Co na błyszczącą sierść?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 27, 2022 17:50 Re: Co na błyszczącą sierść?

zielono_mi pisze:Łapanie cudzego kota i sterylizowanie go uważasz za zgodne z prawem? To szkoda, że nie trafiło na mojego. Oczywiście, to nie są częste sprawy i wszystko zależy od decyzji sądu. Biorąc jednak pod uwagę, że poddajesz cudze zwierzę poważnemu zabiegowi w znieczuleniu ogólnym, pozbawiając go zdolności płodzenia, powodujesz ciężki uszczerbek na jego zdrowiu. W przypadku człowieka byłoby to wieloletnie więzienie. W przypadku zwierzęcia - zdajesz się na ocenę sądu. Ja bym jednak nie ryzykowała. Zresztą właściciel na drodze cywilnej może domagać się sowitego odszkodowania i zadośuczynienia.
Pozostają jeszcze kwestie etyczne. Jakim trzeba być... (tu sobie wstaw odpowiednie słowo), żeby robić coś takiego.



kto konkretnie złapał i wysterylizował cudzego kota?

nie zamierzasz sterylizować swojej kotki?
twoja kotka jest wychodząca?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie lis 27, 2022 17:55 Re: Co na błyszczącą sierść?

Nie będę się wypowiadać co do całości zarzutów typu że popieramy kastrację i jesteśmy z tego powodu źli strasznie. Jak rozumiem w takim układzie swoją kotkę zamierzasz rozmnażać?

Ale... Naprawdę zalała Cie fala hejtu?? Ty wiesz co to jest hejt i jego fala? Z takim Twoim postrzeganiem świata trudno dyskutować.

Tak ogólnie dyskusja z Tobą wydaje się mało mi do szczęścia potrzebna po nazwaniu nas przed chwilą kupą zgniłych glist, bandą obłąkańców, sektą i wysyłaniu nas do psychiatry. Lekarz jak lekarz jak uznam że czas do niego iść to pojdę, ale zachowanie Twoje znacząco poniżej jakiejkolwiek normy się lokuje. I to dla Ciebie jest normalne? A my Ciebie falą hejtu zalaliśmy?
Dlatego pozwolę sobie pożegnać się w tym momencie bo nie sądzę by dłuższą rozmowa z kimś kto na takie podejście do innych miało jakiś większy sens.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie lis 27, 2022 18:00 Re: Co na błyszczącą sierść?

Blue pisze:Nie będę się wypowiadać co do całości zarzutów typu że popieramy kastrację i jesteśmy z tego powodu źli strasznie. Jak rozumiem w takim układzie swoją kotkę zamierzasz rozmnażać?
.


myślę, że to dokładnie o to chodzi; o nic więcej.
a forum miau jest przeciwko bezmyślnemu rozmnażaniu.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie lis 27, 2022 18:07 Re: Co na błyszczącą sierść?

Nie zamierzam rozmnażać swojej kotki. I wierzcie mi, w przypadku jakiegokolwiek problemu ostatnim miejscem, w którym zwrócę się po pomoc, będzie to forum. Blue rzeczywiście popisuje się tu swoją radosną twórczością i faktycznie robi to w sposób kulturalny, tylko ciekawe, jak jeden człowiek bez wykształcenia medycznego może wiedzieć niemal... wszystko?

A postu, w którym użytkowniczka hurtem łapała koty wychodzące na kastrację i żaliła się, że właściciel tak rzadko wypuszcza swojego kota, że nie może go złapać, nie chce mi się szukać. Ale z pewnością taki istniał i był jeszcze gorąco popierany przez innych użykowników. Nie mówię o kotach bezdomnych, ich sterylizacja to zupełnie inny problem.

Tak czy inaczej znikam z tego forum i więcej nie zamierzam tu zaglądać.
Ostatnio edytowano Nie lis 27, 2022 18:12 przez zielono_mi, łącznie edytowano 1 raz

zielono_mi

 
Posty: 24
Od: Czw wrz 29, 2022 3:51

Post » Nie lis 27, 2022 18:10 Re: Co na błyszczącą sierść?

