Pilnie potrzebne rady,NIE UDAŁO SIĘ Karmelek (*)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lis 22, 2022 5:08 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Zadam to pytanie, bo masz inne koty w domu. Czy one są szczepione? Jak bardzo niskie leukocyty wyszły u Karmelka? To pogorszenie na koniec, wymioty i leukopenia silna to mógł być przebieg każdej innej choroby i tego wszystkiego co działo się w pierwszej lecznicy. Ale czy on przypadkiem w niej dodatkowo panleukopenii nie załapał... Jeśli Twoje koty są nieszczepione to skontaktowała bym się szybko z tą ostatnią lecznicą, czy jest takie ryzyko ich zdaniem choć minimalne, i jeśli tak, to szybko bym im podała surowicę. Na wszelki, wszelki. Tzn. i tak bym się skontaktowała, Ty chyba masz kociaka, nie wiem czy nie dodatkowo jakiegoś staruszka albo chorowitka. Jeśli to była tylko lekka leukopenia to ryzyka dużego nie ma, ale jeśli silna, przy dobrych leukocytach kilka dni temu to brałabym pod uwagę takie ryzyko. Chyba że weci też wzięli i test zrobili, wtedy byłoby cudownie. One już w pierwszym badaniu były niskawe ale u kota domowego jeszcze całkiem ok.
Przepraszam, nie chce Cię straszyć, ale trzeba to wziąć pod uwagę w takiej sytuacji.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto lis 22, 2022 9:20 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Blue pisze:Zadam to pytanie, bo masz inne koty w domu. Czy one są szczepione? Jak bardzo niskie leukocyty wyszły u Karmelka? To pogorszenie na koniec, wymioty i leukopenia silna to mógł być przebieg każdej innej choroby i tego wszystkiego co działo się w pierwszej lecznicy. Ale czy on przypadkiem w niej dodatkowo panleukopenii nie załapał... Jeśli Twoje koty są nieszczepione to skontaktowała bym się szybko z tą ostatnią lecznicą, czy jest takie ryzyko ich zdaniem choć minimalne, i jeśli tak, to szybko bym im podała surowicę. Na wszelki, wszelki. Tzn. i tak bym się skontaktowała, Ty chyba masz kociaka, nie wiem czy nie dodatkowo jakiegoś staruszka albo chorowitka. Jeśli to była tylko lekka leukopenia to ryzyka dużego nie ma, ale jeśli silna, przy dobrych leukocytach kilka dni temu to brałabym pod uwagę takie ryzyko. Chyba że weci też wzięli i test zrobili, wtedy byłoby cudownie. One już w pierwszym badaniu były niskawe ale u kota domowego jeszcze całkiem ok.
Przepraszam, nie chce Cię straszyć, ale trzeba to wziąć pod uwagę w takiej sytuacji.

to samo wczoraj wieczorem przyszło mi do głowy :(
Pycha kroczy przed upadkiem. A za upadkiem kroczy śmieszność... :mrgreen:

WarKotka

Avatar użytkownika
 
Posty: 19064
Od: Pt lip 31, 2009 20:39
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lis 22, 2022 11:02 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Blue pisze:Zadam to pytanie, bo masz inne koty w domu. Czy one są szczepione? Jak bardzo niskie leukocyty wyszły u Karmelka? To pogorszenie na koniec, wymioty i leukopenia silna to mógł być przebieg każdej innej choroby i tego wszystkiego co działo się w pierwszej lecznicy. Ale czy on przypadkiem w niej dodatkowo panleukopenii nie załapał... Jeśli Twoje koty są nieszczepione to skontaktowała bym się szybko z tą ostatnią lecznicą, czy jest takie ryzyko ich zdaniem choć minimalne, i jeśli tak, to szybko bym im podała surowicę. Na wszelki, wszelki. Tzn. i tak bym się skontaktowała, Ty chyba masz kociaka, nie wiem czy nie dodatkowo jakiegoś staruszka albo chorowitka. Jeśli to była tylko lekka leukopenia to ryzyka dużego nie ma, ale jeśli silna, przy dobrych leukocytach kilka dni temu to brałabym pod uwagę takie ryzyko. Chyba że weci też wzięli i test zrobili, wtedy byłoby cudownie. One już w pierwszym badaniu były niskawe ale u kota domowego jeszcze całkiem ok.
Przepraszam, nie chce Cię straszyć, ale trzeba to wziąć pod uwagę w takiej sytuacji.

Przypadek Karmelka wczoraj konsultowało trzech wetów, mieli już wyniki badań i obraz Usg, więc myślę że rozważyliby taką możliwość.
Zresztą później pytałam lekarki czy mogłaby to być jakaś zakaźna choroba, odpowiedziała że raczej nie.
Na wszelki wypadek skontaktowałam się z lecznicą i pani dr. ma oddzwonić do mnie, gdy przyjdzie do pracy.
Oskar lekko marudzi przy jedzeniu a Forest czuje się świetnie, a na jutro umawiam ich na wizytę kontrolną.
Ostatnio edytowano Wto lis 22, 2022 14:27 przez Annaa, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lis 22, 2022 14:22 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Zadzwoniła lekarka, Karmelek miał zrobione testy i wykluczono panleukopenię.
Wedlug wszystkich badań i testów, poza obniżonymi białymi krwinkami był zdrowym kotem.
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lis 22, 2022 14:27 Re: Pilnie potrzebne rady, interpretacja,sugestie !!!

Doczytałam historię choroby Karmelka... To straszne, kiedy kot odchodzi i właściwie nie wiadomo dlaczego, nie ma diagnozy...
Annaa, bardzo Ci współczuję.
Karmelku [*][*][*]
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60134
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lis 22, 2022 15:42 Re: Pilnie potrzebne rady,NIE UDAŁO SIĘ Karmelek (*)

Karmelku [*]
Trzymałam kciuki...
żal, że się nie udało :placz:

makrzy

 
Posty: 965
Od: Sob sie 04, 2018 14:23
Lokalizacja: śląsk

Post » Śro lis 23, 2022 9:34 Re: Pilnie potrzebne rady,NIE UDAŁO SIĘ Karmelek (*)

[*]
Obrazek

muza_51

 
Posty: 2263
Od: Pon paź 04, 2010 10:04
Lokalizacja: Jarosław

Post » Śro lis 23, 2022 10:55 Re: Pilnie potrzebne rady,NIE UDAŁO SIĘ Karmelek (*)

Przeczytałam cały wątek, serdecznie współczuję, Karmelku (*) :cry:

Anna2016

 
Posty: 10441
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga811, Blue i 135 gości