Toffi [*]

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 27, 2022 12:31 Re: Tęgoryjec u kota - Toffi vel Karmel prosi o kciuki :)

rany.... kciuki cały czas !!!!!!!!!!!
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto wrz 27, 2022 12:35 Re: Tęgoryjec u kota - Toffi vel Karmel prosi o kciuki :)

Kciukamy twardo i uparcie!

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Wto wrz 27, 2022 13:26 Re: Tęgoryjec u kota - Toffi vel Karmel prosi o kciuki :)

Jesli to nerki, to unidox lepiej odstawic.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto wrz 27, 2022 14:04 Re: Tęgoryjec u kota - Toffi vel Karmel prosi o kciuki :)

mziel52 pisze:Jesli to nerki, to unidox lepiej odstawic.

natychmiast

ale skoro wcześniej nerki były ok,to nie jest przewlekła tylko ostra niewydolność nerek,a z tego można wyjść!!!- płukaniem
jeśli to możliwe udałabym się jak najszybciej do kliniki dr Neski-to najlepsi spece od nerek! Robią też dializę (ale mega drogie to:(

https://specvet.pl/#kontakt

kciuki ogromne :ok: :ok: :ok: :ok:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto wrz 27, 2022 14:26 Re: Tęgoryjec u kota - Toffi vel Karmel prosi o kciuki :)

:ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto wrz 27, 2022 15:20 Re: Tęgoryjec u kota - Toffi vel Karmel prosi o kciuki :)

:ok: :ok: :ok:

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15071
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto wrz 27, 2022 15:33 Re: Tęgoryjec u kota - Toffi vel Karmel prosi o kciuki :)

Unidox odstawiony, wszystko co się da odstawione. Toffi dzisiaj był na wielogodzinnej kroplówce, ode mnie też dostanie w nocy, jutro też jedzie od rana na wielogodzinną dożylną - maksimum tego co można dać przy niedokrwistości by ratować nerki.
Nerki to jeden problem, drugi to znowu totalne nie trzymanie glukozy i całokształt.
Ze względu na to że jest to ten całokształt - pozostaniemy jednak pod opieką naszej doktor, udało jej się go dzisiaj ustabilizować co uważam za cud, ogarnia całokształt, nie bardzo mnie w chwili obecnej już stać na intensywną opiekę dr. Neski ale gdybym miała poczucie że tylko ona jest w stanie go uratować to bym wytrząsnęła te pieniądze spod ziemi. Ale nie mam takiego poczucia :(
Cały czas nie wiemy co doprowadziło Toffiego do stanu wyniszczenia, on w chwili znalezienia miał glukozę bardzo niską i długo były z nią jazdy. I to niestety trwa :( Co gorsza te jego hipoglikemie kiepsko reagują na leczenie, one są dla niego największym zagrożeniem :(
Toffi sika, mocz jest zagęszczony, to może być też mocznica wynikająca jedynie częściowo z uszkodzenia nerek. A w tym wszystkim FIV. Co się jedno naprawi, to się drugie pierdaczy :(
Jeśli tylko stan Toffiego się trochę uda unormować zrobimy jeszcze jedno usg, może on ma jakiś guz produkujący insulinę?

Siedzi teraz w klatce, dostał troszkę jeść strzykawką, leży z termoforem i odpoczywa, biedniutki jest. No ale rano był prawie martwy już więc w sumie jest poprawa.
Gdy mnie zobaczył w lecznicy zaczął wydawać jakieś dziwne mruczeniobulgotanie, zawału dostałam niemal bo myślałam że to agonia. A on w tym osłabieniu tak się ze mną witał :placz:
Jestem wykończona :(

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto wrz 27, 2022 15:44 Re: Tęgoryjec u kota - Toffi vel Karmel prosi o kciuki :)

Mocne kciuki.
Macie Ornipural? Bardzo dobrze robi przy mocznicy, choć niewielu wetów o nim myśli przy nerach.

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Wto wrz 27, 2022 15:54 Re: Tęgoryjec u kota - Toffi vel Karmel prosi o kciuki :)

:ok: :ok:
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4810
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Wto wrz 27, 2022 16:00 Re: Tęgoryjec u kota - Toffi vel Karmel prosi o kciuki :)

Jakby był potrzebny ornipural to mam i mogę podrzucić..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto wrz 27, 2022 16:21 Re: Tęgoryjec u kota - Toffi vel Karmel prosi o kciuki :)

Oj, dopiero doczytałam...
Trzymaj się Maleńki, wszyscy Ci tu kibicują! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60354
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto wrz 27, 2022 16:33 Re: Tęgoryjec u kota - Toffi vel Karmel prosi o kciuki :)

Dzięki! Toffi dostaje Ornipural.

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto wrz 27, 2022 18:32 Re: Tęgoryjec u kota - Toffi vel Karmel prosi o kciuki :)

Toffi - glukoza 28. Pomimo dokarmiania po troszkę, podawania glukozy. Tyle dobrego że po nakłuciu krew leci bo wcześniej nie chciała.
Coraz bardziej myślę że to nowotwór niestety i że przegramy tą walkę :(
Są takie które nawet malutkie mogą produkować insulinę, są większe, którym towarzyszy hipoglikemia jako zespół paranowotworowy. Nic nie wyszło w usg, ale może się schowało dziadostwo np. w żołądku, albo jest maleńkie.
To jego wyniszczenie, niedokrwistość. Nawet nerki też tu podciągnąć się da bo zespół paranowotworowy uszkadza różne organy.
Znalazłam go tuż przed śmiercią z wyniszczenia. Antybiotyki, kroplówki, odżywki, wyleczenie infekcji jelit - i ugraliśmy chłopakowi jeszcze kawałek życia bo się zebrał w sobie. Tak fajnie wyglądał, dobrze się czuł, ciałka nabierał. Ale los się chyba o swoje upomina :(
Jakoś nie mam pozytywnych przeczuć :(
Toffi się obecnie na pewno nie nadaje do żadnych dodatkowych badań, diagnostyki. No nieciekawie jest.

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto wrz 27, 2022 18:43 Re: Tęgoryjec u kota - Toffi vel Karmel prosi o kciuki :)

https://www.ldnscience.org/resources/in ... pancreatic

Zanim zaczniecie w ogóle myśleć o żegnaniu się, to spróbujcie naltrexone - przy raku wątroby i trzustki dawki - jak doczytuję - 0,5 mg.

Zaciskamy pazury i kciuki.

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Wto wrz 27, 2022 18:44 Re: Tęgoryjec u kota - Toffi vel Karmel prosi o kciuki :)

Z netu https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/ ... -wskazywac:

Hipoglikemia - na jakie choroby może wskazywać?

U osób, które nie są cukrzykami, hipoglikemia może być objawem choroby wątroby (np. ostra niewydolność wątroby) i choroby nerek, a rzadziej insulinomy - nowotworu trzustki. Niedocukrzenie może wskazywać również na:

niewydolność kory nadnerczy (np. w chorobie Addisona),
niewydolność przysadki mózgowej,
niedoczynność tarczycy,
choroby spichrzeniowe glikogenu (np. choroba Pompego).

Czy to nie kolejny z Addisonem?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 533 gości