Patmol pisze:myślę, że to dokładnie o to chodzi; o nic więcej.


Po wczytaniu się w listę zarzutów - powinniśmy popierać rozmnażanie kotów w "normalnych" (cokolwiek to znaczy) domach a odradzać branie kotów ze schronisk i domów tymczasowych.
Prowadzenie domu tymczasowego to dowód bycia szalonym - bo kto normalny ma w domu kociarnię.

Smutne :(

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie lis 27, 2022 18:38 Re: Co na błyszczącą sierść?

zielono_mi pisze:Blue rzeczywiście popisuje się tu swoją radosną twórczością i faktycznie robi to w sposób kulturalny, tylko ciekawe, jak jeden człowiek bez wykształcenia medycznego może wiedzieć niemal... wszystko?


Nie no, nie zdzierżę.
Czy Ty masz coś do mnie? Tak konkretnie? Bo mnie obrażasz, znowu - chciałabym wiedzieć dlaczego.
Może być publicznie, może być na pw. Mi obojętne.

W ramach wyjaśnienia - akurat wykształcenie medyczne mam.
I absolutnie nie wiem wszystkiego. Wiem bardzo mało (i mam tego bolesną świadomość) a wypowiadam się tylko tam gdzie uważam że mam coś do powiedzenia.
Podpowiedzieć Ci patent jak wiedzieć troszkę więcej?
Pomagać od kilkudziesięciu lat kotom urodzonym w ramach radosnego rozmnażania i nie kastrowania kotek. Wbrew Twoim wyobrażeniom to często koty chore, z problemami, szczególnie te których nie udało się komuś wcisnąć i porzucone.
Lubieć czytać i chcieć wiedzieć jak najwięcej - to się chyba wrodzona ciekawość nazywa.
Gdy napotkasz jakąś chorobę u swojego kota - chcieć wiedzieć na ten temat jak najwięcej, zgłębić temat - by być jak najbardziej przygotowanym do pomocy swojemu zwierzakowi teraz i w przyszłości.
Znaleźć sobie super weta z którym można porozmawiać, podyskutować, wiele się od niego nauczyć. Nie unikać wizyt u niego. Pytać w razie wątpliwości.
Mieć prawie 50 lat i kilkadziesiąt lat na zdobywanie pewnej wiedzy - także życiowej, z własnego doświadczenia, chęć na to i zapał.
To Forum to także dla mnie ogrom wiedzy.

Z czegoś jeszcze mam się wytłumaczyć?

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie lis 27, 2022 21:54 Re: Co na błyszczącą sierść?

Kochana Blue, wiesz bardzo duzo ale szkoda Twojego cennego czasu tu pisac...
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Nie lis 27, 2022 21:57 Re: Co na błyszczącą sierść?

pibon pisze:Kochana Blue, wiesz bardzo duzo ale szkoda Twojego cennego czasu tu pisac...

Tez tak myślę.
Ale trudno się nie odezwać, jak człowieka tak niezasłużenie obrzuca ktoś błotem. :(
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lis 27, 2022 22:03 Re: Co na błyszczącą sierść?

pibon pisze:Kochana Blue, wiesz bardzo duzo ale szkoda Twojego cennego czasu tu pisac...


Pewnie szkoda, acz jak każdy - nie lubię jak się po mnie publicznie jeździ i to w taki sposób :roll: . Bez problemu przyjmę uzasadnioną krytykę, nie mam z tym żadnego problemu (tak mi się wydaje przynajmniej), szczególnie gdy mogę wyjaśnić swoje stanowisko - no ale, w takiej sytuacji jak tu milczeć jest mi dziwnie. Pisać w sumie też, bo ten wątek jest także dziwny prawdę mówiąc.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie lis 27, 2022 22:08 Re: Co na błyszczącą sierść?

