Jaka dobra karma "kawałki w sosie lub w galarecie"?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lis 25, 2022 10:41 Jaka dobra karma "kawałki w sosie lub w galarecie"?

Niestety mój prawie 13-letni kocur obraził się na pasztety i zjada tylko kawałki w sosie lub w galarecie.
Do tej pory jadł (niestety) suche i mokre RC, ale trzy miesiące temu zaczęliśmy przechodzenie na dobre mokre. Na początku było trochę eksperymentów, zanim znalazłem karmy które zjadał. Najpierw była to Tundra, Mac's, potem przeszliśmy na Gussto.
Dwa tygodnie temu kot obraził się na jedzenie, zaczął wybrzydzać a potem zupełnie przestał jeść. Zacząłem podawać kawałki w galarecie z RC, różne włącznie z kitten, zjadał trochę i też przestał. Na koniec zlizywał tylko krem Miamor i tylko z palca, nałożony do miseczki był niejadalny. Kot pił wodę. Po trzech dniach takiego niejedzenia wylądowaliśmy u weta. Po zbadaniu krwi, RTG i USG okazało się, że ma mocno zagazowane jelita, podejrzenie infekcji. Po podaniu kroplówek (Optilyte, Duphalyte), antybiotyku, przeciwbólowego, przeciwwymiotnego, probiotyki w paszczę i maści w ucho na łaknienie kocur znów zainteresował się jedzeniem. Ale pasztety które jadł do tej pory są niejadalne, próbowałem innych, nawet Gourmet i to samo. Je tylko to, co jest w kawałkach i ma sos lub galaretkę.

Stąd moje pytanie, jaka firma robi porządną bezzbożową karmę tego typu?

rj1307

 
Posty: 29
Od: Czw wrz 15, 2022 23:37
Lokalizacja: Wałbrzych

Post » Pt lis 25, 2022 17:07 Re: Jaka dobra karma "kawałki w sosie lub w galarecie"?

Czytałam kiedyś wpis na tym blogu: http://kotuszkowo.pl/kocie-karmy-mus-galaretka-sos/ w poszukiwaniu karm bardziej przypominających filet, bo moja niezbyt przepada za mielonką. Niestety w kategoriach kawałki w sosie/w galaretce chyba zbyt wielu opcji nie ma.

ziuku

Avatar użytkownika
 
Posty: 607
Od: Nie wrz 11, 2022 11:31

Post » Pt lis 25, 2022 19:25 Re: Jaka dobra karma "kawałki w sosie lub w galarecie"?

Dzięki, faktycznie szału nie ma.

rj1307

 
Posty: 29
Od: Czw wrz 15, 2022 23:37
Lokalizacja: Wałbrzych

Post » Pt lis 25, 2022 19:59 Re: Jaka dobra karma "kawałki w sosie lub w galarecie"?

Może Mjamjam kawałki w sosie - jest kurczak, cielęcina, kaczka, indyk i chyba coś z ryb (jasno niebieskie puszki -185g) https://www.kocimietka.pl/248-mjamjam?page=5

Kojarzę, że jeszcze Select Gold ma jakąś karmę tego typu, chyba kurczaka.

inezka70

 
Posty: 201
Od: Nie lip 21, 2019 12:40

Post » Pt lis 25, 2022 20:24 Re: Jaka dobra karma "kawałki w sosie lub w galarecie"?

Wprawdzie pasztet Mjamjam nie podszedł mu już wcześniej, ale może sos zaskoczy, spróbuję. Znalazłem jeszcze pasztet z kocimiętką, a on za nią szaleje, może tędy droga?

rj1307

 
Posty: 29
Od: Czw wrz 15, 2022 23:37
Lokalizacja: Wałbrzych

Post » Pt lis 25, 2022 20:44 Re: Jaka dobra karma "kawałki w sosie lub w galarecie"?

Bozita jest akceptowalną co do jakości karmą, są kawałki i w galarecie i w sosie. Nie jest to może najwyższy sort, ale taka c/a średnioniższa półka, myślę poziom animondy carny?
https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... kra/bozita
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pt lis 25, 2022 22:24 Re: Jaka dobra karma "kawałki w sosie lub w galarecie"?

To i tak dużo lepsze niż RC.

rj1307

 
Posty: 29
Od: Czw wrz 15, 2022 23:37
Lokalizacja: Wałbrzych

Post » Pt lis 25, 2022 22:32 Re: Jaka dobra karma "kawałki w sosie lub w galarecie"?

pasztet z kocimiętką, to jakiej firmy? Feringa robi jedna z karm z tym dodatkiem- moje koty nie chcą tego tykać nawet kijem :/
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Sob lis 26, 2022 11:40 Re: Jaka dobra karma "kawałki w sosie lub w galarecie"?

