Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 03, 2023 15:47 Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

Nowy rok, nowe fundusze w Gminie. Postanowiłam zawalczyć o finansowanie sterylek działkersów (i ich łapanie) — bo do tej pory to za moje i miauowe.

Czy ktoś ma doświadczenie w takich sprawach? Co zawrzeć? Gdzie złożyć (bom ja w urzędach doopa), trza się fatygować, wysłać można?

Ratujta bom dupa wołowa jeżeli chodzi o umiejętności spoleczne. :201494
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5969
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Wto sty 03, 2023 16:39 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

Tu z innej gminy, ale wzor pewnie podobny
https://samorzad.gov.pl/web/gmina-chodz ... mnego-kota
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14669
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto sty 03, 2023 16:40 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

U mnie zajmuje się tym Wydział Rolnictwa, Środowiska i Gospodarki Nieruchomościami.
Zadzwoń po prostu do Urzędu Miasta czy Gminy i powiedz, że chodzi Tobie o kastrację wolnożyjących kotów i zapytaj kto się tym zajmuje. Zanim Ciebie połączą zapisz sobie imię i nazwisko tej osoby i nr wewnętrzny. Może się przydać.
U mnie są od ubiegłego roku gotowe wnioski .

Dasz radę :ok:

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3574
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Wto sty 03, 2023 16:46 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

Nie wiem czy u Ciebie już są zatwierdzone uchwały na ten rok.
Ja gdy pisałam to zawsze powoływałam się na
PROGRAM OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI BEZDOMNYMI ORAZ ZAPOBIEGANIANIA BEZDOMNOŚCI ZWIERZĄT NA TERENIE...wpisz właściwe :mrgreen:

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3574
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Wto sty 03, 2023 17:18 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

ja dzwoniłam, mówiłam o co chodzi, że koty , które ktos podrzucił,będę dokarmiac, ale na sterylizacje kasy nie mam. . Notowali imie nazwisko, kazali zadzwonić do lecznicy i umówic sie na sterylizację. i po sprawie.
Z tym,ze to chyba też zalezy od osoby, która się tym zajmuje, u mnie jest nowa fajna pani, dawniej nie szło się dogadać z ta poprzednia kobietą.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4807
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Śro sty 04, 2023 15:30 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

Fatka, jest możliwe, że Twoja gmina daje pieniądze tylko na kotki.
Lepiej więc w momencie zgłaszania ilości kotów nie podawać płci. Albo powiedzieć, że nie masz pewności.

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3574
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Czw sty 05, 2023 11:53 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

Fatka - a jak jest w programie opieki/ to co napisała egwusia zapisane?

to jest uchwała rady gminy/ i powinno być w dzienniku urzędowym
cos takiego https://edzienniki.duw.pl/WDU_D/2021/2357/akt.pdf

tutaj (sulecin) jest nawet napisane gdzie się zgłosić z takim wnioskiem http://sulecin.pl/wykaz-spraw/1116/skie ... ikastracji

wnioski pewnie mają do pobrania u siebie/ na stronie
tutaj przykładowy wniosek z Piekar https://bip.piekary.pl/?p=document&acti ... r_id=42119
i inny https://www.choczewo.com.pl/wp-content/ ... I-popr.pdf

tutaj z innej gminy/ wyraźnie ich druk do wypełnienia
Urząd Gminy w Dobrczu ul. Długa 50 86-022 Dobrcz
Biuro Zarządzania Środowiskowego
tel.:52 364 80 12, fax: 52 364 80 32 e-mail: srodowisko@dobrcz.pl
....................... , ...................
(miejscowość, data)
............................................................
(Imię i nazwisko Wnioskodawcy)
............................................................
............................................................
(Adres zamieszkania)
............................................................
(Numer telefonu)*
Wójt Gminy Dobrcz
ul. Długa 50
86-022 Dobrcz
WNIOSEK
o skierowanie kota wolno żyjącego na zabieg sterylizacji/kastracji**
1. Zwierzęta zgłoszone do zabiegu
liczba (szt.) ........................................................
płeć (jeżeli jest znana) .......................................
2. Rodzaj zabiegu:
sterylizacja (szt.).................................................
kastracja (szt.) ....................................................
3. Miejsce przebywania zwierząt .............................................................................................................
Oświadczam, że zgłoszone przeze mnie do bezpłatnego zabiegu sterylizacji/kastracji** koty są kotami
wolno żyjącymi.
Zobowiązuję się do dostarczenia zwierząt do lekarza weterynarii wskazanego przez Gminę Dobrcz w
terminie uzgodnionym z lekarzem.
Po wykonaniu zabiegu sterylizacji/kastracji** i zachowaniu wskazanego przez lekarza okresu
zwierzęta będą przeze mnie wypuszczone w miejscu ich wcześniejszego pochwycenia.
Zobowiązuję się do opieki pozabiegowej nad zwierzęciem przez okres wskazany przez lekarza
weterynarii wykonującego zabieg.
....................................................................
(podpis Wnioskodawcy)
_________
* Podanie numeru telefonu nie jest wymagane. Jego wpisanie oznacza dobrowolną zgodę na
przetwarzanie danych osobowych w tym zakresie dla potrzeb rozpatrzenia wniosku
** Niepotrzebne skreślić

