MAM Go !!!!!! Filmik

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sty 20, 2023 7:45 Re: MAM Go !!!!!! Filmik

dorcia44 pisze:(...)
Na tą chwilę ten niezwykle cenny kot :wink: ma pokój dla siebie i nie szuka innego .
Po testach zobaczymy .
Nie wiem czy będę umiała zaufać ,a mam jeszcze dwie swoje do adopcji .
(...)


Dobry dom,jak doskonale wiesz,nie znajduje się w 5min. Ludzie latami ogłaszają swoje tymczasy. Więc odkładanie ogłaszania i szukania DS na "po testach" nie ma żadnego sensu,jak dla mnie. Kot był wykastrowany,więc nikogo po drodze nie krył,nie ma ran,więc się nie bił z np.dodatnim kotem,nie trzymał się jednego miejsca,więc nie jadł z jednej michy z ew.dodatnim kotem. Mała szansa ,że się gdzieś zaraził i będzie dodatni. Zresztą nawet jeśli,to aktywacja wirusa trwa 3mce,więc walenie kasy w testy już za dwa tyg,to bezsens. I tak nic nie wyjdzie z nowych zakażeń.
No chyba,że stanowczo nie chcecie go wydawać do adopcji i obecny DT może sobie pozwolić na kolejnego kota.
Rozumiem lęk przed złą adopcją ,ale nie można popadać w paranoję. To krok do zbieractwa :strach: . Zwłaszcza,że jak piszesz sama masz 2 koty do wydania. Nie wszystkie domy są złe i nieodpowiedzialne. Tylko trzeba postawić twarde warunki (osiatkowanie) i sprawdzić to dokładnie na wizycie p/a. Grzecznie,ale bez sentymentów i odpuszczania. Argumentować wzmożoną ostrożność przeszłością kota i skłonnościami do ucieczek. Wszystko to trudne i bardzo czasochłonne (zwłaszcza robienie ogłoszeń) ,ale możliwe.
Zatrzymując wszystko jak leci,nie pomożesz za wielu następnym kotom/psom. A jak kiedyś już pisałam,jesteś zbyt cenna wiedzą i umiejętnościami w obsłudze,by bezdomniaki straciły taką możliwość.
Ale... to TY decydujesz :)
Kotu samego dobra życzę,a Dużym mądrych decyzji :ok:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pt sty 20, 2023 9:36 Re: MAM Go !!!!!! Filmik

Małgosiu ,a skąd wiesz gdzie jest kot i ile jest tam kotów ? :wink:
Na pewno nie ma go u mnie ,nawet gdybym chciała to ze względu na psy nie zrobiła bym mu tego .
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 20, 2023 10:06 Re: MAM Go !!!!!! Filmik

dorcia44 pisze:Małgosiu ,a skąd wiesz gdzie jest kot i ile jest tam kotów ? :wink:
Na pewno nie ma go u mnie ,nawet gdybym chciała to ze względu na psy nie zrobiła bym mu tego .

Sama napisałaś ,że u Ewy. Nie znam i nie wiem jak zakocona to osoba,ale zrozumiałam że jeśli wcześniej nie wzięła tego kota ,to zrobiła to teraz w emocjach,awaryjnie i tymczasowo ,bo nie było go gdzie umieścić po odnalezieniu. I że dalej kot szuka DS. I jest na Twojej głowie. I trzeba podnosić wątek,może ktoś się zakocha. Tak już parę kotów na forum znalazło DS (ostatnia mi znana z wątków Gabrysia od ASK@). Na fali silnych emocji znalazła tu cudowny DS i dobrze :ok: Ale skoro kot nie szuka domu,nie będę już tu zaglądać.

A co do psów w mieszkaniu- mam 2 i najbardziej kocha mojego psiego staruszka bezdomna,dzika kotka. Całe życie (ok.12lat) mieszkała na dworzu i uciekała na sam widok psa-inaczej by nie przeżyła na wolności. A teraz? Liże psiego staruszka,śpi obok na jego posłaniu i kocha go najbardziej ze wszystkich. Z żadnym kotem nie łączy jej taka miłość jak z tym psem. Także nigdy nie wiadomo jak kot na psa/y zareaguje.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pt sty 20, 2023 10:20 Re: MAM Go !!!!!! Filmik

Tu nie rozchodzi się czy psy i koty się kochają ,tylko o to że ta Kocina była przez psa pogryziona .Reszta później bo zarabiam na żwirek ;)
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 20, 2023 10:27 Re: MAM Go !!!!!! Filmik

dorcia44 pisze:Tu nie rozchodzi się czy psy i koty się kochają ,tylko o to że ta Kocina była przez psa pogryziona .

