Pilnie potrzebne rady,NIE UDAŁO SIĘ Karmelek (*)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lis 18, 2022 21:33 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Annaa pisze:
andorka pisze:Nie wiem gdzie chodzisz z kotami, ale ta przychodnia ma dobre opinie http://xn--czteryapy-vub.com.pl/. To zdaje się Twój koniec Łodzi? Często korzystamy tam fundacyjne

Znam tą lecznicę, Syriusz miał tam robione echo serca przez doktora Korzeniowskiego.
Niestety przez obecny remont wiaduktu i wielu okolicznych ulic,po drodzę są takie utrudnienia, że nie byłabym w stanie dojechać tam szybko w pilnej potrzebie.

ASK@ pisze:Zaznacxd
Kciuki trzymamy

Dziękuję, kciuki przydadzą się :)

Aniu, tak jak Ci pisałam, zostaw obecną lecznicę na wypadek alarmowy, a do Czterech Łap na leczenie się przenieś. Z całego serca mogę tą lecznicę polecić, są tam świetni, zaangażowani weterynarze.
Pycha kroczy przed upadkiem. A za upadkiem kroczy śmieszność... :mrgreen:

WarKotka

Avatar użytkownika
 
Posty: 19064
Od: Pt lip 31, 2009 20:39
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lis 19, 2022 18:45 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Annaa, od rana czekamy, zaglądamy...Jak jest?
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17889
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Sob lis 19, 2022 20:28 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Przyznam, że po wczorajszej wizycie u weta ręce mi opadły, a dziś już całkiem.Nastąpił nagły zwrot w sytuacji i musiałam uporządkować sobie wszystkie informacje.
Pomijając fakt, że codziennie przyjmuje nas kto inny,zaglądają tylko do komputera sprawdzić jakie trzeba podać leki, owszem jest również symboliczne pytanie o stan kota, to nie widzę u tych wetów zaangażowania.Na moje pytania otrzymiję lakoniczne odpowiedzi i mam wrażenie że leczą po omacku trzymając się tylko diagnozy postawionej przez pierwszą lekarkę, czyli niedokrwienie mózgu.Nie obchodzi ich to jaka jest przyczyna, oraz dlaczego wciąż nie chce jeść.
Nie proponują zadnych rozwiązań.

Wczoraj, gdy zapytałam lekarkę czy to możliwe, że tamte wyniki glukozy mogą być fałszywe,ze zmieszaną miną powiedziała, że maszyna od pewnego czasu źle pokazuje.
Że gdyby kot miał taki wynik to już by nie żył.No szlag mnie trafił !
Tylko dlaczego nikt mi o tym nie powiedział ?
Więc w tej sytuacji nawet jeśli był incydent z niedokrwieniem mózgu to dzięki szybko podanym lekom nie widać już objawów.
Ale Karmel wciąż nie chce jeść.
Wczoraj i dzisiaj również miał podaną kroplówkę, tym razem już podskórnie.Dostał też diazepan na apetyt.

Przyczyny niejedzenia trzeba szukać gdzie indziej.Skłaniam się ku temu, że to trzustka, żołądek, jelita ?
Jutro jest niedziela, więc nie mam wyboru, pójdę tam jeszcze na kolejne zastrzyki, a w poniedziałek już inny gabinet.
Mam lekarkę u której leczyłam koty, więc tam zrobię badania i Usg brzuszka.

Karmelek przez cały dzień posypia, chwilami nie może znaleźć sobie miejsca,czasem widzę, że siedzi skulony, więc pewnie boli go coś.
A gdy czuje się lepiej przychodzi do mnie na kolana.
Przed chwilą wmusiłam mu odrobinę jedzenia, za jakiś czas powtórzę.
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lis 19, 2022 20:51 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Która to lecznica taka gapowata?
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23811
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Sob lis 19, 2022 21:01 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Nie wiem , czy u Ciebie to zadziała, ale ja mam kota cukrzyka , dodatkowo z dodatnim fiv . Różne rzeczy już przechodziliśmy , ale zawsze jakoś spadamy na cztery łapy. W zeszłym miesiącu przestał mi totalnie jeść i ja na siłę podawałam mu różne pasty dla kotów na przemian z olejem z łososia. Kotek zaciskał buzię i wypluwał, ale nie odpuszczałam i wiesz co po 4 tygodniach sam zaczął podchodzić do miski . Teraz już nabrał trochę ciałka i jest o niebo lepiej. Nie wiem , czy dasz radę wcisnąć coś twojemu kotkowi do pyszczka , ja wstawałam do niego co 4 godziny nawet w nocy i uparcie go karmiłam, chociaż wszyscy mówili mi , że to nie ma sensu. Trzymam za was kciuki❤️

Agnieszkaagnieszka

 
Posty: 26
Od: Wto maja 03, 2022 10:09

Post » Sob lis 19, 2022 21:54 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

A czy Karmel dostał coś przeciwbólowego?
Obrazek

andorka

 
Posty: 13131
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Sob lis 19, 2022 22:04 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

andorka pisze:A czy Karmel dostał coś przeciwbólowego?

