, ponieważ:

"W momencie, gdy woda dostanie się pomiędzy klocki a obręcz, tarcie a więc i siła hamowania spadają. Klocki ślizgają się również wtedy, gdy będą zabrudzone błotem. Zatem dla osób, które jeżdżą w różnych warunkach pogodowych i w zróżnicowanym terenie, najlepszym wyborem będą hamulce tarczowe."

Skoro już wybrałem rower z hamulcami tarczowymi to trzeba było zdecydować, czy kupić rower z mechanicznymi( linka), czy hydraulicznymi( płyn, jak w samochodach).

"W droższych modelach oraz rowerach wyczynowych znajdziemy już hamulce hydrauliczne, których moc, wydajność oraz ogólna sprawność jest znacznie wyższa w porównaniu do mechanicznych odpowiedników. Poza tym dobór podzespołów sprawia, że sprawdzą się w najtrudniejszych warunkach."

Wybór więc był oczywisty. Hamulce tarczowe, hydrauliczne.

Teraz wielkość kół, dlaczego ostatecznie koła 29, a nie 26:

"W 29 masz znacznie większą kontrolę na zjeździe, lepszą przyczepność bo jest większa powierzchnia kontaktu z podłożem, łatwiej pokonuje się leżące przeszkody bo kąt ataku koła jest mniejszy, masz większy komfort bo masz większą objętość powietrza w oponach co również powoduje że jazda jest bardziej efektywna"


Rama ma 60cm, czyli 23 cale i jest wykonana z aluminium. To był jedyny rower na olx. obecnie dostępny z opcją wysyłki. , który spełnił wszystkie moje i tak wygórowane oczekiwania.
GWARANTUJĘ, ze wybrałem najlepszy możliwy rower w kwocie do 1000zł jaki znalazłem, bo podszedłem do tego egoistycznie- Wybierałem sprzęt dla SIEBIE.

Źle się czuję, ze wybrałem tak drogi rower, osobiście wolałbym rower za 200 - 300zł, bo mi zawsze szkoda pieniędzy. Oczywiście byłby to kipeski rower, ale jak piszą na forach:
"na wszystkim da się jeździć"

Damian- iza71koty

 
Posty: 1620
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Wto lut 21, 2023 10:15 Re: Kocio-rower.Pilna sprawa.Pomóżcie.

Więcej już tutaj pisać nie będę.Czas na pomyślenie był przed zakupem.A nie wtedy kiedy człowiek poświecił swój weekend aby solidnie opakować w jak najmniejszy gabaryt tak duży rower.Który częściowo musiał rozkręcić.Damian również poświęcił masę czasu aby znależć rower odpowiedni.Przeanalizował wszystkie za i przeciw.

A teraz kiedy już Damian oczekuje na ten rower- odebrałaś nam i Osobom tutaj Wspierającym całą przyjemność oczekiwania z dokonanego zakupu.To nie w porządku. :!: Tym bardziej ze Twojego wkładu w zakup roweru nie widzę a masz najwięcej roszczeń.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], włóczka, Zeeni i 321 gości