Gdzie robić zbiórkę?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro wrz 28, 2022 19:33 Gdzie robić zbiórkę?

Jeden ze starszych kotów którymi się opiekuję ma poważny problem z uszami i paszczą. Potrzeba długiego leczenia, zabiegów, diagnostyki. Koszty będą bardzo duże, nie mam na to środków. :cry: :oops:

Czy ktoś orientuje się gdzie najlepiej założyć zbiórkę? Takie miejsca zdaje się potrącają coś od uzbieranej kwoty i jeszcze formalności.. Jestem zupełnie w tym zagubiona a temat na cito :cry: Czy ktoś poradzi gdzie zarejestrować najlepiej zbiórkę? :(

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Śro wrz 28, 2022 19:40 Re: Gdzie robić zbiórkę?

Zrzutka.pl nie pobiera prowizji.
Dobrze, jakbyś miała jakiś wypis od weta wskazujący na konieczność zabiegów. I jakbyś mogła ustalić koszty, uwzględniając badania krwi przed i opiekę okołozabiegową. Dokumenty uwiarygadniają zbiórkę kasy. Fotki zwierzaka też dobrze robią.

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Śro wrz 28, 2022 21:48 Re: Gdzie robić zbiórkę?

megan72 pisze:Zrzutka.pl nie pobiera prowizji.
Dobrze, jakbyś miała jakiś wypis od weta wskazujący na konieczność zabiegów. I jakbyś mogła ustalić koszty, uwzględniając badania krwi przed i opiekę okołozabiegową. Dokumenty uwiarygadniają zbiórkę kasy. Fotki zwierzaka też dobrze robią.

Kiedy pieniądze wpływają na konto? Można w trakcie przerwać albo zwiększyć kwotę? Mam dokumentacje puerwszej wizyty i wycenę ile biorą za zabiegi stomatologiczne, ale jeszcze nie wiem co z uszami bo czekam na wyniki badań co to jest w tym uchu. Inny wet mi mówił że polipy i trzeba je usunąć i podał koszt, u obecnego nawet wspomniano o możliwości wycięcia kanału słuchowego. Na razie nic pewnego i kosztów tych zabiegów nie znam u tego, nie wiem więc jaką kwotę ustawic.

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Śro wrz 28, 2022 21:49 Re: Gdzie robić zbiórkę?

Potrzebuję pieniędzy już na wizytę za tydzień, a nie wiem kiedy będzie dostęp do tych ze zbiórki. :oops:

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Śro wrz 28, 2022 22:48 Re: Gdzie robić zbiórkę?

https://zrzutka.pl/how-it-works/ - tu masz wszystko wyjaśnione. Pieniądze możesz wypłacać od razu, gdy tylko coś wpłynie na zrzutkę. Normalna wypłata na konto, które zgłosisz rejestrując się trwa 2 dni.

A co do ucha - nie wiem kto zaleca Ci tak radykalną operację. Dobrze to przemyśl. Gojenie w takim miejscu to często masa powikłań. Miejscowy steryd (jest lek, który szczególnie jest polecany do uszu) często daje spektakularną poprawę komfortu życia. Mojemu Maciejowi początkowo chcieli ciąć - miał adenocystomy - ale szczęśliwie przytomna lekarka najpierw poleciła zawalczyć farmakologicznie.

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Czw wrz 29, 2022 1:01 Re: Gdzie robić zbiórkę?

megan72 pisze:https://zrzutka.pl/how-it-works/ - tu masz wszystko wyjaśnione. Pieniądze możesz wypłacać od razu, gdy tylko coś wpłynie na zrzutkę. Normalna wypłata na konto, które zgłosisz rejestrując się trwa 2 dni.

A co do ucha - nie wiem kto zaleca Ci tak radykalną operację. Dobrze to przemyśl. Gojenie w takim miejscu to często masa powikłań. Miejscowy steryd (jest lek, który szczególnie jest polecany do uszu) często daje spektakularną poprawę komfortu życia. Mojemu Maciejowi początkowo chcieli ciąć - miał adenocystomy - ale szczęśliwie przytomna lekarka najpierw poleciła zawalczyć farmakologicznie.

Bylam o 3 wet w przeciągu pół roku. Pierwszy zwykłym Synoluxem leczył infekcję i polipów nie widział, szkoda gadac. Drugi tez infekcje jakimś antybiotykiem ale było brak efektów i pomysł wycięcia polipów na 2 razy, każde ucho po 1200zl! :strach: a infekcja w tym czasie się nie zaleczyła. Trzeci dał antybiotyk, przeciwzapalny, maść i na razie czekam efektów i na wyniki posiewu. A w ucho zajrzeć się nie da tak zalane ropą i krwią a wyczyscic sie nie dało. Za tydzien mize coś zdecydują.

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Czw wrz 29, 2022 6:40 Re: Gdzie robić zbiórkę?

Co to znaczy 'się nie dało"? A ocenić, że trzeba wyciąć się dało?
Gabapentyna i 'się daje'. Po oczyszczeniu porządną wideootoskopię warto zrobić przed podjęciem decyzji o rodzaju leczenia.

Tak często w uszach zachowują się gruczolaki, mocno trzeba przemyśleć, czy warto decydować się na tak obciążający zabieg, jak już są porozwalane.

