Jak w pojedynkę wyczyścić kotu uszy i podać leki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sie 06, 2022 17:25 Jak w pojedynkę wyczyścić kotu uszy i podać leki

Witam wszystkich, jestem tutaj nowa. Od razu przejdę do sedna sprawy bo jestem już załamana. Mój kota ma chore uszy. Nie będę się rozpisywać co jak. Mam mu podawać krople do uszu dwa razy dziennie i oczywiście je czyścić. Obejrzałam chyba wszystkie filmy w internecie jak to zrobić, jak zapakować kota w ręcznik i samemu sobie poradzić. Jestem właśnie po kolejnej nieudanej próbie czyszczenia uszu. O 22 kolejna dawka kropli. Pierwsza dostał u wet, dwie podałam sama. Oba moje podania uważam za średnio udane. Do jednego ucha ok, drugie, większość poszła bokiem. Nie chcę marnować leku, chce wszystko zrobić tak jak na być. Trzy tygodnie żyje choroba kota i jestem już załamana. Doszłam do etapu w którym dostał lek i teraz zamiast być lepiej to wszystko idzie źle. Kot waży ok 6 kilo, jak łatwo się domyśleć współpraca zerowa. Mieszkam sama i mam tylko dwie ręce, nikt mi nie pomoże a tym bardziej 3 razy na dobę. Czyszczenie i 2 lek. Proszę o poradę jak samemu do tego podejść. Jak go zapakować w ręcznik żeby się nie wyrywał. Juz się boje 22 i kolejnej szarpaniny. Proszę o poradę

Tofinka

 
Posty: 3
Od: Sob sie 06, 2022 17:17

Post » Sob sie 06, 2022 18:06 Re: Jak w pojedynkę wyczyścić kotu uszy i podać leki

Kot od trzech tygodni ma chore uszy? Jaka diagnoza,jakie krople?

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Sob sie 06, 2022 18:18 Re: Jak w pojedynkę wyczyścić kotu uszy i podać leki

Mój Milton, zanim odszedł za tęczowy most, dał mi prawdziwą szkołę w podawaniu leków. Wyrastało mu 8 dodatkowych łap i 90 zębów. To był kot z dowcipów „jak podać kotu tabletkę”.
Sadzałam kociaste na ziemi albo na łóżku, brałam go miedzy uda i „siadałam” na nim - oczywiście, nie całą swoją wagą, na tyle tylko, żeby go unieruchomić. Lewym przedramieniem podtrzymywałam pod głową. Prawą rękę miałam w większości wolną do wszelkich koniecznych zabiegów. Metoda nie jest idealna, bo jest tylko jedna ręka wolna, ale działała. Do dziś w ten sposób podaję wszystkim moim kotom tabletki, czyszczę i zakraplam uszy. Działa.
Powodzenia.
Sally (*) 12/2009
Milton (*) 8/2016

Obrazek
Amy

Obrazek
Sam i Frodo

CatnipAnia

 
Posty: 107
Od: Pt sie 19, 2016 15:25

Post » Sob sie 06, 2022 18:38 Re: Jak w pojedynkę wyczyścić kotu uszy i podać leki

Pierwsza wizyta:kot miał wyczyszczone ucho i podane desaxone. Po tej wizycie tego samego dnia było tylko gorzej. Następnego dnia druga wizyta. Zapisany rapidexon. Zero poprawy, kolejna wizyta. Zlecona otoskopia. Usunięcie czopa, kanał słuchowy bez cech zapalnych. Ogromna poprawa, wszystko szło w dobrym kierunku przez ok tydzień. Czasem trzepał uchem kolejna wizyta. Ucho które niby było zdrowe ma zapalenie woszczynowe niewiadomego tła, ucho które było chore i na które był leczony zapalenie ziarniniakowe. Zapisane krople posatex. To tak w skrócie. Leczę kota, zadałam pytanie o to jak poradzić sobie z lekami i czyszczeniem uszu. Bo jak widać staram się coś z tym robić i tak jak widać trwa to już trzy tygodnie.

Tofinka

 
Posty: 3
Od: Sob sie 06, 2022 17:17

Post » Sob sie 06, 2022 20:16 Re: Jak w pojedynkę wyczyścić kotu uszy i podać leki

Ja mojej zakrapiałam tak. Kładłam kota na podłoge pomiędzy kolana, unieruchamiałam ją , tzn. lekko przysiadałam na niej okrakiem (nie cała sobą, tylko na tyle, żeby nie mogła sie ruszyć). jedna ręka trzymałam pod brodą (jesli gryzie, drapie ubierz gruba rekawicę,) druga zapuszczałam do ucha. Po zapuszczeniu delikatnie rozmasowałam małozowinę. Wazne żeby lek nie wypływał, tak żeby kotek np, łapka nie gmerał przy uchu , a potem oblepionekj lekim łapki sobie nie wylizał.. Ewentualnie czasem jak kot spał, to go z zaskoczenia brałam, jak i zakrapiałam. Mam nadzieje,że sie polepszy i z kotkiem będzie ok.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Sob sie 06, 2022 21:15 Re: Jak w pojedynkę wyczyścić kotu uszy i podać leki

Dziękuję za odpowiedzi, dziś poszło tak sobie ale faktycznie wzięłam kota między nogi, trochę kleczalam, trochę wisiałam w powietrzu. Od przodu dodatkowo ręcznik żeby unieruchomić łapy. Kot nie uciekał do przodu tylko cofał się ale między nogami nie mógł mi uciec bo opierał się o moje nogi. Muszę to dopracować ale sam sposób może być dobry bo mam dwie wolne ręce. Mam jeszcze pytanie o samo czyszczenie uszu. Ja już sama nie wiem czy miałam tylko czyścić na zewnątrz czy w środku też patyczkiem, jeśli do środka też to jak głęboko mogę żeby to było bezpieczne i żeby nie wpychać do ucha brudu tylko na zewnątrz.

Tofinka

 
Posty: 3
Od: Sob sie 06, 2022 17:17

Post » Pon sie 08, 2022 5:13 Re: Jak w pojedynkę wyczyścić kotu uszy i podać leki

Jeśli kot jest z tych wyrywających, a Ty nie masz nikogo do pomocy i doświadczenia w głębokim czyszczeniu uszu to pozostań tylko przy wacikach.Na wizycie kontrolnej wet sam doczyści co trzeba.
...

Tamis

 
Posty: 325
Od: Pt lut 07, 2020 17:48
Lokalizacja: PL




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Doris2, skaz, wicherek i 237 gości