ZBIÓRKA NA PRALKĘ DLA ANNA61, sukces! Do zamknięcia

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sty 25, 2023 11:25 Re: ZBIÓRKA NA PRALKĘ DLA ANNA61



Tak - tylko ja mam bezzapachowy.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro sty 25, 2023 22:02 Re: ZBIÓRKA NA PRALKĘ DLA ANNA61

Do góry ;)
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4836
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Czw sty 26, 2023 10:34 Re: ZBIÓRKA NA PRALKĘ DLA ANNA61, powoli kończymy

Podnosząc wątek chciałabym zauważyć, że powoli kończymy,
Jeśli ktoś jeszcze chciałby dodać grosik, proszę o info
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4368
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Czw sty 26, 2023 11:09 Re: ZBIÓRKA NA PRALKĘ DLA ANNA61, powoli kończymy

Katarzynka01 pisze:Podnosząc wątek chciałabym zauważyć, że powoli kończymy,
Jeśli ktoś jeszcze chciałby dodać grosik, proszę o info

Dziś dorzucę grosik.
Przelew wysłany.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sty 26, 2023 13:03 Re: ZBIÓRKA NA PRALKĘ DLA ANNA61, powoli kończymy

Wszystkim serdecznie dziękuję :1luvu: w imieniu swoim i przede wszystkim Ani
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4368
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Czw sty 26, 2023 15:49 Re: ZBIÓRKA NA PRALKĘ DLA ANNA61

Blue pisze:
indianeczka pisze:
Patmol pisze:a jakiś osuszacz powietrza?

Nic nie da bo nie mam ogrzewania oraz wentylacji.


W Rossmanie są chemiczne osuszacze, taki pojemnik z wkładem. Kosztuje to koło 50 zł - wkłady można dokupować gdy się zużyją.
Niedawno zalał nas dokumentnie sąsiad a my mamy stropy drewniane z wypełnieniem ze słomy - kamienica mocarna, mury grube a stropy są jakie są. Nasiąkły nam w łazience ściany, strop, meble - woda lała się jak w czasie ulewy. Łazienka bez okna, w głębi mieszkania i bez ogrzewania bo to było lato. Chodził non stop wentylator.
Po kilku dniach grzyb rósł na suficie i ścianie jak na fermie grzybów.
Byłam trochę załamana a nic za bardzo nie można było robić bo czekaliśmy na wizytę komisji oceniającej szkody.
Kupiłam w desperacji to cudo w Rossmanie - że może akurat.
Chłonęło wodę jak głupie, pięknie osuszyło łazienkę, nie spodziewałam się takiego efektu po tak prostym urządzonku.

Jeden wkład wystarczał na całkiem sporo - wylałam kilka pełnych pojemników wody.

Ale ty miałaś wtedy ogrzewanie? Bo ja go nie mam i wątpię żeby ten osuszacz w tym przypadku sobie poradził.U mnie nie ma wilgoci z powodu zalania tylko z braku ocieplenia budynku i ogrzewania.

Cieszę się że Ania będzie mieć pralkę.
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4836
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Czw sty 26, 2023 16:49 Re: ZBIÓRKA NA PRALKĘ DLA ANNA61

indianeczka pisze:
Blue pisze:
indianeczka pisze:
Patmol pisze:a jakiś osuszacz powietrza?

Nic nie da bo nie mam ogrzewania oraz wentylacji.


W Rossmanie są chemiczne osuszacze, taki pojemnik z wkładem. Kosztuje to koło 50 zł - wkłady można dokupować gdy się zużyją.
Niedawno zalał nas dokumentnie sąsiad a my mamy stropy drewniane z wypełnieniem ze słomy - kamienica mocarna, mury grube a stropy są jakie są. Nasiąkły nam w łazience ściany, strop, meble - woda lała się jak w czasie ulewy. Łazienka bez okna, w głębi mieszkania i bez ogrzewania bo to było lato. Chodził non stop wentylator.
Po kilku dniach grzyb rósł na suficie i ścianie jak na fermie grzybów.
Byłam trochę załamana a nic za bardzo nie można było robić bo czekaliśmy na wizytę komisji oceniającej szkody.
Kupiłam w desperacji to cudo w Rossmanie - że może akurat.
Chłonęło wodę jak głupie, pięknie osuszyło łazienkę, nie spodziewałam się takiego efektu po tak prostym urządzonku.

Jeden wkład wystarczał na całkiem sporo - wylałam kilka pełnych pojemników wody.

Ale ty miałaś wtedy ogrzewanie? Bo ja go nie mam i wątpię żeby ten osuszacz w tym przypadku sobie poradził.U mnie nie ma wilgoci z powodu zalania tylko z braku ocieplenia budynku i ogrzewania.

