Pilnie potrzebne rady,NIE UDAŁO SIĘ Karmelek (*)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 20, 2022 23:13 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Jesteśmy i trzymamy najmocniejsze kciuki z możliwych, oby do jutra!
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17831
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pon lis 21, 2022 2:40 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Lifter pisze:Wyniki wyglądają na zupełnie normalne, szczególnie gdy kot ma już swoje lata.

Pozostaje tylko obserwować. Ew. zrobić jakieś wyniki nerkowe, czy trzyustkowe dla spokoju sumienia.
Może to jakieś objawy neurologiczne, związane z wiekiem?


Normalne wyniki to dla mnie nie są ...Glukoza 12 ????? błąd dczytu, albo kot powinien być już we wstrząsie hipoglikemicznym i śpiączce ...
edit: napisałam o glukozie, zanim doczytałam następne wpisy, zwłaszcza Blue ...
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Pon lis 21, 2022 2:58 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Tak na szybko kot po odrobaczaniu tak zachorował ?
Może tu jest problem
Dobra dawka do wagi kota ?
Dawniej w książkach różnych pisali o tym ze robale nie dobite mogą się przemieszczać i nie chodzi o zatrucie tylko
Często trudno jest wybić i coś się może dziać

anka1515

 
Posty: 4069
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon lis 21, 2022 5:20 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

katarzyna1207 pisze:
Normalne wyniki to dla mnie nie są ...Glukoza 12 ????? błąd dczytu, albo kot powinien być już we wstrząsie hipoglikemicznym i śpiączce ...
edit: napisałam o glukozie, zanim doczytałam następne wpisy, zwłaszcza Blue ...


Mam wrażenie że oni biochemię zbadali następnego dnia od pobrania bo data na wyniku jest 17 listopada, na morfologii 16, tego dnia krew była pobrana. Przy silnej hipoglikemii taki wynik jest więc prawdopodobny, szczególnie u kota który często miewa od pewnego czasu spadki cukru i organizm nie reaguje na nie już tak silnie. Ale masz rację że przy faktycznym wyniku 12 kot byłby już w śpiączce lub martwy.

Trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę! Oby lekarze się nad Karmelkiem pochylili, coś mądrego wydumali.
Przede wszystkim niech zacznie się lepiej czuć! :201494

Blue

 
Posty: 23418
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon lis 21, 2022 7:15 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

katarzyna1207 pisze:Normalne wyniki to dla mnie nie są ...


Normalne wyniki to dla mnie nie są ...

Dla mnie też nie, bo już pisałem że przeoczyłem tę drugą glukozę. A i kot wyraźnier chory przecież.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4388
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon lis 21, 2022 11:36 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Czekamy na lepsze wieści bardzo mocno wysyłając wszelkie możliwe ciepłe myśli.
Ja tak nieśmiało, przecież nie jesteśmy tu wszyscy u Ciebie w domu, trzy koty, praca, znam to..., bywa po prostu trudno...
Jeżeli stan Karmelka się pogorszył, może warto skorzystać, o ile to oczywiście w Twoim przypadku możliwe, z całodobowej opieki czyli szpitaliku w dobrej lecznicy? Ja tak wielokrotnie robiłam, gdy zabrakło sił, czasu, wiedzy a stan kota nie wskazywał na poprawę, no po prostu gdy nie ogarniałam :roll:
Podobno w Łodzi są takie dobre kliniki ze szpitalem, może warto rozważyć i taką opcję...
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17831
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pon lis 21, 2022 11:44 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Łódź? Tylko nie Lancet.
Innych klinik z całodobową opieką nie znam, więc się nie wypowiem.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pon lis 21, 2022 11:48 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Ja w razie potrzeby korzystam z CM-vetu na Rzgowskiej.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23734
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Pon lis 21, 2022 12:23 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Czy moje koty zawsze muszą chorować na coś czego nie da się zdiagnizować ?
Dzisiejsza noc była ciężka,Karmelek nie mógł znaleźć sobie miejsca.Szedł do miseczki z wodą, albo do kuwety, a że siły już mu brakowało to po drodze pokładał się i usypiał.
Ja też usiłowałam zdrzemnąć się trochę, ale w praktyce przez całą noc wstawałam, zabierałam go z różnych miejsc i przenosiłam na posłanko, kocyk lub do łóżka.
Rano było wyraźnie źle,zaczął chować się w miejsca trudniej dla mnie dostępne.
Nie czekałam na umówioną godzinę i pojechałam z nim zaraz po otwarciu lecznicy.
Został przyjęty i zaopiekowany natychmiast.Pani dr.pobrała mu krew do badań i zabrała go na kroplówkę.
Odbieram go dopiero wieczorem.Zanim jeszcze wyszłam z lecznicy pani dr.pokazała mi probówki z osoczem.
Powinno być przeźroczyste było brązowe.Padła mu wątroba.
Ale przed chwilą miałam telefon i ze wstępnych wyników wychodzi, że wątroba nie jest w złym stanie.
Ma mocno obniżone leukocyty, zrobili mu testy na FIV i FELV wyszły negatywne.
Miał też zrobione USG brzuszka które pokazało duży żołądek.Więcej nic niepokojącego.
Analizują wszystkie wyniki i badania i na razie nie wiedzą co mu dolega, czemu jego stan tak pogorszył się.
Dostanie silniejszy antybiotyk i dziś odstawią mu steryd, bo podejrzewają że to on sprawia obniżenie leukocytów.
Tyle zrozumiałam z rozmowy, ale nadal nic pewnego nie wiadomo.
Będą sprawdzać jak zareaguje na leczenie.

Wiem, że teraz Karmel jet w najlepszych możliwych rękach i pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że jego organizm będzie walczył.

Dla informacji osób z Łodzi - wczoraj byłam w klinice VET-Med na Bratysławskiej
a dzisiaj Karmelek jest w Czterech Łapach na Adamieckiego.Tutaj są najlepsi lekarze.
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lis 21, 2022 13:00 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Karmelku, dobrze, że jesteś w dobrych łapach. Walcz, kocie... Wspieramy z daleka...
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11137
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon lis 21, 2022 13:14 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Nie dał rady....
Przestał oddychać :placz:
Mój najukochańszy kot
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lis 21, 2022 13:16 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Aniu, tulę z całych sił.
Pamiętaj, jak będziesz czegoś potrzebować - jestem!

Karmelku, ach Karmelku :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Pycha kroczy przed upadkiem. A za upadkiem kroczy śmieszność... :mrgreen:

WarKotka

Avatar użytkownika
 
Posty: 19064
Od: Pt lip 31, 2009 20:39
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lis 21, 2022 13:17 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Bardzo mi przykro. :(
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23734
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Pon lis 21, 2022 13:19 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Aniu.... :placz: :placz: :placz:
Nie wiem co napisać.
Tak szybko... tak niesprawiedliwie

Karmelku [*]
Obrazek

andorka

 
Posty: 13090
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Pon lis 21, 2022 13:23 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Aniu tak strasznie mi przykro :placz:
Karmelku [*] biegaj za Tęczowym Mostem razem z innymi zwierzakami i czekajcie tam na nas
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72501
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Wasylisa i 241 gości