Lamblie- ratunku

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lis 08, 2022 0:01 Lamblie- ratunku

Witajcie! Bardzo proszę o pomoc.

U mojego 3 letniego kotka persa wykryto lamblie. Lekarz zalecił Quanifen przez 6 dni, 14 dni przerwy i potem znów Quanifen x 6 dni.
Jesteśmy całkiem w środku kuracji- po tygodniu przerwy.
Kot po lekarstwie nabrał wigoru, bawi się, śpi w normalnej pozycji (wcześniej widać było, że coś go boli) więc generalnie efekty po Quanifenie są widoczne gołym okiem.

Dziś załamało mnie, gdy zobaczyłam lużny stolec z domieszką krwi. Zauważyłam też, że jego oczy łzawią dużo bardziej niż jeszcze wczoraj.

Czy to oznacza, że Quanifen nie zadziałał należycie? Że lamblie wracają? Czy może duży ich procent został wydalony z organizmu (stąd poprawa w samopoczuciu), ale nie wszystkie?
Czy cierpliwie czekać, aż za tydzień zacznie dostawać Quanifen przez 6 dni, czy może to sygnał, że trzeba działać?
A może ta biegunka to objaw jeszcze po lekach i jest to całkiem w porządku?

Pomóżcie proszę. Oczywiście będę się kontaktować z weterynarzem jeśli się nie polepszy, ale jestem ciekawa co Wy na to.
Z góry dziękuję.

olga12345

 
Posty: 3
Od: Pon lis 07, 2022 22:57

Post » Wto lis 08, 2022 18:12 Re: Lamblie- ratunku

Halo, halo- ktoś? coś?

olga12345

 
Posty: 3
Od: Pon lis 07, 2022 22:57

Post » Wto lis 08, 2022 19:06 Re: Lamblie- ratunku

Ja nie mam dobrych doświadczeń z fenbendazolem (składnik Quanifenu) w zwalczaniu lamblii.
U nas dopiero 12 lub 14 dni metronidazolu dało radę.
Możesz przegadać z wetem?

edit: https://magwet.pl/wpd/24611,przewlekla- ... i-leczenie Teraz widzę, że rekomenduje się łączne podawanie fenbendazolu i metronidazolu nawet.

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Wto lis 08, 2022 22:33 Re: Lamblie- ratunku

Bardzo dziękuję. Weterynarz dziś stwierdził, że należy podać Tylofort i za 4 dni kontynuować Quanifen. Dopiero wtedy, gdy nie będzie poprawy to czeka nas terapia azytromycyną.

Zastanawiam się, czy w ogóle jest szansa że skończy się tylko na tym Quanifenie skoro po pierwsze serii są takie przeboje.

olga12345

 
Posty: 3
Od: Pon lis 07, 2022 22:57




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: magnificent tree i 540 gości