Dziwne drgawki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 13, 2022 19:18 Dziwne drgawki

Witam, dzis bylem z kotkami u weterynarza, koty maja 2.5 roku. Celem wizyty było szczepienie i odrobaczenie (ktore sie nie odbyło bo jedna kotka mocno walczyła z weterynarzem, wiec dostalem tabletki zeby dac w domu) po powrocie na klatce schodowej nagle sasiad zaczal bardzo glosno wiercić. Jedna kotka przestraszona zaczela patrzec do góry transportera( na mnie bo transporter ma kratki od gory) i dostala silnych drgawek ze slinotokiem. Trwały moze 30 sek. Szybko wbiegłem do domu, zeby zostawic jedna kotke i wrocic do weterynarza. Jednak po powrocie do domu kotka sie uspokoila. Dzwonilem do lecznicy, ale po pierwsze zamykali juz a po drugie weterynarz powiedzial, ze juz byly kiedys tym szczepione i jezeli nic sie nie działo rok temu to raczej nie przez zastrzyk tylko przez silny stres zwiazany z tym wierceniem. Nigdy nie mialem podobnej sytuacji, pojechalbym teraz na izbe nocna weterynaryjna, ale problem polega na tym, ze mam do niej 20min drogi i nie chce jej stresowac podróżą. Kotka byla lekko pobudzona juz w domu , ale teraz spi. Co robic?

PanPatinson

 
Posty: 1
Od: Wto wrz 13, 2022 19:07

Post » Śro wrz 14, 2022 0:33 Re: Dziwne drgawki

Mojej kotce po pierwszym szczepieniu nic nie było, po drugim spuchła jej mordka, ale myślałam, że to dlatego, że dorwała się tego dnia do kwiatka i zdążyła wbić ząbki w liść zanim go jej odebrałam, a wyczytałam o nim, że co prawda nie jest trujący, ale może działać drażniąco, a po trzecim najpierw wymiotowała, a potem zrobiła się cała czerwona i widać było, że ją wszystko piecze czy swędzi, zwłaszcza opuszki łapek. Biegiem lecieliśmy do lecznicy całodobowej, gdzie nafaszerowali ją sterydami i zakazali dalszych szczepień. Nie twierdzę, że akurat twoja kotka zareagowała tak na szczepionkę, ale gadanie lekarza, że "już kiedyś dostała to czy tamto i nic jej nie było" jest trochę niepoważne. Działania niepożądane mogą wystąpić za którymś razem z różnych powodów, a już alergia to raczej nigdy nie objawia się po pierwszym zetknięciu z alergenem, więc niech nie gada bzdur.
Oczywiście bardzo możliwe, że kotka tak zareagowała na stres, dlatego jeśli w tej chwili nic jej nie jest, to po prostu ją obserwuj, ale ja bym się zastanowiła nad zmianą weta.

Necz

 
Posty: 926
Od: Nie wrz 03, 2006 11:06
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro wrz 14, 2022 3:04 Re: Dziwne drgawki

wet który nie jest w stanie podać tabletki odrobaczającej (w sumie tu na szczęście) .....
wet który ordynuje jednocześnie szczepienia i odrobaczanie.....
wet który olewa niebezpieczne objawy zaraz po tym jak kot dostał szczepienia.....

cóż dodać- nigdy więcej tam nie wracaj. A kota obserwuj, bo tego co wstrzyknięto już "nie wyjmiesz" . Zastanów się nad koniecznością szczepień i odrobaczeń.. nic nie jest obojętne dla organizmu. Sami siebie tak nie faszerujemy wszystkim po kolei - zwłaszcza , że ufać w to co jest w w tych wszystkich specyfikach to już niestety firmom farmaceutycznym ot tak bezkrytycznie nie można.

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 493
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Śro wrz 14, 2022 11:33 Re: Dziwne drgawki

Zdecydowanie zgadzam się z dziewczynami - na twoim miejscu uważnie obserwowała bym teraz kotkę przez dzień/dwa... Jakby jej stan się pogorszył to pędziła do INNEGO weta... I nigdy więcej nie szczepiła tej konkretnej kotki.

Do tego absolutnie konieczne zmień weterynarza. Pomijając wszystko - każdą reakcję niepożądaną w ciągu 48 godzin po szczepieniu uznaje się za NOPy*! Przynajmniej dopóki nie masz pewności, że to NOP jednak nie był (w tym przypadku jeżeli kotka znowu nie powtórzy zachowania mimo braku szczepienia). Nie ważne czy mówimy o nagłej wyspce, biegunce, ślinotoku czy tępym gapieniu w ścianę - kot ci nie powie, że go głowa boli od rana, wczoraj zeżarł kurczaka za śmietnika, a w ogóle to ma pchły :twisted: .

*Niepożądana Reakcja Poszczepienna

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Mojo97, polalala i 206 gości