Złe wyniki badań krwi - enzymy wątrobowe i kwas żółciowy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lis 01, 2022 13:14 Re: Złe wyniki badań krwi - enzymy wątrobowe i kwas żółciowy

już szukałam tego GS leku na FIP, znalazłam sttonę która oferuje szybką przesyłkę. w razie czego będę zamawiać
pisałam do wetki i odpisała że jednak nie robili testu na koronę, może dlatego zapłaciłam mniej niż wyceniali. Ale to dobrze skoro piszesz, że to pieniądze wyrzucone w błoto.

Nie, nie miał RTG. Jak został znaleziony był pod opieką fundacji, tzn u mnie mieszkał ale kwestie medyczne oni omawiali z wetem.
Wiem, że miał wizytę u kociego ortopedy, ogólnie okreslili stan zdrowia jako dobry, tylko łapki niedorozwinięte. Tu fundacje nie robią szczególowych badań bo ich po prostu na to nie stać. Koty się ubezpiecza dopiero po adopcji, więc jeśli fundacja robi jakieś badania to płaci 100% a ceny tutaj są chore. Jeśli ewidentnie stan kota jest zły to robia badania, ale jesli "na oko" kot wyglada ok to nie robią więcej badań

Nagrałam kotka jak oddycha, czy da się jakoś filmik przekazać?

diablo

 
Posty: 32
Od: Nie lut 09, 2014 19:07

Post » Pt lis 04, 2022 20:41 Re: Złe wyniki badań krwi - enzymy wątrobowe i kwas żółciowy

Przyszły wyniki biopsji, pozytyw: to nie leukemia!!!!! ulżyło mi bardzo ale to nie koniec, dalej nie wiemy co to jest.
Chcą w poniedziałek pobrać więcej krwi i tego płynu i wysłać do Glasgow pod kątem FIP i kolejne czekanie na wyniki (ok 5 dni)
Trochę się boję o czas, jeśli to FIP i postać wysiękowa, to trzeba jak naszybciej zacząć leczyć.
UK zatwierdziła remdesivir dla kotów, podobno to praktycznie to samo co GS - 441524

jeszcze raz zasugerowałam toksoplazmozę, ale wet powiedziała, że to wykluczają

Jakieś pomysły co to może być jeśli to nie będzie FIP?

diablo

 
Posty: 32
Od: Nie lut 09, 2014 19:07

Post » Sob lis 05, 2022 1:06 Re: Złe wyniki badań krwi - enzymy wątrobowe i kwas żółciowy

Czemu się tak upierają z tą toksoplazmozą? Może jednak zażądaj, żeby sprawdzili, w końcu Ty płacisz i to Twój kot.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lis 05, 2022 11:07 Re: Złe wyniki badań krwi - enzymy wątrobowe i kwas żółciowy

faktycznie za wszystko płacę, ale nie chcę ich obrazić. Widzę, że są dość wrażliwi, jeśli z całą pewnością twierdzą, że to nie jest toksoplazmowa, wg nich wyniki badań zupełnie na to nie wskazują, to jak się na to uprę, to znowu będzie, że wchodzę w ich kompetencje. Już podpadłam mocno jak próbowałam zmienić miesce USG ...

diablo

 
Posty: 32
Od: Nie lut 09, 2014 19:07

Post » Sob lis 05, 2022 13:55 Re: Złe wyniki badań krwi - enzymy wątrobowe i kwas żółciowy

Mozna zapytac, jaki rejon UK?
Moze uda sie cos sensownego podpowiedziec.
Masakra ze znalezieniem dobrego weta, a ceny dobijaja.
Wspolczuje.