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Pt wrz 30, 2022 2:13 Re: Gdzie robić zbiórkę?

megan72 pisze:Co to znaczy 'się nie dało"? A ocenić, że trzeba wyciąć się dało?
Gabapentyna i 'się daje'. Po oczyszczeniu porządną wideootoskopię warto zrobić przed podjęciem decyzji o rodzaju leczenia.

Tak często w uszach zachowują się gruczolaki, mocno trzeba przemyśleć, czy warto decydować się na tak obciążający zabieg, jak już są porozwalane.
Pierwszy wet miesiące temu zastał świąd i brud lecz swierzb wykluczył choć sądziłam ze to to. Dał synulox. Nic nie powiedział co z uszami. Kot nadal trzepał i brud nadal. Sądziłam że sie mylił i jest świerzb. Kot potem nie dawał się złapać. Minęło troche czasu. W końcu byłam u drugiego wet 2 miesiące temu w innej klinice. Zastał to samo: świąd i brud i też mówił że świerzbu brak. Ale stwierdził polipy. Antybiotyk dał i miala byc kontrola i umówiony ten kosztowny zabieg. Kot uciekł w dniu kontroli i nie dotarł tam. Zmian nje było- nadal świąd, brud i uznałam że infekcja niezaleczona bo ciś zaczęło dodatkowo wypływać. Po tym kot wręcz drapie usilnie w uszach aż do krwi, wypływa też ropa i strasznie śmierdzi. W końcu kota dało się złapać i trzeci wet z jeszcze innej kliniki (onkolog) czyścił te uszy bo w śridku krew i ropa ponoć są głęboko, ale zaczęły uszy od patyczkòw krwawić więc to nie miało sensu. Zabrano próbki do laboratorium co to jest. Dostał kot leki do domu i mam uszy miejscowo też traktować maścią i kroplami do czyszczenia i sam to niech wytrzepuje. I kontrola w przyszłą środę. Wtedy zaleczona infekcja pozwoli doczyścić uszy w środku i ocenić co i jak jest na tę chwilę, na teraz tak są zapchane tym wszystkim że nie wiadimo czy błona bębenkowa jest cała.

Gruczolaki widzę że to takie ciemne liczne nieduże kulki. To co ma ten kot wygląda inaczej. Tzn w jednym uchu ja tego nie widzę więc musi byc głęboko skoro wet urządzeniem widzi. W drugim dotąd było widać doskonale już na zewnątrz coś co wygląda jak w necie Neoplasia ceruminous gland. Ale co najdziwniejsze że po tym jak kot to rozdrapał do krwi 2 tyg temu i mu założyłam kołnierz czekając prawie tydzień na wizytę do onkologia, to w tym czasie to widoczne się zmniejszyło, znacznie! tak jakby był to ropień który rozdrapany sie opróżnił i teraz widać to już na granicy miejsca które w uchu można jeszcze zobaczyć gołym okiem, ale jest. I wokół tego na ścianie ucha jest biały nalot. Mam foto tego przed tym zmniejszeniem się i wet pokazałam.

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Sob paź 01, 2022 10:04 Re: Gdzie robić zbiórkę?

Czy ja dobrze rozumiem, że kot jest na zewnątrz? Jak w takim razie prowadziłaś jakiekolwiek leczenie i jak sobie to dalej wyobrażasz ? Przecież podstawą zaczęcia poważnego leczenia jest zabezpieczenie zwierzaka by była regularność w tym leczeniu i by nie był narażony na zmienne (coraz gorsze) warunki atmosferyczne..
Jeśli się nie ma pewności , że poprowadzi się regularne leczenie (już pomijam czy trafne ) to nie powinno się zaczynać, bo powoduje się odwrotny skutek i więcej problemów :/

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 493
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Sob paź 01, 2022 15:13 Re: Gdzie robić zbiórkę?

ita79 pisze:Czy ja dobrze rozumiem, że kot jest na zewnątrz? Jak w takim razie prowadziłaś jakiekolwiek leczenie i jak sobie to dalej wyobrażasz ? Przecież podstawą zaczęcia poważnego leczenia jest zabezpieczenie zwierzaka by była regularność w tym leczeniu i by nie był narażony na zmienne (coraz gorsze) warunki atmosferyczne..
Jeśli się nie ma pewności , że poprowadzi się regularne leczenie (już pomijam czy trafne ) to nie powinno się zaczynać, bo powoduje się odwrotny skutek i więcej problemów :/

Kot był w czasie tych wizyt zabezpieczony. Jednak przed kontrolą u drugiego weta uciekł z transportera mi pod domem. Obecnie caly czas jest zabezpieczony.

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Śro lis 09, 2022 20:26 Re: Gdzie robić zbiórkę?

megan72 pisze:https://zrzutka.pl/how-it-works/ - tu masz wszystko wyjaśnione. Pieniądze możesz wypłacać od razu, gdy tylko coś wpłynie na zrzutkę. Normalna wypłata na konto, które zgłosisz rejestrując się trwa 2 dni.

Czy na zrzutka można być anonimowym tzn profil będzie zweryfikowany dowodem i przelewem ale czy może w profilu nie być widocznego dla wszystkich mojego prawdziwego imienia i nazwiska?

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Czw sty 12, 2023 17:57 Re: Gdzie robić zbiórkę?

z opisów na zrzutka wynika że tak, ale moim zdaniem jak podajesz prawdziwe imię i nazwisko przy zbiórce pieniędzy jesteś zdecydowanie bardziej wiarygodna

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], skaz, taizu i 227 gości