Rynoskopia i TK - gruczolakorak. Zostały leki.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lut 08, 2023 10:31 Re: Rynoskopia i TK - raczej nowotwór

Trzymam kciuki za duzo dobrego czasu dla Was.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84835
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw lut 09, 2023 9:58 Re: Rynoskopia i TK - raczej nowotwór

Jak się czuje kocio?
Pływanie pod prąd wyrabia mięśnie.
Obrazek Obrazek Obrazek

lucjaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 15287
Od: Czw mar 22, 2007 12:20
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw lut 09, 2023 10:47 Re: Rynoskopia i TK - raczej nowotwór

Kot czuje się zaskakująco dobrze. Dajemy steryd. Chętnie je,pije, kuwetkuje, przychodzi na mizianki, leży w pokoju,gdzie są wszyscy, nie chowa się, oddycha normalnie. Gdyby popatrzeć na jego zachowanie i wyniki badań krwi, to nikt by nie zgadł, że jest chory. Ale opis TK jest miażdżący.
Ciągle czekamy na histopatologię, nie ma nawet kogo naciskać, żeby szybciej, bo lecznica to zleca i trzeba czekać.

uga

 
Posty: 787
Od: Śro kwi 22, 2015 9:26

Post » Czw lut 09, 2023 17:46 Re: Rynoskopia i TK - raczej nowotwór

Cieszcie się tym, że ma dobre samopoczucie , życzę Wam żeby tego czasu było jak najwięcej :ok:

Mój Filemon od momentu wystąpienia pierwszych objawów (katar z jednej dziurki) był z nami tylko 2,5 miesiąca :(
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21524
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Pt lut 10, 2023 8:56 Re: Rynoskopia i TK - raczej nowotwór

Dziękuję.
A Filemon miał postawioną diagnozę? Wiedziałaś co to?
Mam wrażenie, że mój kocio nieco się obżera. Czy zwiększony apetyt to efekt sterydu? Tzn nie jest tak,że je niepokojąco dużo, po prostu zauważyłam, że więcej i bardzo chętnie do michy leci.

uga

 
Posty: 787
Od: Śro kwi 22, 2015 9:26

Post » Pt lut 10, 2023 8:57 Re: Rynoskopia i TK - raczej nowotwór

Steryd zwiększa apetyt.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60182
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lut 10, 2023 9:35 Re: Rynoskopia i TK - raczej nowotwór

uga pisze:Dziękuję.
A Filemon miał postawioną diagnozę? Wiedziałaś co to?
Mam wrażenie, że mój kocio nieco się obżera. Czy zwiększony apetyt to efekt sterydu? Tzn nie jest tak,że je niepokojąco dużo, po prostu zauważyłam, że więcej i bardzo chętnie do michy leci.


Nie robiliśmy badań histopatologicznych , ale obraz TK wskazywał na chłoniaka jamy nosowo-gardłowej. Były zniszczone kości czaszki, było za późno na chemię. Pozostała nam tylko opieka paliatywna :( Filemon miał białaczkę.
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21524
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Sob lut 11, 2023 12:32 Re: Rynoskopia i TK - raczej nowotwór

Jest wyrok. Tzn wynik histopatologii. Gruczolakorak nosa (nowotwór złośliwy).
Co teraz? Tzn wiem,że onkolog, ale może ktoś coś doradzi. Ja się już rozklejam.

uga

 
Posty: 787
Od: Śro kwi 22, 2015 9:26

Post » Sob lut 11, 2023 13:07 Re: Rynoskopia i TK - raczej nowotwór

uga pisze:Jest wyrok. Tzn wynik histopatologii. Gruczolakorak nosa (nowotwór złośliwy).
Co teraz? Tzn wiem,że onkolog, ale może ktoś coś doradzi. Ja się już rozklejam.


