Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sty 21, 2023 12:12 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

Fatka pisze:Robię co mogę, żeby tam nie iść, wymysliłam, że wyślę pismo ogólne przez epuap i co? I niby mają skrytkę, ale chyba nieaktywną, bo nie da się wyslać (w ogóle nie ma jej w wykazie).

Jak byk chcą mnie zmusić, żebym się tam pojawiła :/

A poleconym można? :ryk:


Za potwierdzeniem odbioru i dobrze napisać na potwierdzeniu, że to jest pismo w sprawie sterylizacji kotów
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7438
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sty 26, 2023 13:02 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

Pismo prawie gotowe. Wspominać, że kastrowałam za prywatne, czy pominąć, bo to ich tylko rozochoci?
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5844
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Czw sty 26, 2023 21:35 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

Ja bym w piśmie nie pisała, bo w sumie po co?
Pisma formalne lepiej pisać jak najzwięźlej i ograniczać się tylko do ich głównego celu, żeby dawać urzędnikom jak najmniej wątków pobocznych, które mogliby źle interpretować.*
Tu piszesz, że tu i tu jest populacja kotów wolno żyjących, że obowiązkiem gminy jest to i to, i w związku z tym prosisz o sfinansowanie sterylizacji tych zwierząt w br. Akcję należy zainicjować przed rozpoczęciem sezonu rozrodczego, czyli w lutym i marcu. Warto dodać, że ogólnopolski miesiąc obniżki cen na kastrację w komercyjnych gabinetach weterynaryjnych to marzec, więc gmina będzie miała jakieś ramy czasowe (już wypracowane przez doświadczonych w temacie).

Reszta wypłynie w dalszych ustaleniach.


*)ja tego nie wymyśliłam, to rada prawników.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23733
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Pt sty 27, 2023 0:02 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

ana, uwagi o obniżce cen według mnie do czapy.
Fatka nie dostanie pieniędzy od Gminy.
Gmina płaci przecież mniej niż cennik nawet w marcu.
I nie powoływałam się na nie sprawdzone informacje.
Natomiast napisałabym, że sama staram się ograniczyć ilość kotów, że sterylizuję, i tu w punktach data, gabinet, cena.
I, że jeszcze zostało osiem i koszt ten przekracza Twoje możliwości. Piszesz oczywiście, że
jest to populacja kotów wolno żyjących.
Piszesz, że zgodnie z ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt, gminy do 31 marca każdego roku, muszą przedłożyć własny program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt, i w związku z tym wnosisz o kastrację tych kotów, i ,że dostarczysz je do wskazanego przez Gminę gabinetu.
Natomiast nie pisałbym, że znalazłam tym wysterylizowanym kotom domy.

Ponadto powołałbym się/wskazała na zarządcę działek jako osobę do weryfikacji moich działań. No i z tym zarządcą porozmawiaj ZANIM złożysz wniosek.
U mnie standartowo, sprawdza się wnioskodawcę, szczególnie, że podobnie jak ja nie jesteś karmicielem( nie ubiegasz się o karmę)
Nie sądzę, żebyś uzyskała jakiekolwiek środki przed uchwaleniem ustawy, ale ta może być lada dzień.
Z doświadczenia wiem, że im mniejszy grajdoł tym większa ciekawość.

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3548
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Pt sty 27, 2023 0:14 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

Bardziej chodziło mi o ty, żeby uzmysłowić urzędnikom, że z decyzjami należy się spieszyć. Akcja sterylizacji jest w marcu, bo pozwala zapobiec przyjściu na świat kolejnych pokoleń zwierzaków. Ale, oczywiście, skoro to może mieć skutek, taki jak piszesz, to trzeba by sobie darować wtręt o niej. :(
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23733
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Pt sty 27, 2023 0:20 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

Mnie sprawdzano i u wetki, która cięła dzikoky (napisałam we wniosku), i w schronisku skąd pożyczam klatkę-łapkę, i
u wójta gdzie jest moje letnisko i koty wolno żyjące.

Ale zgodę uzyskałam.

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3548
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Pt sty 27, 2023 1:00 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

ana pisze:Bardziej chodziło mi o ty, żeby uzmysłowić urzędnikom, że z decyzjami należy się spieszyć. Akcja sterylizacji jest w marcu, bo pozwala zapobiec przyjściu na świat kolejnych pokoleń zwierzaków. Ale, oczywiście, skoro to może mieć skutek, taki jak piszesz, to trzeba by sobie darować wtręt o niej. :(


Ja pisałam z naciskiem, na to , że WOLNO ŻYJĄCE, niewiadomo skąd, że ja tylko chcę ograniczyć liczebność, bo inaczej (brr )no będą mnożyć się na potęgę.
Uważam, że najłatwiej uzyskać to w przekazie osobistym.
Dlatego też wniosek zanoszę osobiście do osoby , nawet jeżeli potem zostawiam na podawczej.
"Proszę pana/pani, to okropne, no trzeba coś zrobić z tymi kotami...a jak się jeszcze rozmnażą..."
Skoro Gmina chce się wymiksowć z kłopotu to ja im pomagam. Bo to koty Gminy.
Robię co mogę, już X sama wycięłam.
Złapię, zawiozę...

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3548
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Pt sty 27, 2023 9:00 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

Dziękuję za wskazówki.
Pismo spłodzone.
Teraz tylko wydrukować i zanieść/wysłać.


Uprzejmie donoszę, że pismo jest już w Gminie- 27.01. Odpowiedź do 14 dni. Mam nadzieję pozytywna.

Co do mojej weryfikacji przez Gminę - weci na pewno poświadczą, a prezes działek...pracuje w Gminie. Mają więc na wyciągnięcie ręki.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5844
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Pt sty 27, 2023 21:48 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

Kciuki za powodzenia akcji, to byłaby ogromna pomoc :) nawet częściowe sfinansowanie, to już dużo :)
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Sob sty 28, 2023 6:31 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

Mocno Ci kibicuję, oby się udało! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59705
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lut 23, 2023 9:29 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

Odpowiedzi dalej nie ma... moze dlatego, że planu na ten rok jeszcze nie ustalono.

A czarny, kulawy działkowy kocur dziś już nie był zainteresowany cateringiem, tylko wyśpiewywał gardłowym głosem Hymn Dupczyciela.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5844
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Czw lut 23, 2023 12:35 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

:strach:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59705
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lut 23, 2023 18:19 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

Fatka pisze:Odpowiedzi dalej nie ma... moze dlatego, że planu na ten rok jeszcze nie ustalono.

...


Jeżeli rzeczywiście z powodu braku uchwały, to chyba dobrze rokuje.
Do odmowy uchwała raczej niepotrzebna. :ok:

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3548
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Wto kwi 04, 2023 17:55 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

Dalej nic :strach: , a kocice na półmetkach.
Uchwała była podejmowana 23 marca :/ Maila dziś produkowałam, ale chyba trza się będzie tam wybrać znowu, ciekawe czy ktoś będzie wiedział co mi odpowiedzieć.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5844
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Śro kwi 05, 2023 0:39 Re: Pismo do gminy w sprawie sterylek kotów działkowych

Tak, nie ma to jak osobiste starania. Mail łatwiej im olać. :evil:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59705
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 208 gości