Czy ktos ma lub umie zrobic budke dla kotów?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lis 28, 2022 21:01 Czy ktos ma lub umie zrobic budke dla kotów?

Pomyslalam ze jednak by sie przydala jeszcze jedna budka dla moich maluchow z działek
viewtopic.php?f=1&t=214999&start=45
Nie umiem zrobic. Moze ktos ma odsprzedać?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon lis 28, 2022 21:13 Re: Czy ktos ma lub umie zrobic budke dla kotów?

Marzenko, w dziale na górze jest podpięty wątek z filmową instrukcją. Ale wiem, nie jest łatwo tak zrobić, też bym nie umiała...
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lis 28, 2022 21:34 Re: Czy ktos ma lub umie zrobic budke dla kotów?

Prakseda robiła takie budki na zamówienie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lis 29, 2022 9:02 Re: Czy ktos ma lub umie zrobic budke dla kotów?

Zeby zrobic, trzeba mieć dostęp do styropianu, pianek łączących , styropian jest sprzedawany tylko w pakietach..

nie lepiej po prostu kupic gotowy?
Podrożały, wcale niemało, bo w zeszłym roku były chyba po 45 zł, ale tu są te same, które ja przywoziłam dla działkowców w zeszłym roku-
https://allegro.pl/oferta/dom-dla-kota- ... 8891479344
tylko wtedy pisałam do sprzedającego, zeby zrobił otwór nie na szczycie, a na długiej ścianie, z boku, żeby kot mógł się w tej jednej częsci schować i żeby mu nie wiało
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto lis 29, 2022 9:20 Re: Czy ktos ma lub umie zrobic budke dla kotów?

Styropianowe pudła po lekach dobrze się sprawdzą (mają je apteki, szpitale). Wystarczy wyciąć otwór i owinąć streczem.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lis 29, 2022 10:45 Re: Czy ktos ma lub umie zrobic budke dla kotów?

Tu jest fajne pudlo
https://sklep.technica.pl/pojemniki-z-p ... gKl7vD_BwE
Mozna wstawic do wiekszego pudla tekturowego, wtedy bedzie wieksza izolacja, albo nawet "przedpokoj". Calosc owijamy folia, moga byc najwieksze worki na smieci.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto lis 29, 2022 13:39 Re: Czy ktos ma lub umie zrobic budke dla kotów?

Moim zdaniem karton się nie sprawdza.Szybko łapie wilgoć i rozmięka.Jak koty zaczną wchodzić mokrymi łapkami- to się to rozpadnie.Myślę że może się sprawdzić- ale w suchym pomieszczeniu -pod dachem -a nie jako budka wolnostojąca.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30714
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto lis 29, 2022 17:29 Re: Czy ktos ma lub umie zrobic budke dla kotów?

iza71koty pisze:Moim zdaniem karton się nie sprawdza.Szybko łapie wilgoć i rozmięka.Jak koty zaczną wchodzić mokrymi łapkami- to się to rozpadnie.Myślę że może się sprawdzić- ale w suchym pomieszczeniu -pod dachem -a nie jako budka wolnostojąca.

Karton jest kolejną warstwą otaczającą styropianowe pudło, gdzie koty mieszkają. Poza tym musi być porządnie owinięty folią. Latami takie domki robiłam, wykładając styropianem kartony i opakowując wszystko w folię. Jeżeli karton będzie większy od pudła styropianowego, to pomiędzy otworem w kartonie i otworem do pudła zrobi się przedsionek osłonięty od deszczu i wiatru, gdzie można wstawiać jedzenie. Otwory do kartonu i pudła nie powinny być naprzeciwko, ale z dwóch stron ich przedniej ściany, wtedy nie będzie bezpośrednio wiało do kociej sypialni. I nie potrzeba wtedy daszków ani zasłonek przy wejściu.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto lis 29, 2022 19:15 Re: Czy ktos ma lub umie zrobic budke dla kotów?

mziel52 pisze:
iza71koty pisze:Moim zdaniem karton się nie sprawdza.Szybko łapie wilgoć i rozmięka.Jak koty zaczną wchodzić mokrymi łapkami- to się to rozpadnie.Myślę że może się sprawdzić- ale w suchym pomieszczeniu -pod dachem -a nie jako budka wolnostojąca.

Karton jest kolejną warstwą otaczającą styropianowe pudło, gdzie koty mieszkają. Poza tym musi być porządnie owinięty folią. Latami takie domki robiłam, wykładając styropianem kartony i opakowując wszystko w folię. Jeżeli karton będzie większy od pudła styropianowego, to pomiędzy otworem w kartonie i otworem do pudła zrobi się przedsionek osłonięty od deszczu i wiatru, gdzie można wstawiać jedzenie. Otwory do kartonu i pudła nie powinny być naprzeciwko, ale z dwóch stron ich przedniej ściany, wtedy nie będzie bezpośrednio wiało do kociej sypialni. I nie potrzeba wtedy daszków ani zasłonek przy wejściu.


Ja rozumiem że jest kolejną.Ale napisałaś wcześniej -że karton-może być większy i wtedy pełni rolę przedsionka.Co da ofoliowanie kartonu od zewnątrz - jeśli w środku i tak koty go pomoczą mokrymi łapkami.Ja robiąc kotom budkę-zawsze zakładam najgorszą pogodę.


I tak dla przykładu-nigdy nie sprawdziły mi się worki na śmieci.Nawet te duże-mocniejsze.Szybko się rwą.Zakładając że wstawiam budkę w teren zielony- pod drzewami-wichury łamią gałęzie- a te spadając- są w stanie taką folię uszkodzić.Co innego folia budowlana- która jest mocna i wytrzymała.

Nie wiem- :roll: może ja inaczej na to patrzę -ale robiąc coś-lubię mieć pewność- że nie będzie niespodzianek.Mam ogromną ilość budek w terenie -dlatego kieruję się takimi zasadami.I mój teren też jest dość specyficzny.Na pewno podmokły i bardzo wilgotny.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30714
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Śro lis 30, 2022 16:03 Re: Czy ktos ma lub umie zrobic budke dla kotów?

Dziękuję za linki i wszelkie sugestie.
Zrobić nie umiem, w dodatku nie mam kiedy i gdzie.
Zobacze jakie dzisiaj będą wiadomości z działki. Troszkę sie martwię o Bubę..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 183 gości