Kociak od 2 miesięcy ma biegunkę edit. już 4 miesiąc...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 17, 2022 10:57 Kociak od 2 miesięcy ma biegunkę edit. już 4 miesiąc...

Hej,
Dwa miesiące temu kupiłam kociaka. Od samego początku kotek miał wodnistą biegunkę. U weterynarza dostał amoksycylinę z kwasem klawulanowym ale nie było poprawy. W badaniach krwi wyszły przekroczone parametry wątrobowe (alat prawie 10-krotnie, przekroczone też gldh, ast i ap), niedokrwistość oraz leukocytoza (norma do 19 u malucha ponad 30). Od razu zostało wdrożone leczenie wątroby i obecnie parametry prawie wróciły do normy, niedokrwistości nie ma jedynie stan zapalny coraz większy bo w ostatnim badaniu wbc prawie 47. Z kału maluch miał robione 3 razy pasożyty i giardie (wszystko negatywne), posiew (raz wyszły campylobacterie, przeleczone azytromycyną, obecnie posiew negatywny), pcr na rzęsistkowicę i cryptosporidium (negatywne), pcr na toksoplazmozę (pozytywny, leczony klindamycyną), wydajność trypsyny (100%), pcr na FCoV (pozytywny). Obecnie od tygodnia kotek dostaje biotyl doustnie no i oczywiście probiotyk i zentonil na wątrobę bierze od początku właściwie ale nie widać poprawy. Może niewielka, że czasem ta kupa nie jest tak totalnie płynna tylko ma jakiś kształt ale wciąż jest bardzo miękka. Od wprowadzenia biotylu zmieniłam też karmę na select gold kangur. Weterynarz sugeruje by następnym krokiem była biopsja wycinkowa jeśli za kolejny tydzień nie będzie poprawy - podejrzewa IBD lub chłoniaka.

Szczerze mówiąc jestem tym przerażona. Wizją rozcinania kota oraz tego, że może to być nowotwór. A też martwi mnie to czekanie - kociak miał dobre samopoczucie ale od dwóch dni mam wrażenie, że jest trochę bardziej senny i martwię się, że może się to wszystko jeszcze bardziej pogroszyć w tym czasie. Macie jakieś rady co jeszcze można zrobić? Może są jeszcze jakieś badania, które przeoczyłam? Chętnie też poczytam wasze rady i historie.
Ostatnio edytowano Czw sty 12, 2023 13:36 przez Rudolfa, łącznie edytowano 2 razy

Rudolfa

Avatar użytkownika
 
Posty: 138
Od: Wto lip 24, 2018 0:29

Post » Czw lis 17, 2022 18:00 Re: Kociak od 2 miesięcy ma biegunkę

Czy kociak jest kupiony z hodowli?
Czym był karmiony w poprzednim domu? I u ciebie na początku?
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33046
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Czw lis 17, 2022 18:47 Re: Kociak od 2 miesięcy ma biegunkę

Tak, kociak jest z legalnej hodowli. W hodowli był ponoć karmiony suchą karmą Arion dla kociąt. Ponoć ponieważ dostałam tą karmę od hodowcy i kociak nie chciał jej tknąć :? wcześniej jak byłam obejrzeć kotka to pytałam czym karmią kociaki i państwo nie potrafili mi odpowiedzieć bo nie pamiętali... od razu dodam, że kotek miał biegunkę od samego początku, już w pierwszych godzinach u mnie latał do kuwety nawet po 10 razy na dobę :( ponieważ przez całą noc i ranek nie chciał jeść karmy z hodowli (widać było, że był głodny ale podchodził do miseczki i próbował ją zakopać jak w kuwecie...) to dałam mu mokrą animondę dla kociąt (wołowina z kurczakiem).

Rudolfa

Avatar użytkownika
 
Posty: 138
Od: Wto lip 24, 2018 0:29

Post » Czw lis 17, 2022 19:24 Re: Kociak od 2 miesięcy ma biegunkę

jak się nazywa hodowla?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw lis 17, 2022 19:26 Re: Kociak od 2 miesięcy ma biegunkę

Hodowca, który nie, czym karmi kociaki ?

Przeklej tu swój poprzedni wątek lub daj link, bo chyba chodzi o tego samego kociaka /
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lis 17, 2022 19:44 Re: Kociak od 2 miesięcy ma biegunkę

Na razie wolałabym nie podawać nazwy hodowli - podejrzewam, że zostałam celowo oszukana co do stanu zdrowia kociaka i nie zostały dotrzymane warunki umowy i jeszcze nie wiem czy będę coś z tym dalej robić.

Raczej nie chodzi o mój poprzedni wątek - mój poprzedni temat dotyczył FCoV i pytałam czy jest możliwe u kota zwalczenie infekcji.

