Chore oko Pusi - KROPLE TOBREX

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 11, 2022 20:41 Chore oko Pusi - KROPLE TOBREX

W tym roku zwaliło się na mnie tyle problemów z kotami którymi się zajmuję, że praktycznie co chwila z którymś jestem u wet.

Tym razem oko. Kotka 10l imieniem Pusia, praktycznie z dnia na dzień przestała jedno otwierać. Zajrzałam i oko sklejone białą wydzieliną, lekko żółtą. Łzawi też czystymi łzami, w oku było źdźbło które wyjęłam, spojówka dolna i górna mocno zaczerwieniona i pogrubiona, tak że zrobiły się z nich jakby gule, oraz wysunięta trzecia powieka też zaczerwieniona, wszystko to zasłaniało gałkę oczną. Nast dnia oko lepsze, nadal je zupełnie zamyka ale spojówki już nie tak duże i nie przysłaniają tak gałki ocznej, trzecia powieka wysunięte nadal , wydzielina nadal i łzawienie. Drugie oko idealne, kot nie psika, nos czysty, ma wielki apetyt, jak zwykle .

I teraz proszę was o radę, jak leczono u waszych kotów taką infekcję. Czy lepiej sprawdzi się antybiotyk w tabletkach czy krople albo maść.

Lata temu leczylam koty z różnymi problemami z oczami w tym z intencją i pamiętam że stosowałam krople, nie wiem czy coś jeszcze wet przepisał to było 10 lat temu.

W ostatnich miesiącach byłam u wet z kotem po udarze, z kotem z zaawansowaną PNN i chorą trzustką oraz wśyrobą, z kotem z hot spotami, oraz z kotem z infekcją ucha i polipami. Za każdym razem weci inkasowali 200zl
lub wiecej gdy ja żyję z oszczędności bo nie przedłużono mi umowy.

Dlatego chciałabym z tą kotką nie musieć jechać do wet. To nie udar, to nie wątroba. Kotka prócz oka jest pokazem zdrowia.

Dlatego proszę o rady. :|
Ostatnio edytowano Pt sie 12, 2022 15:13 przez Paulusek, łącznie edytowano 1 raz

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Czw sie 11, 2022 22:19 Re: Chore oko Pusi, potrzebuje rady

Podniosę.
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3713
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Czw sie 11, 2022 22:20 Re: Chore oko Pusi, potrzebuje rady

Kiedyś tu był chyba większy ruch☹

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Czw sie 11, 2022 22:27 Re: Chore oko Pusi, potrzebuje rady

Podniosę
Na początek może bez antybiotyku
I nie maść ,nie steryd
Tu na forum był polecany jeden antybiotyk do oczu w kroplach ale w tej chwili nie pamietam

anka1515

 
Posty: 4089
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw sie 11, 2022 22:38 Re: Chore oko Pusi, potrzebuje rady

Mógł to być tobrex ,jest podobna nazwa ale ze sterydem
A ten raczej bez sterydu ale sprawdź
Ostatnio dla siebie dostałam od okulisty ocusept
Pytałam wet ale nie znał i ze może być za słaby (kicia miała bardzo załadowane oczy)
Moim zdaniem przy lekkim stanie podrażnienia powinien się sprawdzić

anka1515

 
Posty: 4089
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt sie 12, 2022 15:14 Re: Chore oko Pusi - KROPLE TOBREX

Próbowałam uprosić w aptece Tobrex, nie udało się. Czy ma ktoś możliwość załatwić receptę?

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Pt sie 12, 2022 15:20 Re: Chore oko Pusi - KROPLE TOBREX

Spróbuj tym ocusept on jest w aptece bez recepty ze 2 mies temu kupowałam
Gdzieś koło 20 zl jest w necie
A receptę brałam od wet na tobrex inaczej nie dadzą

anka1515

 
Posty: 4089
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt sie 12, 2022 16:40 Re: Chore oko Pusi - KROPLE TOBREX

Tobrex jest antybiotykiem bez sterydu, Tobradex antybiotyk i steryd.
Ostatnio miałam pod opieką kota z bardzo złym stanem oka. Najpierw podawany był Floxal- krople, ale nie bardzo pomagał. Ogólnie stan oka był początkowo określany jako "raczej do usunięcia" a widzieć niestety już nie będzie. Po kilku dniach jednak weterynarz postanowił przejść na Tobradex- krople i ten podawany regularnie zdziałał cuda. Oczko prawie już jak nowe, tylko nadal mgliste , ale już są minimalne szanse że nawet będzie coś tam na nie widzieć. (historia: kot miał ustalone uszkodzenie gałki ocznej, był poturbowany, maluch chyba wywalony z auta, albo potrącony , oko się jątrzyło, ropiało, czasowo było całe okryte czerwoną mięsistą tkanką)

Niestety z receptą nie pomogę, dlatego że przy Tobradexie są podane konkretne przeciwwskazania , a je może sprawdzić na miejscu tylko wet, inaczej ryzykuje się oślepienie kotka.