Cieszę się że Ania będzie mieć pralkę.

A może jednak warto spróbować? Duża wilgoć powoduje, że zimno bardziej dokucza.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60131
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw sty 26, 2023 17:21 Re: ZBIÓRKA NA PRALKĘ DLA ANNA61

jolabuk5 pisze:
indianeczka pisze:
Blue pisze:
indianeczka pisze:
Patmol pisze:a jakiś osuszacz powietrza?

Nic nie da bo nie mam ogrzewania oraz wentylacji.


W Rossmanie są chemiczne osuszacze, taki pojemnik z wkładem. Kosztuje to koło 50 zł - wkłady można dokupować gdy się zużyją.
Niedawno zalał nas dokumentnie sąsiad a my mamy stropy drewniane z wypełnieniem ze słomy - kamienica mocarna, mury grube a stropy są jakie są. Nasiąkły nam w łazience ściany, strop, meble - woda lała się jak w czasie ulewy. Łazienka bez okna, w głębi mieszkania i bez ogrzewania bo to było lato. Chodził non stop wentylator.
Po kilku dniach grzyb rósł na suficie i ścianie jak na fermie grzybów.
Byłam trochę załamana a nic za bardzo nie można było robić bo czekaliśmy na wizytę komisji oceniającej szkody.
Kupiłam w desperacji to cudo w Rossmanie - że może akurat.
Chłonęło wodę jak głupie, pięknie osuszyło łazienkę, nie spodziewałam się takiego efektu po tak prostym urządzonku.

Jeden wkład wystarczał na całkiem sporo - wylałam kilka pełnych pojemników wody.

Ale ty miałaś wtedy ogrzewanie? Bo ja go nie mam i wątpię żeby ten osuszacz w tym przypadku sobie poradził.U mnie nie ma wilgoci z powodu zalania tylko z braku ocieplenia budynku i ogrzewania.

Cieszę się że Ania będzie mieć pralkę.

A może jednak warto spróbować? Duża wilgoć powoduje, że zimno bardziej dokucza.

Mi zimno zawsze dokucza bo mam problemy z tarczycą
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4836
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Czw sty 26, 2023 17:27 Re: ZBIÓRKA NA PRALKĘ DLA ANNA61, powoli kończymy

Katarzynka01 pisze:Wszystkim serdecznie dziękuję :1luvu: w imieniu swoim i przede wszystkim Ani

To ja bardzo dziękuję za pomoc :1luvu: :1luvu: :1luvu:

indianeczka pisze:
Patmol pisze:to lepsza byłaby jakaś wentylacja albo ogrzewanie; szczególnie teraz
masz prąd?

Mam ale tu jest tak zimno że nawet grzejnik nic nie daje. A więc nie grzeję bo bym nie wyrobiła z rachunkiem za prąd.


Ja parę lat temu kupiłam na kociarnię na dole, gdzie była wilgoć, taki osuszacz, bo już zaczynały się czarne ściany robić i wyjścia nie było jak płacić i płakać, ponad 500zł. Od wiosny do jesieni nie mamy ogrzewania ale czasem, jak bardzo zimno na kociarni, to włączam kotom grzejnik. Ja ubieram się na cebulkę to grzejnika nie potrzebuję, a koty tak. Rachunki oczywiście masakra.
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... pndEEGNk4-

Opis produktu
DED 9901 Osuszacz powietrza kondensacyjny DEDRA Charakterystyka produktu: DED 9901 Osuszacz powietrza kondensacyjny DEDRA. Działanie osuszaczy kondensacyjnych oparte jest na zjawisku wykraplania pary wodnej z powietrza w wyniku schłodzenia go do temperatury poniżej punktu rosy. Podstawowym układem urządzenia kondensacyjnego jest pompa ciepła, co czyni jego pracę bardzo energooszczędną. Wilgotne powietrze kierowane zostaje przez wentylator na parownik (chłodnica), gdzie zostaje schłodzone do temperatury poniżej punktu rosy. Powoduje to skroplenie się wody na powierzchni parownika, a następnie jej spływanie do zbiornika, bądź do przewodu odprowadzającego skropliny. Powietrze o znacznie zmniejszonej już zawartości wilgoci zostaje podgrzane na skraplaczu (nagrzewnica) i wydmuchane z powrotem do pomieszczenia. Powietrze wydmuchiwane z osuszacza ma o 5C - 8C temperaturę wyższą niż powietrze zasysane. Przy ciągłej pracy osuszacz stopniowo redukuje poziom wilgotności w pomieszczeniu.

