Nie oryginalna karma/weryfikacja

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sie 19, 2022 17:08 Nie oryginalna karma/weryfikacja

Cześć wszystkim kocim kamratom!

Jest to mój pierwszy post więc mam nadzieje ,że piszę w dobrym dziale ;)

Kochani forumowie mam do was ogromna prośbę odnośnie w pomocy ustalenia oryginalności produktu marki Purizon. Jakiś czas temu zamówiłem karmę Purizon dla kota 6.5kg + 1.5kg. Opakowanie jak najbardziej jest oryginalne martwi mnie natomiast zamkniecie opakowania. Ok 2 lata temu jak zamawiałem karmę tej firmy miałem zamkniecie strunowe(ładne fabryczne, otwarcie==>>zamkniecie). Obecne które otrzymałem jest niechlujnie zgrzane i mam wątpliwości co do zawartości opakowania. Nie chciał bym karmić kota najtańszą marketową karmą albo co gorzej przypadkowym zlepkiem odpadów. Niestety w dzisiejszych czasach ludzie podrabiają wszystko na potęgę, chciwość nie ma umiaru. Może jest ktoś na forum kto zajmuje się handlem karmami zwierzęcymi i potwierdzi ,że takie opakowanie jest ok. Dzięki z góry za pomoc. Dołączam zdjęcia i proszę o komentarz.

Obrazek
Obrazek

kocikkocur

 
Posty: 4
Od: Pt sie 19, 2022 16:41

Post » Sob sie 20, 2022 7:46 Re: Nie oryginalna karma/weryfikacja

Purizon dla sterylizowanych z Zooplusa tak jest pakowany.
Nie wiem gdzie Twój jest kupiony.
Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25552
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sie 20, 2022 8:30 Re: Nie oryginalna karma/weryfikacja

Te zdjęcie które wysłałaś zostało prawdopodobnie wykonane na zlecenie producenta i jest powielane przez wszystkie sklepy. Mnie interesuje jak to wygląda u innych na żywo.

kocikkocur

 
Posty: 4
Od: Pt sie 19, 2022 16:41

Post » Sob sie 20, 2022 11:56 Re: Nie oryginalna karma/weryfikacja

producenci tną koszty, przy obecnej inflacji. Może wejdą tu boguska_t albo kocikocidrapki i wypowiedzą się merytorycznie

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15071
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob sie 20, 2022 12:00 Re: Nie oryginalna karma/weryfikacja

Zamawiam regularnie z zooplus, opakowania 12 kg. Zawsze zamykanie strunowe. Kocie 2 kg jest bez strunowego zamknięcia, ale też nie budzi wątpliwości.
Obrazek

Gutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2624
Od: Sob wrz 09, 2006 0:34
Lokalizacja: Oława, Wrocław

Post » Sob sie 20, 2022 12:36 Re: Nie oryginalna karma/weryfikacja

kocikkocur pisze:Te zdjęcie które wysłałaś zostało prawdopodobnie wykonane na zlecenie producenta i jest powielane przez wszystkie sklepy. Mnie interesuje jak to wygląda u innych na żywo.

To jest faktycznie zdjęcie że strony Zooplusa ale też tak faktycznie wygląda z zapięciem strunowym, jak kupiłam małe opakowanie dla Kociąt to było takie jak Twoje.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25552
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sie 20, 2022 13:11 Re: Nie oryginalna karma/weryfikacja

Wszystkie Purizony 6.5kg, które do tej pory zamawiałam miały zamknięcie strunowe.
Na opakowaniu powinny być podane numer serii, data produkcji, etc. Są też dane kontaktowe, więc może warto napisać bezpośrednio do producenta?

Ewetnualnie możesz poszukać na zooplusie ten konkretny model, klienci często wstawiają własne zdjęcia produktów (także karmy).

edit:
8kg, zamknięcie strunowe:
Kod: Zaznacz cały
https://www.bitiba.fr/shop/chats/croquettes/purizon_croquettes_chat/1357475

imatotachi

 
Posty: 124
Od: Śro maja 17, 2017 19:35

Post » Sob sie 20, 2022 18:22 Re: Nie oryginalna karma/weryfikacja

Najlepsze w tym wszystkim jest to ,że karma była zamawiana z zooplusa więc sklep niby ok ale cały czas mam przeczucie ,że coś jest nie tak. Wszyscy tną koszty to bardzo trafna uwaga. Szukałem info o kontakcie do producenta i nie znalazłem ale faktycznie jest e-mail na opakowaniu więc również bardzo dobra podpowiedź. Dzięki wszystkim za zaangażowanie wątek zostaje dalej aktywny. Dam znać co odpisze producent.

kocikkocur

 
Posty: 4
Od: Pt sie 19, 2022 16:41

Post » Sob sie 20, 2022 22:25 Re: Nie oryginalna karma/weryfikacja

kocikkocur pisze:Najlepsze w tym wszystkim jest to ,że karma była zamawiana z zooplusa więc sklep niby ok ale cały czas mam przeczucie ,że coś jest nie tak. Wszyscy tną koszty to bardzo trafna uwaga. Szukałem info o kontakcie do producenta i nie znalazłem ale faktycznie jest e-mail na opakowaniu więc również bardzo dobra podpowiedź. Dzięki wszystkim za zaangażowanie wątek zostaje dalej aktywny. Dam znać co odpisze producent.

Zamawiam w zooplusie od 2010 i sklep jest bardzo OK. To ogromna firma i myślę że nie pozwoliliby sobie na sprzedawanie podróbek.
Zgaduję, ze to ta oferta:
https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... ot/1359152
Purizon nie ma opakowań 1,5 kg więc zamiast dodać drugą paczkę do 6,5 kg zostało to zapakowane w jedno opakowanie. Oczywiście już przez producenta. Może takie jest tańsze niż strunowe?
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34268
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Śro wrz 07, 2022 23:00 Re: Nie oryginalna karma/weryfikacja

Dziś dostałem taką odpowiedź:

"Sehr geehrte Damen und Herren,

wir bitten Sie die späte Antwort zu entschuldigen.

Das aktuelle Produkt hat keinen Reißverschluss. Leider sind die Bilder auf der Webseite bei unseren Vertriebspartnern nicht geändert worden.

Wir haben den Fall entsprechend weitergeleitet und die Angaben werden aktualisiert.​

5.13.2
Bei weiteren Fragen stehen wir Ihnen gerne zur Verfügung.

Mit freundlichen Grüßen"

Czyli wychodzi na to ,że z opakowaniem jest ok a na stronach internetowych dalej stare zdjęcia żeby ładniej wyglądało. Reklama dźwignią handlu :)

kocikkocur

 
Posty: 4
Od: Pt sie 19, 2022 16:41




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 525 gości