luźny stolec/biegunka u kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lis 21, 2022 10:58 luźny stolec/biegunka u kota

Cześć!
Mój kot w zeszły poniedziałek dostał tabletkę na odrobaczanie. Następnego dnia podczas pogoni za owadem wdepną łapką w jeszcze płynny wosk ze świeczki. Niestety w sierści wosku było mnóstwo, wyczesałam to co dałam radę, a z resztą kot sam sobie musiał poradzić. Od środy jego stolec jest luźny (2-3 razy dziennie, tak jak zawsze). Oprócz tego wszystko jest w porządku, ma apetyt i chęć do zabawy. Stąd moje pytanie, czy to przez wylizywanie wosku z sierści pojawił się luźny stolec czy może jeszcze trzyma się po odrobaczaniu?
Z góry dziękuję za odpowiedź :201461

emilijaaa98

 
Posty: 5
Od: Nie sty 02, 2022 21:11

Post » Pon lis 21, 2022 12:24 Re: luźny stolec/biegunka u kota

Twój kot załatwia się 3 razy dziennie normalnie?
Jak wygląda wtedy jego kał? Ile on je i co?

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon lis 21, 2022 12:52 Re: luźny stolec/biegunka u kota

Blue pisze:Twój kot załatwia się 3 razy dziennie normalnie?
Jak wygląda wtedy jego kał? Ile on je i co?


2-3 razy na dobę, co w tym dziwnego?
Kał wyglada normalnie, jest stały i brązowy.

emilijaaa98

 
Posty: 5
Od: Nie sty 02, 2022 21:11

Post » Wto lis 22, 2022 20:55 Re: luźny stolec/biegunka u kota

emilijaaa98 pisze:2-3 razy na dobę, co w tym dziwnego?


O ile to nie kociak to jest to stosunkowo często jak na kota. Sugeruje albo problemy trawienne już wcześniej albo duże obżarstwo lub/i jedzenie karmy małowartościowej, gdzie duży procent tego co kot zjada zostaje niestrawione i wydalone.
Gdyby rozwolnienie się utrzymywało warto iść do weta bo to wcale nie musi mieć związku z woskiem, po którym może pojawić się rozwolnienie ale krótkie, chyba że był to wosk czymś mocno nafaszerowany - np. olejkami zapachowymi etc - wtedy mogło dojść do poważniejszego podrażnienia.
Ale rozwolnienie po odrobaczaniu utrzymujące się dłużej może oznaczać np. obecność pierwotniaków, które skorzystały z tego że padły robale i się uaktywniły.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510 i 410 gości