Wcześniej miałam te tanie z rossmana i tylko wkłady wymieniałam, ale to niestety mało było.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40241
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Czw sty 26, 2023 17:43 Re: ZBIÓRKA NA PRALKĘ DLA ANNA61, powoli kończymy

Anna61 pisze:
Katarzynka01 pisze:Wszystkim serdecznie dziękuję :1luvu: w imieniu swoim i przede wszystkim Ani

To ja bardzo dziękuję za pomoc :1luvu: :1luvu: :1luvu:

indianeczka pisze:
Patmol pisze:to lepsza byłaby jakaś wentylacja albo ogrzewanie; szczególnie teraz
masz prąd?

Mam ale tu jest tak zimno że nawet grzejnik nic nie daje. A więc nie grzeję bo bym nie wyrobiła z rachunkiem za prąd.


Ja parę lat temu kupiłam na kociarnię na dole, gdzie była wilgoć, taki osuszacz, bo już zaczynały się czarne ściany robić i wyjścia nie było jak płacić i płakać, ponad 500zł. Od wiosny do jesieni nie mamy ogrzewania ale czasem, jak bardzo zimno na kociarni, to włączam kotom grzejnik. Ja ubieram się na cebulkę to grzejnika nie potrzebuję, a koty tak. Rachunki oczywiście masakra.
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... pndEEGNk4-

Opis produktu
DED 9901 Osuszacz powietrza kondensacyjny DEDRA Charakterystyka produktu: DED 9901 Osuszacz powietrza kondensacyjny DEDRA. Działanie osuszaczy kondensacyjnych oparte jest na zjawisku wykraplania pary wodnej z powietrza w wyniku schłodzenia go do temperatury poniżej punktu rosy. Podstawowym układem urządzenia kondensacyjnego jest pompa ciepła, co czyni jego pracę bardzo energooszczędną. Wilgotne powietrze kierowane zostaje przez wentylator na parownik (chłodnica), gdzie zostaje schłodzone do temperatury poniżej punktu rosy. Powoduje to skroplenie się wody na powierzchni parownika, a następnie jej spływanie do zbiornika, bądź do przewodu odprowadzającego skropliny. Powietrze o znacznie zmniejszonej już zawartości wilgoci zostaje podgrzane na skraplaczu (nagrzewnica) i wydmuchane z powrotem do pomieszczenia. Powietrze wydmuchiwane z osuszacza ma o 5C - 8C temperaturę wyższą niż powietrze zasysane. Przy ciągłej pracy osuszacz stopniowo redukuje poziom wilgotności w pomieszczeniu.

Wcześniej miałam te tanie z rossmana i tylko wkłady wymieniałam, ale to niestety mało było.


Dziewczyny jeszcze raz powtórzę : mieszkanie socjalne jest nieocieplone, nie mam izolowania ( nie wiem jak to się mówi prawidłowo) od podłoża ( gruntu) , bez wentylacji oraz od początku jest tu zepsute ogrzewanie elektryczne ( plus w wakacje mam tu ślimaki wodne)
Dlatego też jest tu wilgoć i wątpię żeby w zimę ten wysuszacz pomógł
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4836
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Czw sty 26, 2023 17:53 Re: ZBIÓRKA NA PRALKĘ DLA ANNA61, powoli kończymy

Dzisiaj (stan na godz. 17.52) konto powiększyło się nam o kolejne 150 zł :1luvu:
Wpłaty w drugim poście uzupełnione, jutro się chyba będziemy podliczać :)
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4368
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Czw sty 26, 2023 17:57 Re: ZBIÓRKA NA PRALKĘ DLA ANNA61, powoli kończymy

Katarzynka01 pisze:Dzisiaj (stan na godz. 17.52) konto powiększyło się nam o kolejne 150 zł :1luvu:
Wpłaty w drugim poście uzupełnione, jutro się chyba będziemy podliczać :)

Bardzo wszystkim dziękuję :1luvu: :1luvu: :1luvu: :201461
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40241
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pt sty 27, 2023 7:08 Re: ZBIÓRKA NA PRALKĘ DLA ANNA61, powoli kończymy

Podniosę z rana :)
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4836
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Pt sty 27, 2023 11:16 Re: ZBIÓRKA NA PRALKĘ DLA ANNA61, powoli kończymy

Dzisiaj kończymy :)
Po południu zrobię rozliczenie, będzie na pierwszej stronie wątku
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4368
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Pt sty 27, 2023 12:42 Re: ZBIÓRKA NA PRALKĘ DLA ANNA61, powoli kończymy

I jeszcze kolejne ziarenko :1luvu:

Wieczorem/ po południu rozliczenie zbiórki :)
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4368
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 135 gości