Rudolfa

Avatar użytkownika
 
Posty: 138
Od: Wto lip 24, 2018 0:29

Post » Czw lis 17, 2022 20:06 Re: Kociak od 2 miesięcy ma biegunkę

Można zaryzykować i przez parę dni podawać kociakowi tylko surowe mięso, np. z udek kurczaka. Surowe mięso jest dla kotów lekkostrawne, może jelita zaskoczą - jeżeli biegunka jest kwestią karmy. Tylko pytanie czy będzie chciał jeść surowiznę.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33046
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Czw lis 17, 2022 20:08 Re: Kociak od 2 miesięcy ma biegunkę

Dlatego warto byłoby, żeby Rudolfa napisała nazwe hodowle. Przeciez to nie tajemnica.
A może ktoś ich zna i wie czym karmią kociaki i czy to przypadkowa sytuacja czy standard w ich hodowli.

Kociak ma biegunkę od 2 miesięcy czyli to poważna sprawa.
Co na to hodowca? co proponuje? jego koty sa zdrowe?

widziałaś jego koty jak byłas po kociaka?

dlaczego akurat kupiłaś tego kociaka skoro hodowcy nie wiedzieli czym go karmią, a kociak miał biegunkę?
kupiony przez OLX?

on jest szczepiony?
widziałas badania jego rodziców?
widziałas jego rodziców? wyglądali zdrwowo?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw lis 17, 2022 20:47 Re: Kociak od 2 miesięcy ma biegunkę

W momencie zakupu nie wiedziałam, że kociak jest chory i ma biegunkę. Wyglądał i zachowywał się całkowicie normalnie, hodowca zapewniał, że jest zdrowy i również jest to ujęte w umowie. U mnie również jeśli chodzi o wygląd i zachowanie to wszystko jest w porządku dopiero w kuwecie zaczyna się dramat :(
Ja sama myślałam w pierwszej chwili, że to może ze stresu ta biegunka (ale od razu umówiłam nas do weta), potem, że może źle odrobaczony. Kiedy przyszły wyniki krwi i zrobiliśmy usg to zarówno ja jak i weterynarz byliśmy w szoku.
Jest szczepiony, odrobaczony, zaczipowany.
Co do wyboru to po prostu sposobał mi się ten konkretny kociak, przejrzałam kilka tysięcy ogłoszeń i akurat ten mnie urzekł.
Na hodowlę i ogłoszenie faktycznie trafiłam przez olx.
Widziałam ich koty, rodziców i rodzeństwo malucha i wszystkie wyglądały naprawdę dobrze, były zadbane i ufne, warunki w domu dla kotów też mieli naprawdę super.
Sytuacja z karmą rzeczywiście wzbudziła we mnie jakieś podejrzenia ale pomyślałam, że może karmią whiskasem czy czymś takim i po prostu głupio im się przyznać :?

Rudolfa

Avatar użytkownika
 
Posty: 138
Od: Wto lip 24, 2018 0:29

Post » Czw lis 17, 2022 20:56 Re: Kociak od 2 miesięcy ma biegunkę

jakoś ta hodowla nie budzi zaufania, a Arion to pasza dla kur. Gdzie jest zrzeszona ? Rodowód dostałaś ?
Badania na clostridia też byly robione ?

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15025
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw lis 17, 2022 21:08 Re: Kociak od 2 miesięcy ma biegunkę

Tak, ma rodowód Felis Polonia. Z tą karmą wiem, że słaba :( sam fakt, że to sucha :/ Ale maluch i tak nie chciał jej jeść a u mnie ma już dobrą mokrą.
Co do badania tak, było robione i negatywne.

Rudolfa

Avatar użytkownika
 
Posty: 138
Od: Wto lip 24, 2018 0:29

Post » Czw lis 17, 2022 21:12 Re: Kociak od 2 miesięcy ma biegunkę

Mi przyszła do głowy jeszcze celiakia, dlatego pisałam o tym surowym mięsie. Oczywiście to nie musi być to.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33046
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Czw lis 17, 2022 21:12 Re: Kociak od 2 miesięcy ma biegunkę

ale wiesz, że clostridium jest kilka ?
Najlepszy byłby pakiet biegunkowy w Iddexie

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15025
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw lis 17, 2022 21:31 Re: Kociak od 2 miesięcy ma biegunkę

Chyba mieliśmy ten panel biegunkowy bo wysyłaliśmy do idexxu na pcr-y ale muszę się jutro upewnić czy to na pewno było to. Jeśli nie to najwyżej znowu zbiorę próbki i wyślę. Bo raz wysyłałam przez klinikę do idexxu a resztę badań robiłam w labwecie.
Ostatnio edytowano Czw lis 17, 2022 21:39 przez Rudolfa, łącznie edytowano 1 raz

Rudolfa

Avatar użytkownika
 
Posty: 138
Od: Wto lip 24, 2018 0:29

Post » Czw lis 17, 2022 21:35 Re: Kociak od 2 miesięcy ma biegunkę

Może głupie pytanie ale co do tej celiakii to czy w takiej karmie gotowej bytowej bez zbóż jak select gold może być gluten? Bo z tego co widzę to w składzie samo mięso.

Rudolfa

Avatar użytkownika
 
Posty: 138
Od: Wto lip 24, 2018 0:29

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Szymkowa i 175 gości