A to zmienia postać rzeczy. Tego nie wiedziałam.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Nie sty 22, 2023 7:19 Re: MAM Go !!!!!! Filmik

Potwierdzam, adopcja Gabrysi była zaskoczeniem i cudem. Szalonym. Niespodziewanym. Cichy czytacz śledził jej losy. 2 lata trwało jej łapie. Przez ten czas dostarczyła nam wiele atrakcji w formie dzieci :? W tym Drogą Ritę. Kocica z rozszczepem podniebienia.
Poległy tradycyjne sposoby łapania Gabuni . Gabunia była mądra i cwana. Bardzo mądra! Wzięliśmy ją sposobem. Wiele miesięcy to trwało. Oj, wiele! Gabi nie miała nogi. Była niepełnosprawna. Była opcja, że po kastracji wróci w miejsce bytowania. Była zbyt "dzika". Taka była wersja.
Dzięki wątkowi zgłosił się dom. Jest Gabunia szczęśliwa, bezpieczna, kochana...
Ogłaszam koty czasem wiele lat. Abisiek, mało fajny kot, dopiero po 3 latach znalazł dom. Nawet mąż nie wierzył w moją desperację.
Wczoraj dostałam SMS z domu Florka. Szczęśliwy facet. Czarnego 6 latka , płochliwego, bez nogi... 2 lata minęły od adopcji. Ogłaszałam też 2 lata.
Dorotko, wiesz, że nie można przekreślić szans. Ogłoszenia muszą krążyć. Wątek musi żyć.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55365
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie sty 22, 2023 21:05 Re: MAM Go !!!!!! Filmik

Byłam dziś w odwiedzinach u naszego gagatka .
Normalnie z domu nie można mnie wyciągnąć ,ale jakoś do niego nogi niosą same :wink:
Jest mu dobrze ,jest szczęśliwy ,mnie omija szerokim łukiem :mrgreen: z trudem udało mi się go pogłaskać .
Do brzegu ,dziękuję za zainteresowanie naszym uciekinierem ,już nie szuka domu .Już go ma .
Lepszego nie mogłam sobie wymarzyć.
Dzięki temu i ja się wyciszam
Acha ,nikt nie chciał nagrody .
Ja chciałam ale mi nie chcą dać ,mam kota całowac w zad ..taka sprawiedliwość :ryk:

Wątek nie będzie kontynuowany ,proszę o zamknięcie .
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sty 22, 2023 21:49 Re: MAM Go !!!!!! Filmik

Niechby każdy wątek miał taki happy end :ok:
Ale chyba wrzucisz relację do wątku kotów odnalezionych, ku pokrzepieniu szukających i przestrodze innych.
viewtopic.php?f=1&t=104532&hilit=watek+kot%C3%B3w+odnalezionych&start=15
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14692
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie sty 22, 2023 21:54 Re: MAM Go !!!!!! Filmik

Obrazek

mziel52 pisze:Niechby każdy wątek miał taki happy end :ok:
Ale chyba wrzucisz relację do wątku kotów odnalezionych, ku pokrzepieniu szukających i przestrodze innych.
viewtopic.php?f=1&t=104532&hilit=watek+kot%C3%B3w+odnalezionych&start=15

Postaram się :D
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sty 23, 2023 1:45 Re: MAM Go !!!!!! Filmik

Uwielbiam Happy End! :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60334
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sty 23, 2023 2:05 Re: MAM Go !!!!!! Filmik

Zakończenie z happy endem :1luvu: :1luvu: :1luvu:

makrzy

 
Posty: 968
Od: Sob sie 04, 2018 14:23
Lokalizacja: śląsk

Post » Pon sty 23, 2023 9:00 Re: MAM Go !!!!!! Filmik

:1luvu: :1luvu: :1luvu:
Obrazek

muza_51

 
Posty: 2263
Od: Pon paź 04, 2010 10:04
Lokalizacja: Jarosław

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kotcsg, Zeeni i 281 gości