Stara kotka przyniesiona do domu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lis 19, 2022 12:44 Stara kotka przyniesiona do domu

Witam , jestem tu nowa i chciałabym zasięgnąć waszej rady. Wczoraj przygarnęłam na tymczas już niemłodą kotkę . Jej własciecielka zmarła dwa lata temu , a kicia bytowała koło jej domu w niewielkim pustostanie . Z tego co wiem, była regularnie dokarmiana , co zresztą widać. Nie jest wychudzona .Od miesiąca , od kiedy ją zobaczyłam, także ją dokarmiałam, jednak przyszły mrozy a mi serce pękało. Mam już dla niej upatrzony dom stały , jednak warunkiem jest , aby wokół kotki było wszystko zrobione . Dzisiaj była u weta , bo wczoraj po przyniesieniu do domy zauważyliśmy, że ciężko przełyka ślinę . Dostała antybiotyk. I tutaj zaczynają się schody. Jeszcze wczoraj po przyjściu trochę zjadła, była to koło godziny 17. Do teraz nie rusza jedzenia i w ani razu nie skorzystała z kuwety .Siedzi w osobnym pokoju , ponieważ mam jeszcze 3 inne koty , jeden mały na tymczasie. Jeden ciekawski już dzisiaj drapał w drzwi i chciał wejść, jednak staram się, aby kotka miała ciszę i spokój. Martwi mnie, że zamiast się troszkę przyzwyczajacona bardziej się wycofuje. W nocy spała ze mną w łóżku , a rano już weszła pod łóżko i nie chciala wyjść. Boję się, że tak przyzwyczaiła się do mieszkania na dworze, że się nie zaklimatyzuje . Ja mam dużą cierpliwość d, ale jeżeli w nowym domu będzie się chować po kątach. Proszę doradźcie mi , czy dać jej więcej spokoju , żeby siedziała sama , czy lepiej poświęcić jej więcej uwagi . Lubi być glasakna , mruczy sobie , ale widać, że jest smutna i przygnębiona nową sytuacją.

Niewątpiąca

 
Posty: 1
Od: Sob lis 19, 2022 12:25

Post » Sob lis 19, 2022 14:01 Re: Stara kotka przyniesiona do domu

Potrzeba czasu i cierpliwości. Niech siedzi na razie w swoim pokoju, ale spędzaj z nią dużo czasu i nie wyciągaj siłą, jeśli się schowa. Mów do niej, oswajaj ze swoim głosem. Możesz próbować ją wywabić z ukrycia zabawkami typu wędka. Jeśli po kilku dniach (max tydzień) nie będzie postępów, spróbuj ją brać na kolana i głaskać - piszesz, że to lubi.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10927
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro lis 23, 2022 21:54 Re: Stara kotka przyniesiona do domu

Zdecydowanie potrzeba jej czasu. Ale czy to zachowanie nie jest spowodowane tym, ze np. źle zareagowała na antybiotyk - niektóre koty, jak ludzie, źle znoszą niektóre leki, zwracają. Jesli kotka źle się poczuła, moze unikać kontaktu z czlowiekiem.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60209
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 443 gości