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 510
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Pt sie 12, 2022 19:07 Re: Chore oko Pusi - KROPLE TOBREX

Proponuje podejść do weta, bo to moze byc wiele schorzen. na bieżąco możesz przemywać solą fizjologiczną. ja kiedys stosowałam od weta floxal, to chyba z antybiotykiem krople. Jednak dla kota było by najlepiej żebys podeszła do weta, zrób zdjecie i podejdź, na pewno mniej zapłacisz, jak bedziesz bez kota, bo tylko za porade.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4807
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pt sie 12, 2022 19:32 Re: Chore oko Pusi - KROPLE TOBREX

Nie mam możliwości podejść tak po prostu do wet bo u mnie weta nie ma, jest daleko i skoro bym miała jechać do innego miasta do wet sama i ryzykować że wet powie że foto na telefonie mu nie wystarczy by dac leki i mam przywieźć kota, to tylko stracę czas i pieniądze na dojazd. Jestem niezmotoryzowana.

Ktoś jest w stanie zorganizować Tobrex? Zapłacę.

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Pt sie 12, 2022 23:12 Re: Chore oko Pusi - KROPLE TOBREX

Receptę może lekarz rodzinny wypisac.. Z tym,że musisz wiedziec,że możesz kotu zaszkodzic nimi.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4807
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Sob sie 13, 2022 1:29 Re: Chore oko Pusi - KROPLE TOBREX

Mój kocur miał podobne objawy po wpadnięciu do oczu resztek tektury, była zaczerwieniona górna i dolna spojówka, obie mocno napuchnięte. Dostał krople Dicloabak. Pomogło od razu. Weterynarz zdiagnozował na podstawie zdjęcia.

Samira33

 
Posty: 216
Od: Pon sty 05, 2009 23:10
Lokalizacja: KRK

Post » Sob sie 13, 2022 5:56 Re: Chore oko Pusi - KROPLE TOBREX

Proponuję zostać przy Tobrex. To na prawdę dobry antybiotyk. Co najmniej 3-4 razy dziennie trzeba zakraplać. W tym i oko nie chore! Nie aż tyle ale choć 1-2 dziennie. Stosuję go od lat. Z dużym powodzeniem. Jeśli nie zadziała to okulista się kłania.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie sie 14, 2022 0:11 Re: Chore oko Pusi - KROPLE TOBREX

Paulusek- jeśli nie uda Ci się zdobyć kropli do poniedziałku, to podejdę do swojego weta i spróbuję poprosić o receptę. Chyba nie odmówi , ale nie wiem czy znajdzie chociaż chwilę by wpuścić mnie po nią. Jest tak rozrywany (najlepszy w mieście), że złości się nawet jak przyjdzie się i mówi dzień dobry bez uprzedniego umówienia - co ja zresztą rozumiem. Umówić niestety nie łatwo, czeka się na odpowiedź sms , której się czasami nie dostaje :/ . Spróbuję jednak. W poniedziałek do wieczora dam Ci znać czy mi się udało.

aktualizacja 15.08 .
Przepraszam, ale nic z tego nie wyszło. Dziś oczywiście zamknięte, o czym zapomniałam, i wisi kartka, że wet zaczyna urlop, więc niestety - nie udało mi się :oops:

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 510
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Pon sie 15, 2022 22:44 Re: Chore oko Pusi - KROPLE TOBREX

ita79 pisze:Paulusek- jeśli nie uda Ci się zdobyć kropli do poniedziałku, to podejdę do swojego weta i spróbuję poprosić o receptę. Chyba nie odmówi , ale nie wiem czy znajdzie chociaż chwilę by wpuścić mnie po nią. Jest tak rozrywany (najlepszy w mieście), że złości się nawet jak przyjdzie się i mówi dzień dobry bez uprzedniego umówienia - co ja zresztą rozumiem. Umówić niestety nie łatwo, czeka się na odpowiedź sms , której się czasami nie dostaje :/ . Spróbuję jednak. W poniedziałek do wieczora dam Ci znać czy mi się udało.

aktualizacja 15.08 .
Przepraszam, ale nic z tego nie wyszło. Dziś oczywiście zamknięte, o czym zapomniałam, i wisi kartka, że wet zaczyna urlop, więc niestety - nie udało mi się :oops:


Dopiero to czytam :oops: Dziękuję za chęć pomocy. Jutro tj wtorek spróbuje wyprosić receptę w moim ośrodku zdrowia ale wiem że nie chcą nic zapisywać ot tak, no ale spróbuje. Odezwę się gdy będę wiedzieć.

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: emilab. i 138 gości