Konflikt między kotami

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw paź 06, 2022 9:09 Konflikt między kotami

Hej! Mam problem z dwoma swoimi kotami. Liczę na waszą pomoc. Otóż mam w domu 8 kotów - dwie połączone grupy (4 koty jedna grupa). Wszystko poszło dobrze koty zakolegowały się na tyle by żyć obok siebie swobodnie i było tak pół roku aż do kastracji ostatniej kotki. Po tym, dwóch samców (też kastratów) dostało świra i przestali dogadywać się do tego stopnia, że czasami są głośne walki między nimi. Na szczęście bez większej szkody fizycznej. Jeden z nich przestał sikać do kuwety bo, drugi się wiecznie wtedy na niego czaił. Kupiłam kojec, żeby dawać im tam osobno odpocząć. Stosowałam też przeróżne preparaty z feromonami, ale to nie pomogło. Kojec pomaga o tyle, że kot który, przestał robić do kuwety znów załapał, że się do niej załatwia no i też konflikt jest już o wiele lżejszy niż był, ale może macie jakieś pomysły na które, ja nie wpadłam,a mogłyby im pomoc.
Nie ma opcji żebym oddała je bo, to żadne rozwiązanie problemu.
Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Snowdrop

 
Posty: 1
Od: Czw paź 06, 2022 8:58

Post » Czw paź 06, 2022 11:50 Re: Konflikt między kotami

Po pierwsze dokładnie przebadać napadanego i agresora.
Od czubka nosa do końca ogona. Krew (szerokie badanie), mocz, USG brzuszka, zęby.
Obrazek

andorka

 
Posty: 13113
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Czw paź 06, 2022 18:20 Re: Konflikt między kotami

andorka pisze:Po pierwsze dokładnie przebadać napadanego i agresora.
Od czubka nosa do końca ogona. Krew (szerokie badanie), mocz, USG brzuszka, zęby.


To najpierw a jeśli nic nie wyjdzie - jeśli jest taka możliwość, kontakt z jakimś mądrym kocim behawiorystą.
Jakiej wielkości jest mieszkanie? Obydwa kocury mogą mieć swoją własną przestrzeń podobnie jak reszta kotów? Czy są na niewielkiej i wcześniejsza równowaga była krucha? Jak odnosiły się do siebie wcześniej? Ile masz kuwet?

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, kasiek1510 i 255 gości