[2]Olsztyn - Adas (*).. wiosna 2024.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto gru 20, 2022 18:38 Re: [2]Olsztyn - Adaś (*) - Wituś szuka domu!.. zima..

Ale o jaką rozbieznosc ci chodzi i o co w ogole ci chodzi bo nie lapie za bardzo?
Dla mnie jest oczywiste ze nie da sie teraz okreslic co bylo przyczyną smierci kilkunastu kotow. I nie wiem skad przekonanie, ze zostaly otrute, bo mam te informacje z drugiej reki. Byc moze sa za tym.jakies niepodwazalne argumenty ktorych nie znam. A skoro i tak.juz nie mozna z tym nic zrobic to po co te rozwazania to nie wiem. Nie widze tez mozliwosci-na ten moment-edukacji wszystkich osob na dzialkach dokarmiajacyvh koty w kierunku chorob wirusowych i zakaznych i odpowiedniego postępowania.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35342
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto gru 20, 2022 18:39 Re: [2]Olsztyn - Adaś (*) - Wituś szuka domu!.. zima..

Marzeniu, cieszę się, że zebrałaś duży zapas karmy. :)
Masz może możliwość zrobienia karmników, z których wysypywałaby się stopniowo i była mniej narażona na wilgotnienie?
Ja kiedyś miałam karmnik dla kur, ale myślę, że bezkosztowe, a równie skuteczne byłyby plastikowe butle, albo wiaderka po spożywce z otworem wyciętym nad ziemią i wstawione na jakąś podstawę. Przez otwór chrupki by się stopniowo wysypywały, a w razie zatoru koty spokojnie dałyby radę wygarnąć ją łapkami...
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23812
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Wto gru 20, 2022 18:39 Re: [2]Olsztyn - Adaś (*) - Wituś szuka domu!.. zima..

Mam niejasne poczucie ze probujesz mi cos udowodnić tylko nie bardzo wiem co i po co.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35342
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto gru 20, 2022 18:41 Re: [2]Olsztyn - Adaś (*) - Wituś szuka domu!.. zima..

ana pisze:Marzeniu, cieszę się, że zebrałaś duży zapas karmy. :)
Masz może możliwość zrobienia karmników, z których wysypywałaby się stopniowo i była mniej narażona na wilgotnienie?
Ja kiedyś miałam karmnik dla kur, ale myślę, że bezkosztowe, a równie skuteczne byłyby plastikowe butle, albo wiaderka po spożywce z otworem wyciętym nad ziemią i wstawione na jakąś podstawę. Przez otwór chrupki by się stopniowo wysypywały, a w razie zatoru koty spokojnie dałyby radę wygarnąć ją łapkami...

A mozesz mi napisac po kolei jak to zrobic?
Bo ja nie techniczna kompletnie.. kiedys kupilam takie dwa plastikowe,w zooplusie,i sie sprawdzaly tylko zostaly juz polamane..wiatr kiedys polamal a na drugi spadly konary drzewa i tez polamal sie.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35342
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto gru 20, 2022 18:50 Re: [2]Olsztyn - Adaś (*) - Wituś szuka domu!.. zima..

Wiaderko plastikowe 5-10 litrowe (zależy ile masz stanowisk i ie karmy w jednym chcesz zostawić) ze szczelną pokrywką, albo butla po napoju - w każdym razie coś raczej wysokiego i stosunkowo wąskiego.
Nad ziemią wyciąć w nim otwór np. 5 cm średnicy (dobrać średnicę tak, żeby chrupki się dość swobodnie wysypywały), postawić np w płaskiej kuwecie albo innym plastikowym pojemniku z niskimi krawędziami - tak, żeby służyły jako miska do wysypującej się karmy i już. :D
Karma do wiadra/butli, zamknąć, postawić na podstawce i karmnik gotowy.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23812
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Śro gru 21, 2022 7:20 Re: [2]Olsztyn - Adaś (*) - Wituś szuka domu!.. zima..

Ok to bede patrzec pod katem wiaderek. A te 5cm to wystarczy, aby kot mogl swobodnie wlozyc i wyciagnac lapke lub pyszczek?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35342
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro gru 21, 2022 9:27 Re: [2]Olsztyn - Adaś (*) - Wituś szuka domu!.. zima..

Marzenia11 pisze:Ok to bede patrzec pod katem wiaderek. A te 5cm to wystarczy, aby kot mogl swobodnie wlozyc i wyciagnac lapke lub pyszczek?

łapkę. Pyszczka nie, bo przecież przez ten otwór chrupki mają się same wysypywać na podstawkę.

Ja miałam coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/karmnik-dla-d ... 7712458685

Tylko powycinałam część tych poprzeczek u dołu, zostawiłam chyba co trzecią, żeby kotom mieściły się głowy do podstawki, a w oryginalnym pojemniku gęstość poprzeczek jest dopasowana do potrzeb ptaków.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23812
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Śro gru 21, 2022 11:04 Re: [2]Olsztyn - Adaś (*) - Wituś szuka domu!.. zima..

ana pisze:
Marzenia11 pisze:Ok to bede patrzec pod katem wiaderek. A te 5cm to wystarczy, aby kot mogl swobodnie wlozyc i wyciagnac lapke lub pyszczek?

łapkę. Pyszczka nie, bo przecież przez ten otwór chrupki mają się same wysypywać na podstawkę.

Ja miałam coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/karmnik-dla-d ... 7712458685

Tylko powycinałam część tych poprzeczek u dołu, zostawiłam chyba co trzecią, żeby kotom mieściły się głowy do podstawki, a w oryginalnym pojemniku gęstość poprzeczek jest dopasowana do potrzeb ptaków.

O, to jest super i nie trzeba samemu robić :mrgreen: dzięki.
Tam się naprawdę mieści 22kg karmy????
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35342
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro gru 21, 2022 11:08 Re: [2]Olsztyn - Adaś (*) - Wituś szuka domu!.. zima..

Pojemności są różne. Wrzuciłam link do tej, którą miałam, czyli około 6 kg.
Tylko trzeba pamiętać o przerzedzeniu poprzeczek u dołu.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23812
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Śro gru 21, 2022 11:20 Re: [2]Olsztyn - Adaś (*) - Wituś szuka domu!.. zima..

ana pisze:Pojemności są różne. Wrzuciłam link do tej, którą miałam, czyli około 6 kg.
Tylko trzeba pamiętać o przerzedzeniu poprzeczek u dołu.

Tak, tak, przeczytałam.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35342
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro gru 21, 2022 17:35 Re: [2]Olsztyn - Adaś (*) - Wituś szuka domu!.. zima..

Dostalam info od p. Oli ze wszysstkie koty przetrwaly mrozy i sa zdrowe. Ufff.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35342
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro gru 21, 2022 17:38 Re: [2]Olsztyn - Adaś (*) - Wituś szuka domu!.. zima..

Dobra nowina!
Oby to był już koniec zimy!!!
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60441
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw gru 22, 2022 10:04 Re: [2]Olsztyn - Adaś (*) - Wituś szuka domu!.. zima..

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25563
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt gru 23, 2022 10:24 Re: [2]Olsztyn - Adaś (*) - Wituś szuka domu!.. zima..

Działkowym kotkom i ich Opiekunce
Obrazek
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60441
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt gru 23, 2022 11:56 Re: [2]Olsztyn - Adaś (*) - Wituś szuka domu!.. zima..

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25563
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 473 gości