Kot brytyjski krótkowłosy - pytania

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 01, 2022 8:42 Kot brytyjski krótkowłosy - pytania

Hej!
Chciałabym kupić kota brytyjskiego krótkowłosego i mam w zwiazku z tym pare wątpliwości. Mam nadzieję że znajdzie się kto kto mi na nie odpowie

Po pierwsze, pracujemy z chłopakiem po 10-12 godzin dziennie , czy kot nie będzie się nudził w tym czasie?
Nie mamy warunków żeby mógł sobie sam wychodzić więc musiałby w tym czasie siedzieć w domu. Co możemy mu zapewnić to np. drapak, jakies zabawki.. Bede wdzieczna również za pomysły co zrobić żeby sie nie nudził w tym czasie.

Chcialabym tez go nauczyć chodzić na spacery na smyczy, żeby zaznał chociaz troche kontaktu z naturą, bo nie mamy nawet balkonu żeby mógł się przewietrzyć.

Juz sie zbieram od 3 lat do kupna tego kota i już prawie go kupiłam, aczkolwiek pojawiają mi sie wątpliwości czy takie warunki będą dla niego dobre. Czy lepszym rozwiązaniem jest poczekac i kupic 2 koty żeby mogly sie razem bawic?

Boje się ze on sie zanudzi sam w domu..
Będę wdzięczna za jakies rady i wskazówki.

Pozdrawiam,
Ania

Ania1992

 
Posty: 2
Od: Czw wrz 01, 2022 8:30

Post » Czw wrz 01, 2022 12:00 Re: Kot brytyjski krótkowłosy - pytania

Kup wymarzonego brytka i weź mu od razu do towarzystwa kociaka szukającego domu w podobnym wieku
Obrazek

andorka

 
Posty: 13117
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Czw wrz 01, 2022 12:18 Re: Kot brytyjski krótkowłosy - pytania

Tak, jak napisała andorka - weź do towarzystwa drugiego kota w tym samym wieku, bezdomnego.
Wyprowadzanie kota to duże ryzyko, lepiej osiatkować okno, umożliwiając kotu korzystanie z parapetu (jeśli się uda odpowiednio osiatkować okno - to także zewnętrznego).
Pomyśl też o tym, w jakim wieku powinien być kotek - młodziutkiemu kociakowi trzeba poswięcić więcej czasu, nawet jeśli będzie miał kolegę (oba będą wymagały Waszej uwagi). Starsze koty mogą mieć problem z zaprzyjaźnieniem się.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60222
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt wrz 02, 2022 11:06 Re: Kot brytyjski krótkowłosy - pytania

andorka pisze:Kup wymarzonego brytka i weź mu od razu do towarzystwa kociaka szukającego domu w podobnym wieku

Ale tylko pod warunkiem, że ów kociak ma testy PCR na Felv i FIV ;)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob wrz 03, 2022 8:26 Re: Kot brytyjski krótkowłosy - pytania

Dziękuję za podpowiedzi

Ania1992

 
Posty: 2
Od: Czw wrz 01, 2022 8:30




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: magic99 i 100 gości