FuterNiemyty

 
Posty: 3480
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Sob lis 05, 2022 21:20 Re: Złe wyniki badań krwi - enzymy wątrobowe i kwas żółciowy

Londyn, NW5, nie mam samochodu więc szukam w miarę lokalnie.
W poniedziałek kolejne badania, chyba potrzebuję kociego dr Housa :)

diablo

 
Posty: 32
Od: Nie lut 09, 2014 19:07

Post » Nie lis 06, 2022 0:10 Re: Złe wyniki badań krwi - enzymy wątrobowe i kwas żółciowy

Mam nadzieje, ze niedlugo ktos z londynczykow sie odezwie :)

FuterNiemyty

 
Posty: 3480
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Nie lis 06, 2022 1:08 Re: Złe wyniki badań krwi - enzymy wątrobowe i kwas żółciowy

Olej szukanie lokalnie - jeśli dzieje się coś poważnego mogą chcieć przetrzymać kota w szpitalu.

Ze swojej strony mogę polecić polskiego doktora z nocnego szpitala na Streatham (zaraz obok polskiego sklepu Mieszko, dosłownie 2 budynki dalej). Niestety, nie pamiętam jego imienia. Wada - jak to nocny szpital liczą sobie potworne pieniądze i są otwarci od 18:00.

Lekarz ten polecał mi też gorąco panią weterynarz koło Tooting Metro Station, podobno jest prawdziwą pasjonatką kotów.

Później poszukam ci adresów, z głowy ich nie pamiętam.

Ps. Futer dziękuję za wiadomość prywatną, ostatnio nie przeglądam nowych tematów :wink:

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Nie lis 06, 2022 1:25 Re: Złe wyniki badań krwi - enzymy wątrobowe i kwas żółciowy

Przeczytałam wątek i dodam jeszcze tak na szybko - przestań się przejmować uprzejmością. Niestety, weterynaria tutaj jest paskudna. Wbij sobie twardo do głowy, że płacisz to wymagasz - od razu proś, żeby ci wszystko na maila wysyłali (możesz twierdzić, że słowo pisane lepiej rozumiesz, tego nie przeskoczą :twisted: ). Wklejaj tutaj wyniki, bardziej wierzę w wiedzę Blue czy Stomachari niż londyńskich weterynarzy.

W razie potrzeby służę uprzejmie bezczelnością w kontaktach z wetami, wprawę posiadam (i dziwne przeczucie, że po moim wyjściu spływają przez lewe ramię).
Mam też kontakt do weterynarzy, którzy już leczyli z sukcesem FIPa. Od razu powiem, że koszt mały, niestety, nie jest - o ile pamiętam to 2 lata temu za leczenie jednego z moich kociaków (pół roku po zmianie domu, więc Lucyfer miał ok. 9 miesięcy) zapłacono £5000. Obecnych cen nie znam.

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Nie lis 06, 2022 10:51 Re: Złe wyniki badań krwi - enzymy wątrobowe i kwas żółciowy

hej,

Dzięki za pomoc, te wyniki krwi które miałam przepisałam tutaj.
Jutro koleje badania, zobaczymy co wyjdzie. Przeraziłaś mnie kosztami leczenia FIP :( mam ubezpieczenie tylko do 5k a i tak się boję czy mi zwrócą tą kwotę.
Co co olania lokalnych wetów. to nie do końca tak mogę. Jestem tu sama, nie mam samochodu, nie ma mnie kto zawieźć. Nie chcę męczyć kota jeżdzać godzinami transportem publicznym. Mam też ograniczenia czasowe, pracuję , jak wezmę wolne to nie zarabiam, ja nie zarabiam to nie zapłacę za mieszkanie czy leczenie kota.

Pytałam mojego weta w Polsce co o tym myśli, nie do końca ma już pomysł
* on też wyklucza toksoplazmozę - mówi, że przy tym miałby biegunki a on nie miał jej nigdy
* FIP - postać wysiękowa (ten niezidentyfikowany płyn) - mówi, że kot by już nie żył lub byłby w tragicznym stanie
* Zespolenie wrotno - oboczne - on dalej tego nie wyklucza, mówi, że to bardzo ciężko wyłapać więć moglo zostać przeoczone

diablo

 
Posty: 32
Od: Nie lut 09, 2014 19:07

Post » Nie lis 06, 2022 11:47 Re: Złe wyniki badań krwi - enzymy wątrobowe i kwas żółciowy

Cóż, ja ci nikogo bliżej niż Streatham nie polecę, bo nie znam tamtejszych wetów :roll: .

