Wielka prośba o analizę wyników

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon wrz 19, 2022 19:24 Wielka prośba o analizę wyników

Witam serdecznie
Bilu choruje od lutego 2022 roku. Zaczęło się od krwi w moczu. Badania wykazały struwity. Po ok. 3 miesiącach leczenia (opisanym na forum) wróciliśmy z Bilem do karmy nieurinary (wyniki badań krwi z kwietnia 2022 znacznie poprawiły się). Z Bilem było wszystko ok, jednak profilaktycznie we wrześniu, czyli w tym miesiącu, zrobiłam mu badanie moczu. Po otrzymaniu wyniku, okazało się że muszę wrócić do karmy urinary (zdjęcie 1 i 2). Z uwagi na niejasne badania usg dotyczące nerek zdecydowałam o badaniu krwi (zdjęcie 3 i zdjęcie 4).

Wyniki badania moczu z dnia 02.09.2022:
1)
Obrazek
2)
Obrazek

Wyniki badania krwi z dnia 15.09.2022:
3)
Obrazek
4)
Obrazek

Bardzo proszę o Waszą interpretację wyników i pozdrawiamy z Bilem serdecznie
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Wto wrz 20, 2022 12:01 Re: Wielka prośba o analizę wyników

Chyba lepiej byłoby je przenieść na Koty, tam więcej zaglada osób znajacych sie na tym
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72712
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto wrz 20, 2022 16:07 Re: Wielka prośba o analizę wyników

To w takim razie serdecznie proszę administratorów o przeniesienie tego tematu do wątku "Koty" :)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Śro wrz 21, 2022 18:25 Re: Wielka prośba o analizę wyników

Bestol, Bil jest bardzo odwodniony sadząc po morfologii. Czy w badaniu z wiosny też miał podniesione parametry czerwonokrwinkowe?
Z kolei mocz z bardzo niskim ciężarem właściwym - czy dostaje jakieś leki odwadniające? Albo czy karma, którą je, zawiera takie składniki? To badania z tego samego dnia?
Karmy Urinary (je suchą czy mokrą?) często zawierają bardzo dużo składników pochodzenia roślinnego, trudno jest po nich utrzymać właściwe pH moczu. U moich najlepiej sprawdzało się karmienie mięchem i dodawanie L-methiocidu.
Bakterie są nieliczne, więc nie szalałabym z antybiotykiem raczej.
A jeśli Bilu ładnie łyka tablety, to polecam Ci kurację ziołowym specyfikiem o nazwie Cystone. Moja paralitka z wyciskanym pęcherzem (więc i dużymi skłonnościami do zalegania moczu i infekcji) po takiej 3-miesięcznej kuracji ma spokój od ponad 4 lat (tfu, tfu).
Choć Bilu glukozę ma ładną, zrobiłabym mu pewnie fruktozaminę. I mimo, że jeszcze nie ten wiek, pewnie obszerniejszy panel badań - tzw. geriatryczny.

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Czw wrz 22, 2022 21:52 Re: Wielka prośba o analizę wyników

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli o badaniach z wiosny. Krew wcześniej Bilu miał badaną w sierpniu 2021 roku, a ostatni mocz, przed badaniem wrześniowym, był badany w maju 2022.

Badanie moczu z maja 2022, w trakcie leczenia zaczętego w lutym 2022:
Obrazek
Po tych wynikach zrezygnowałam z karmy urinary i wróciłam do karmy mokrej bezzbożowej (staram się wybierać dobrą karmę, być może robię coś źle).

A to wyniki wcześniejszego badania krwi (z sierpnia 2021):
Obrazek

Bilu nie dostaje, tak myślę, leków odwadniających. Codziennie do karmy mokrej podaję mu strzykawką 3 razy dziennie 10 ml wody (czyli razem 30 ml). Bilu pije wodę z miseczki, ale w niewielkich ilościach. Wet tłumaczył mi, że odwodnienie w wynikach może być spowodowane stresem.
Karma Urinary to mokra Gussto aktualnie.
Bilowi tablety rozkruszam do karmy. Dziś wet je zmienił, prawdopodobnie poprzednie uczulają Bila.

Dziś byłam u weta znowu, Bilu płakał przy oddawaniu moczu, dlatego nie czekałam na termin kontroli w połowie października, mimo, że Bilu miał badania całkiem niedawno. Dziś Usg wykazało kryształy. Bila pęcherz dziś w trakcie wizyty u weta był napełniony o godz. 18.00 jak stodoła. Wet dał Bilowi zastrzyki i Bil się w końcu wysiusiał.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20





Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 166 gości