Nie ma naprawde potrzeby zebys sie tlumaczyla komus kto zwraca sie w ten sposob do ludzi. Mysle, ze zlanie takiej impertynencji, chamstwa (polaczonych z szokujaca ignorancja!) to najlepsza droga :ok:
edit: mysle, ze ten watek jest do usuniecia/zamkniecia, glownie ze wzgledu na wyzwiska i oczernianie. Niech moderator zdecyduje.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Nie lis 27, 2022 22:09 Re: Co na błyszczącą sierść?

pibon pisze:Nie ma naprawde potrzeby zebys sie tlumaczyla komus kto zwraca sie w ten sposob do ludzi. Mysle, ze zlanie takiej impertynencji, chamstwa (polaczonych z szokujaca ignorancja!) to najlepsza droga :ok:


Pewnie tak :)
Dobrej nocki :)

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie lis 27, 2022 22:21 Re: Co na błyszczącą sierść?

Póki temat jeszcze stoi, może walnę lekkim offtopem, ale macie jakieś historie, że zgarnęliście przez przypadek kota wychodzącego na sterylkę? Ja będę próbować złapać jakieś tutejsze bezdomniaki jak będą bony, ale zastanawiam się czy jest jakiś sposób, jak nie złapać przypadkiem czyjegoś, bo tu przynajmniej parę osób ma wychodzące i mimo mojego zdania na ten temat (okolica nie wydaje mi się zbyt bezpieczna, niby rzadko coś przejeżdża, ale jak już się zdarza, to niektórzy jeżdżą jak opętani :V), nie chciałabym kota i właściciela i siebie (nie lubię inb irl xD) narażać na dodatkowy stres.

ziuku

Avatar użytkownika
 
Posty: 607
Od: Nie wrz 11, 2022 11:31

Post » Nie lis 27, 2022 22:26 Re: Co na błyszczącą sierść?

pibon pisze:Nie ma naprawde potrzeby zebys sie tlumaczyla komus kto zwraca sie w ten sposob do ludzi. Mysle, ze zlanie takiej impertynencji, chamstwa (polaczonych z szokujaca ignorancja!) to najlepsza droga :ok:
edit: mysle, ze ten watek jest do usuniecia/zamkniecia, glownie ze wzgledu na wyzwiska i oczernianie. Niech moderator zdecyduje.

Popieram :ok:
Przykro mi Blue ze ktoś tak potraktował Twoją chęć pomocy.
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lis 27, 2022 22:34 Re: Co na błyszczącą sierść?

ziuku pisze:Póki temat jeszcze stoi, może walnę lekkim offtopem, ale macie jakieś historie, że zgarnęliście przez przypadek kota wychodzącego na sterylkę? Ja będę próbować złapać jakieś tutejsze bezdomniaki jak będą bony, ale zastanawiam się czy jest jakiś sposób, jak nie złapać przypadkiem czyjegoś, bo tu przynajmniej parę osób ma wychodzące i mimo mojego zdania na ten temat (okolica nie wydaje mi się zbyt bezpieczna, niby rzadko coś przejeżdża, ale jak już się zdarza, to niektórzy jeżdżą jak opętani :V), nie chciałabym kota i właściciela i siebie (nie lubię inb irl xD) narażać na dodatkowy stres.

Nie na sterylkę, ale moja córka zgarnęła wychodzącego kota przy bardzo ruchliwej ulicy.W każdej chwili mógł znaleźć się pod kołami.
Zaopiekowala się nim,poszla do weta, szukała wlaściciela i została oskarżona o przywlaszczenie kota !
Sprawa wylądowała na policji i miała dużo nieprzyjemności.
Ludzie są różni.
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lis 27, 2022 23:14 Re: Co na błyszczącą sierść?

Masakra :strach: Ja bym się cieszyła, że nic poważnego się kotu nie stało, zamiast robić komuś taki przypał 8O

ziuku

Avatar użytkownika
 
Posty: 607
Od: Nie wrz 11, 2022 11:31

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 182 gości