Z kosztami FIP nie ma co w panikę wpadać - to długa choroba, jest czas na zebranie środków.

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Nie lis 06, 2022 11:52 Re: Złe wyniki badań krwi - enzymy wątrobowe i kwas żółciowy

Potwierdze, gdyby nie forum, upor i nieco srodkow organizowanych wsrod przyjaciol i rodziny, kota by juz nie bylo.
Z 'troska', dbaloscia (o wlasne kieszenie) wet odsylal do wspolpracujacego szpitalika, kasowali jak za zboze i ciagneli wspolnie kota w dol.
Wlacznie z szantazem naslania RSPCA i policji, gdy zabieralam zwierzaka i szukalam normalnego weta (nie przyznajac sie do tego pierwszemu).

FuterNiemyty

 
Posty: 3480
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Nie lis 06, 2022 12:05 Re: Złe wyniki badań krwi - enzymy wątrobowe i kwas żółciowy

o kurde, to masakra jakaś, RSPCA i policja? że niby nie chciałaś udzielić pomocy kotu tak?
Moja wet raczej nie jest pazerna na kasę, widzę, że chce pomóc kotu, ja tylko jej nie ufam, może to moja anglofobia :)
pocieszające jest to, że kot się dobrze czuje. Je, pije, chodzi do ubikacji normalnie i regularnie (brak biegunki itp), zdarza mu sie zwymiotować ale razdko, myślę, że to bardziej kłaczki bo ma dość długą sierść.

Najchtniej to bym go wzięła do Polski na diagnostykę, ale bez szczepienia nigdzie nie wyjadę :(

diablo

 
Posty: 32
Od: Nie lut 09, 2014 19:07

Post » Nie lis 06, 2022 12:34 Re: Złe wyniki badań krwi - enzymy wątrobowe i kwas żółciowy

A z kolei szczepienie moze dolozyc tak, ze kot sie rozjedzie.
No nic, kciuki, niech mu sie pouklada.
A w razie czego uberem, kogos dogadac na facebooku czy forach polskich w UK, by sie udalo transport zalatwic za sensowna stawke?
Czasem wystarczy niewiele wizyt, a reszta dzieje sie na telefon/email badz samemu sie podjezdza po leki/recepty.

FuterNiemyty

 
Posty: 3480
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Nie lis 06, 2022 19:52 Re: Złe wyniki badań krwi - enzymy wątrobowe i kwas żółciowy

Sierra pisze:Przeczytałam wątek i dodam jeszcze tak na szybko - przestań się przejmować uprzejmością. Niestety, weterynaria tutaj jest paskudna. Wbij sobie twardo do głowy, że płacisz to wymagasz - od razu proś, żeby ci wszystko na maila wysyłali (możesz twierdzić, że słowo pisane lepiej rozumiesz, tego nie przeskoczą :twisted: ). Wklejaj tutaj wyniki, bardziej wierzę w wiedzę Blue czy Stomachari niż londyńskich weterynarzy.

W razie potrzeby służę uprzejmie bezczelnością w kontaktach z wetami, wprawę posiadam (i dziwne przeczucie, że po moim wyjściu spływają przez lewe ramię).
Mam też kontakt do weterynarzy, którzy już leczyli z sukcesem FIPa. Od razu powiem, że koszt mały, niestety, nie jest - o ile pamiętam to 2 lata temu za leczenie jednego z moich kociaków (pół roku po zmianie domu, więc Lucyfer miał ok. 9 miesięcy) zapłacono £5000. Obecnych cen nie znam.



Sierra, jeszcze takie pytanie: jakie objawy miał kotek przy FIP? jak długo? jak szybko choroba postępowała? i jak zdiagnozowaliście?

diablo

 
Posty: 32
Od: Nie lut 09, 2014 19:07

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Wasylisa i 252 gości