Niska temp w domu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 10, 2023 11:35 Niska temp w domu

Witam . Od niedawna uratowałam kotka przed schroniskiem biorąc go do siebie w ostatniej chwili .
Smerfuś ma równo roczek ,jest dachowcem ,sierść ma standardową krótką. Od godz 12 do 23 nie ma mnie w domu przez co nie włączam ogrzewania w domu i w tych godzinach kotek przebywa w temp 14 st . Martwię się, czy to czasem nie jest zbyt niska temp , aby nie wiem ..czasem sobie pęcherz nie przeziebil, albo sam nie był zbyt zmarzniety . W prawdzie z przyczyn finansowych nie wlaczam ogrzewania w domu kiedy mnie nie ma ,ale jeśli ta temp dla kotka jest zbyt niska to jednak zdrowie kotka dla mnie ważniejsze
Dodam ,że w nocy i do mojego wyjścia z domu jest ok 20 st , tylko kiedy mnie nie ma spada do 14. Za mało, czy nic kotkowi nie będzie?

Smerfuś

 
Posty: 4
Od: Wto sty 10, 2023 11:18

Post » Wto sty 10, 2023 15:37 Re: Niska temp w domu

Czy kocio ma ciepłą budkę, w której mógłby się schować i przespać zimniejsze godziny?
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34274
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Wto sty 10, 2023 16:57 Re: Niska temp w domu

Smerfuś pisze:Witam . Od niedawna uratowałam kotka przed schroniskiem biorąc go do siebie w ostatniej chwili .
Smerfuś ma równo roczek ,jest dachowcem ,sierść ma standardową krótką. Od godz 12 do 23 nie ma mnie w domu przez co nie włączam ogrzewania w domu i w tych godzinach kotek przebywa w temp 14 st . Martwię się, czy to czasem nie jest zbyt niska temp , aby nie wiem ..czasem sobie pęcherz nie przeziebil, albo sam nie był zbyt zmarzniety . W prawdzie z przyczyn finansowych nie wlaczam ogrzewania w domu kiedy mnie nie ma ,ale jeśli ta temp dla kotka jest zbyt niska to jednak zdrowie kotka dla mnie ważniejsze
Dodam ,że w nocy i do mojego wyjścia z domu jest ok 20 st , tylko kiedy mnie nie ma spada do 14. Za mało, czy nic kotkowi nie będzie?


jeśli ma kocią budkę -super
jesli nie ma -daj mu karton/ kartonowe pudełko , wyłożone czymś miękkim/ starym puchatym swetrem czy ręcznikiem
lepiej dwa/ trzy kartony do wyboru

jesli ma możliwość korzystać z parapetów -połóz w jego ulubionych miejscach poduszki/ złożony ręcznik/ jakis koc

jeśli kot jest zdrowy to temperatura, miedzy 14 a 20 stopni, jest całkiem w porządku,
8) u mnie zazwyczaj jest 15-17 i nie widzę, żeby któremuś kotu to przeszkadzało.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto sty 10, 2023 18:17 Re: Niska temp w domu

Kocio ma budkę , ale spi dosłownie wszędzie zależnie od jego upodobań.
Począwszy od pluszowej budki, mojego łóżka az po zimna podłogę .
Zmienia sobie stale miejsca odpoczynku

Smerfuś

 
Posty: 4
Od: Wto sty 10, 2023 11:18

Post » Wto sty 10, 2023 18:49 Re: Niska temp w domu

Koty tak lubią.
I uwielbiaja kartony/ a to fajne domki do schowania i zakopania się.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto sty 10, 2023 19:46 Re: Niska temp w domu

Zwłaszcza jak się włoży do kartonu koc z polaru albo mikrofazy. :)
Poza tym najprostsza metoda ogrzania się to wleźć pod kołdrę.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34274
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Wto sty 10, 2023 20:50 Re: Niska temp w domu

Fajnie by bylo, by ten karton byl zamkniety, z wycietym wejsciem w bocznej sciance.
Postawiony na piance/podkladzie pod panele, by izolowac od zimnej podlogi.
Majac wybor miejscowek, dacie rade.

FuterNiemyty

 
Posty: 3648
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Wto sty 10, 2023 21:08 Re: Niska temp w domu

Gretta pisze:Zwłaszcza jak się włoży do kartonu koc z polaru albo mikrofazy. :)
Poza tym najprostsza metoda ogrzania się to wleźć pod kołdrę.


dla kota? raczej brykać 8)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto sty 10, 2023 21:48 Re: Niska temp w domu

Tak, dla kota. Przynajmniej dla starszego.
Ale to młodzież kocia jeszcze.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34274
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Śro sty 11, 2023 0:35 Re: Niska temp w domu

Super pomysł z kartonikiem tzw do góry nogami z wycietym wejściem. Podłoże jakiś mięciutki szalik ,czy kocyk ale też zostawię drugi kartonik czyms wyscielony , aby sobie wskakiwal i wskakiwal.
Zadalam to pytanie ponieważ jak zawsze wracam z pracy to kocio taki skulony z schowanymi łapkami pod brzuszkiem czesto lezy i jest o polowe mniejszy tak sie w kulkę zwinie i obawiałam się , że to z zimna , bo kiedy grzeje w domu to kocio nie przyjmuje takiej pozycji. Waży 2 kg . Od jutra robię mojemu kartonikowy suprise

Smerfuś

 
Posty: 4
Od: Wto sty 10, 2023 11:18

Post » Śro sty 11, 2023 7:47 Re: Niska temp w domu

To jakoś bardzo mało waży Twój kot.
Dawno go masz? Chętnie je? czym karmisz?
nie jest chory?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sty 11, 2023 8:27 Re: Niska temp w domu

14 st dla kota to nie jest jakiś wypas, więc może kulić się, żeby trzymać ciepło, szczególnie, że malutki. Moje koty, jak nie ma 20 st to się tulą do siebie, na poduchach, przy mnie pod kołdrą. A malutkie zdecydowanie nie są ;)
Dlatego, jak chcesz taką temp utrzymywac, to warto mu zrobić kilka miejsc, gdzie będzie się mógł ogrzać ( w sensie, które będzie mogł ogrzać własnym ciepłem i bedzie się tam trzymać, czyli wszelkie budki, kartony z wyściółką itp, wtulić, przykryć.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7117
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro sty 11, 2023 18:11 Re: Niska temp w domu

Zazwyczaj najcieplejsze miejsce w domu jest w łazience, bo tam prócz rur od kaloryfera idą rury z ciepłą wodą. I nie ma okien. Jeżeli masz taką łazienkę, to można mu tam też kocyk położyć. Poza tym ja chore koty (Twój nie chory, ale mały) dogrzewałam butelką z gorącą wodą schowaną dla bezpieczeństwa w torebkę plastikową i owiniętą w jakąś szmatkę tak, aby kot się nie poparzył, a butelka długo utrzymywała ciepło. Całe to ustrojstwo kładłam z boku posłania i przykrywałam kocykiem.
Butelka 1/4 l, szklana, po soczkach. Taka

https://www.carrefour.pl/images/product ... levsuc.jpg
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14699
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt sty 13, 2023 0:49 Re: Niska temp w domu

Nie wiem, czy u Ciebie wchodzi w grę wpuszczanie kota do szafy - niektóre lubią tam sobie „gniazdko uwić”, zwłaszcza jeśli podłoga szafy nie jest pusta, a coś tam leży, u mnie - zwykle polary, to w sam raz :) Ale akurat mohe rzadko teraz tam wchodzą.
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11244
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510, Majestic-12 [Bot] i 537 gości