MjamJam kurczak z marchewką i kocimietką

rj1307

 
Posty: 29
Od: Czw wrz 15, 2022 23:37
Lokalizacja: Wałbrzych

Post » Sob lis 26, 2022 18:28 Re: Jaka dobra karma "kawałki w sosie lub w galarecie"?

Pierwszy sukces - kocur rzucił się na Miamor feine filets w galarecie o smaku tuńczyka :) A co dziwne, ten kot nigdy nie lubił ryby :D

rj1307

 
Posty: 29
Od: Czw wrz 15, 2022 23:37
Lokalizacja: Wałbrzych

Post » Nie gru 04, 2022 23:33 Re: Jaka dobra karma "kawałki w sosie lub w galarecie"?

Super. Ważne, że coś je. Pamiętaj jednak, że to karma uzupełniająca, nie może być traktowana jako pełnoporcjowa. Musisz sobie stopniowo wprowadzać bazę. Duży wybór smaków w sosie ma Select Gold saszetki. Spróbuj różnych smaków, może trafisz na odpowiednią. Powodzenia.

nina103

 
Posty: 161
Od: Wto lis 19, 2019 23:51

Post » Pt gru 09, 2022 12:13 Re: Jaka dobra karma "kawałki w sosie lub w galarecie"?

Nie jest tak łatwo znaleźć w miarę dobrą bytową karmę w formie galaretki lub sosu, która jeszcze podpasowałaby kotu. Uzupełniające już łatwiej, bo jest większy wybór. Miałam do czynienia z Bozitą w galaretce w kartonikach i faktycznie koty to lubią. Na samym początku swoim podawałam, u mnie najlepiej jadły dorsza i łosia. Zawiera betaglukan, ale skład nie jest do końca jasny i na dłuższą metę nie jest to najlepsza karma do stosowania. Ale dopóki kocur ma gorszy okres może warto spróbować. Z musów: Zooplus Bio i John Dog for Cats, mają taką luźniejszą konsystencję z galaretką. Trzeba kombinować, można ostatecznie ten mus polewać jeszcze jakimś płynnym dosmaczaczem. Z Miamora jest jeszcze coś takiego jak Vitaldrink np. z kaczką, można mu spróbować podawać do picia.

Aldona_S

 
Posty: 30
Od: Wto wrz 13, 2022 19:18

Post » Pon lut 06, 2023 14:46 Re: Jaka dobra karma "kawałki w sosie lub w galarecie"?

Mam wrażenie, że Bozita pogorszyła się w ostatnim roku.
Od lat zdobię nią śniadanie dla psa, teraz mam również dla kota.
Zmieniła się konsystencja, jest jakby bardziej galaretowata.
I zapach - kiedyś ładnie pachniała,
a teraz dla mnie po prostu śmierdzi jakąś chemią czy innym dziadostwem.
Sunia zjada, bo ona WSZYSTKO je, już tak ma.
Kitek osiedlowy, niewybredny, je tylko renifera.
Inne smaki jedynie powącha i prędzej zje Sheba niż Bozita.

Inka

 
Posty: 22707
Od: Pon lut 10, 2003 2:29

Post » Pon lut 06, 2023 17:55 Re: Jaka dobra karma "kawałki w sosie lub w galarecie"?

Ja czasami biorę w Zooplusie saszetki Concept for Life.
Fajny jest też rosołek (napój) Smilli z kawałkami kurczaka. Jest jeszcze wersja z łososiem, ale tej nie próbowałam. Kawałki w sosie ma też Hill's.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto lut 07, 2023 19:09 Re: Jaka dobra karma "kawałki w sosie lub w galarecie"?

Mięsko wysokiej jakości w sosie jest z Carnilove (saszetki) - na kotuszkowo były polecane. Ostatnio kupiłam na próbę i faktycznie soku jest bardzo dużo :)

Swojej kotce kupuje też czasem zupki z Cosmy w saszetkach - nie jest to karma bytowa ale to w zasadzie sam płyn z małymi kawałkami mięska więc może warto spróbować wymieszać taką saszetkę z karmą w formie mielonki/pasztetu? Może akurat kociakowi zasmakuje :)

Vesola

 
Posty: 19
Od: Wto lis 15, 2022 17:44




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], skaz, Zeeni i 254 gości