Dostał Synulox, Catosal, Dexashot, Spasmalgan, Xylapan
Nie wiem czy któryś lek jest przeciwbólowy.
Ale wydaje mi się, że antybiotyk i steryd powinien mieć takie działanie.
Ostatnio edytowano Nie lis 20, 2022 0:45 przez Annaa, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lis 19, 2022 22:06 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Agnieszkaagnieszka pisze:Nie wiem , czy u Ciebie to zadziała, ale ja mam kota cukrzyka , dodatkowo z dodatnim fiv . Różne rzeczy już przechodziliśmy , ale zawsze jakoś spadamy na cztery łapy. W zeszłym miesiącu przestał mi totalnie jeść i ja na siłę podawałam mu różne pasty dla kotów na przemian z olejem z łososia. Kotek zaciskał buzię i wypluwał, ale nie odpuszczałam i wiesz co po 4 tygodniach sam zaczął podchodzić do miski . Teraz już nabrał trochę ciałka i jest o niebo lepiej. Nie wiem , czy dasz radę wcisnąć coś twojemu kotkowi do pyszczka , ja wstawałam do niego co 4 godziny nawet w nocy i uparcie go karmiłam, chociaż wszyscy mówili mi , że to nie ma sensu. Trzymam za was kciuki❤️

Próbuję go karmić, ale wszystko co mu podam zwraca po jakimś czasie.
Dziękuję za kciuki.
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lis 19, 2022 22:13 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

ana pisze:Która to lecznica taka gapowata?

Mi do ust cisną się dużo gorsze słowa :evil:
Ale jest najbliższa, zawsze i długo otwarta, a czasem muszę skorzystać z ich usług.
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lis 19, 2022 22:49 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

To jest przeciwbólowe i rozkurczowe: Spasmalgan. Czyli raczej nie jakaś ewidentna sprawa bólowa, która hamuje leczenie, chyba, że ten lek słabo działa, nie znam go
Obrazek

andorka

 
Posty: 13131
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Nie lis 20, 2022 10:25 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Xylapan? Karmel był badany w sedacji?
Kot już tyle czasu nie je i zamiast Duphylate dostaje Catosal...
Błędne wyniki traktowane jako coś normalnego - ciekawe jak z resztą parametrów i na ile jest zafałszowana ta glukoza - bo argument że na pewno jest prawidłowa bo z taką kot by nie żył mało mnie przekonuje. Mój Toffi miał chwilami glukozę poniżej 20 (glukometr niżej nie oznaczał) a żył (choć ledwo), w krwi pobranej do badania krwinki zjadają glukozę i to może dodatkowo zaniżyć wynik - tak więc w ciężkim stanie, wtedy - wynik z krwi pobranej do labu taki jak Wam wyszedł - był jak najbardziej realny.

Jeśli on wymiotuje wszystko co zje podane strzykawką - odpuść (więcej straci niż zyska, w dodatku może dojść do zaburzeń elektrolitowych bo z wymiotami traci dużo soli), jutro jak najszybciej leć do innego weta.
Czy to trzustka (dużo na nią wskazuje - uprzyj się koniecznie przy badaniu specyficznej kociej lipazy), czy jednak addison (sprawę tej glukozy bym jednak podrążyła i takiego podejrzenia - bo oni kręcą coś, wyniki trzeba wszystkie zweryfikować) czy jakieś ciało obce albo coś innego - stan jest poważny a w obecnej lecznicy raczej nie uzyskacie pomocy :(
Brak choćby poprawy samopoczucia na kolejnym dniu sterydu, leków rozkurczowych i przeciwbólowych - to niepokojąca sprawa bo może oznaczać że choroba idzie do przodu. Teraz jeszcze wymioty po niewielkich ilościach pokarmu.
Weź ze sobą całą dokumentację.

Blue

 
Posty: 23499
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie lis 20, 2022 21:51 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Stan Karmelka wczoraj bardzo się pogorszył.Przez całą noc wymiotowal co bardzo go osłabiło.
Od rana żadnej poprawy, pojechałam z nim awaryjnie do innej lecznicy.
Tu dostał swoje leki i wreszcie odpowiednią kroplówkę.
Jutro jadę z nim na umówioną wizytę w polecanej lecznicy,gdzie mam nadzieję na wlaściwą diagnozę i leczenie.
Mimo kroplówek jest bardzo słaby, jest źle :cry: trzymajcie kciuki.
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lis 20, 2022 22:34 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15073
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie lis 20, 2022 22:44 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Trzymamy…
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11246
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie lis 20, 2022 22:54 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34274
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Silverblue i 525 gości