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie sty 08, 2023 12:12 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

Do pobrania książka w pdf na temat obowiązków gminy w sprawie kotó wolno żyjących: https://rebus.us.edu.pl/handle/20.500.1 ... y9L8YweTIA

W tym poście link znalazłam: https://www.facebook.com/ratujmyptaki/p ... cBm61kTiLl
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14224
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Czw sty 12, 2023 12:13 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

Dzwoniłam - na razie środków nie ma, kazali mi pytać na przełomie stycznia/lutego.

Zaznaczyli, że tylko kocice i że najlepiej napisać pismo do burmistrza z zarysowaniem sytuacji, bo mają finansowo nóż na gardle i środki na ten cel będą wydzielane bardzo skąpo :/

Odnośnie tego pisma - jak najlepiej? Myślicie, że mogę zrobić to mailowo (dołączyłabym wtedy zdjęcia) czy jakoś tam na miejscu składać?
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5969
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Czw sty 12, 2023 12:37 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

zaniosłabym osobiście 8) chociaz to więcej roboty
i poprosiła o potwierdzenie pieczęcią wpływu z datą na kopii , że złożone

ile jest pieniędzy na ten cel na ten rok?
to znaczy ile jest w uchwale zapisane pieniedzy na zabiegi ?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw sty 12, 2023 12:53 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

Nie wiem. W dzienniku urzedowym pusto, ale z tego co mi mówił komendant straży, chyba jeszcze nie uchwalone skoro kazał się na przełomie stycznia i lutego zgłaszać.

W tamtym roku mieli 10 tys złotych, wchodziły w to też zwierzaki z przytuliska. Środki wyczerpały się na początku czerwca.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5969
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Pt sty 13, 2023 18:40 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

Fatka, w tym roku jeszcze nie było, za szybko.
Dobrze jak za miesiąc będzie uchwała. Raczej dwa miesiące.
Tu masz przyklad
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... p601S_k10r.

To gdzieś w Twoich okolicach.
Wpisz w wyszukiwarkę- UCHWAŁA RADY.......(wpisz gminę) w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt, i znajdziesz z lat ubiegłych.

Burmistrz koordynuje wykonanie uchwały, dlatego piszesz do niego. Dobrze byłoby wiedzieć kto personalnie zajmuje się tym w ramach programu :D .
Ja nie wysyłałabym maila.

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3574
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Pt sty 13, 2023 18:49 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

Szukałam i znalazłam aferke ;). Gmina kilka lat wstecz wymyśliła i uchwalila sobie, że koty będzie przekazywać do fundacji (bo gminne przytulisko nie jest przystosowane) przy czym owa fundacja nic o tym nie wiedziała i był dym, a nawet sprawa w sądzie.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5969
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Pt sty 13, 2023 20:53 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

I to jest draństwo, bo okradli zwierzęta :evil: nie ważne, czy kasa przeznaczona na sterylki nie trafiła nigdzie, czy do totumfackich gabinetów wet czy jak tam jeszcze... Koty nie dostały ani bezdomne zwierzęta jako takie. Mogłąbym pluć na buty takim draniom kilka razy dziennie :evil:

aania

 
Posty: 2796
Od: Pt lis 11, 2005 22:48

Post » Pt sty 20, 2023 20:24 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

Robię co mogę, żeby tam nie iść, wymysliłam, że wyślę pismo ogólne przez epuap i co? I niby mają skrytkę, ale chyba nieaktywną, bo nie da się wyslać (w ogóle nie ma jej w wykazie).

Jak byk chcą mnie zmusić, żebym się tam pojawiła :/

A poleconym można? :ryk:
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5969
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, kicalka i 183 gości