Współczuję , macie jakiegoś onkologa ?
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21524
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Sob lut 11, 2023 13:13 Re: Rynoskopia i TK - gruczolakorak

Moja Dees miala... :placz:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob lut 11, 2023 14:04 Re: Rynoskopia i TK - gruczolakorak

Będę dopytywać (już zaczęłam) o możliwość szybkiej odpłatnej oczywiście konsultacji samych wyników. Jeśli umówię się na odległą wizytę z kotem, to on może nie doczekać albo się męczyć.
Nie łudzę się. Wynik HP mówi,że rokowanie jest zależne od możliwości resekcji, której w tej lokalizacji nie ma. Jest uszkodzona jama nosowa, przesunięta i przerwana przegroda, uszkodzony oczodół. Kot na sterydzie funkcjonuje w miarę normalnie, ale dziś już słyszałam bulgotanie w nosie i otwierał momentami pyszczek. Nie chcę być odpowiedzialna za przedłużanie cierpień zwierzęcia. Mojego ukochanego zwierza.
Ktoś musi powiedzieć jasno bez owijania w bawełnę: czy próbować leczyć, czy żegnać się już, czy czekać na pogorszenie. Konkrety.
Ależ on głodny na tym sterydzie! Dziś grzebał mi łapą w talerzu z obiadem.
Ostatnio edytowano Sob lut 11, 2023 21:13 przez uga, łącznie edytowano 1 raz

uga

 
Posty: 787
Od: Śro kwi 22, 2015 9:26

Post » Sob lut 11, 2023 14:29 Re: Rynoskopia i TK - gruczolakorak

Poobdzwaniaj onkologów, dr. Dominiak na pewno ma krótsze terminy niż Jagielski, ostatnio pojawiło się w Warszawie kilku nowych lekarzy z tą specjalizacją. Może uda się gdzieś wstrzelić... Bo wynik faktycznie, nie jest optymistyczny :( A kocurkowi potrzeba teraz przede wszystkim opinii specjalisty - czy jest szansa podać coś co zmniejszy dolegliwości i powstrzyma choć na trochę rozwój guza. Bardzo mocno trzymam kciuki żeby udało sie coś zdziałać, żebyście mogli pobyć jeszcze razem...
Poczytaj o radioterapii guzów nosa u kotów - to leczenie potrafi dać jeszcze sporo fajnego czasu - ale jest obciążające dla kota w czasie trwania (seria zabiegów w narkozie) i drogie. I różnie bywa z powikłaniami :(
Przykro mi że dopadło Was takie dziadostwo :(

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob lut 11, 2023 14:30 Re: Rynoskopia i TK - gruczolakorak

jeśli on-line, to może Hildebrand takowych udziela ?

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15056
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lut 11, 2023 17:44 Re: Rynoskopia i TK - gruczolakorak

uga pisze:Będę dopytywać (już zaczęłam) o możliwość szybkiej odpłatnej oczywiście konsultacji samych wyników. Jeśli umówię się na odległą wizytę z kotem, to on może nie doczekać albo się męczyć.
Nie łudzę się. Wynik HP mówi,że rekowanie jest zależne od możliwości resekcji, której w tej lokalizacji nie ma. Jest uszkodzona jama nosowa, przesunięta i przerwana przegroda, uszkodzony oczodół. Kot na sterydzie funkcjonuje w miarę normalnie, ale dziś już słyszałam bulgotanie w nosie i otwierał momentami pyszczek. Nie chcę być odpowiedzialna za przedłużanie cierpień zwierzęcia. Mojego ukochanego zwierza.
Ktoś musi powiedzieć jasno bez owijania w bawełnę: czy próbować leczyć, czy żegnać się już, czy czekać na pogorszenie. Konkrety.
Ależ on głodny na tym sterydzie! Dziś grzebał mi łapą w talerzu z obiadem.

Dobry, rozsądny wet powinien Ci powiedzieć jakie są szanse leczenia i jakie są rokowania po ewentualnej operacji. A konkretnie ile czasu możesz ukraść.
Trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw, może opcją korzystną dla kota jest opieka paliatywna?
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4382
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Sob lut 11, 2023 17:46 Re: Rynoskopia i TK - gruczolakorak

Dr ula jankowska, pracuje z dr Jagielskim. Prowadzila moją Dees.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, magic99 i 311 gości