Alergia na kota po jakmś czasie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob paź 14, 2023 21:36 Re: Alergia na kota po jakmś czasie

Mea culpa, z latami sie zmienilo. Ja sie jeszcze lapalam na jedynie sluszna forme podania domiesniowo.
No to odpada nieprzyjemnosc, pozytywy zostaja.

FuterNiemyty

 
Posty: 3652
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pon paź 16, 2023 17:34 Re: Alergia na kota po jakmś czasie

Magdalos pisze: Zastanawiam się tylko (bo nebbut zaraz się kończy) co będzie po odstawieniu. Czy znów kaszel wróci z tak dużą intensywnością jaka była? Może ktoś stosował ten lek i może się wypowie o swoich doświadczeniach? Pozdrawiam

Ja wprawdzie nie alergicznie ale po silnej infekcji tak kasłałam bez żadnych zmian osłuchowo i na RTG.
Dostałam wziewnie najpierw steryd, a potem kwas hialuronowy. Po skończeniu sterydu kaszel trochę się nasilił, ale po kwasie wszystko mi minęło - inhalowałam się 3x dziennie
Obrazek

andorka

 
Posty: 13131
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Pt kwi 26, 2024 21:12 Re: Alergia na kota po jakmś czasie

Od 3 lat mam kotka.Po ok 13 miesiącach dostalam silnej pokrzywki na całym ciele i duszności,wstrząs anafilaktyczny.
Początkowo nie wiązałam tego z kotem.Zrobiłam testy : Alex na 295 alergenów,panel wziewny,na antybiotyki,salicylany.Nic nie wyszlo.
Jestem caly czas na lekach antyhistaminowych,sterydach,adrenalinę noszę przy sobie,przeszłam leczenie biologiczne,nic nie pomaga.
Wszystko wskazuje ,ze uczula mnie kot,mój kot,bo w kontakcie z innymi objawów nie mam.
Wykluczyłam wszystko inne w domu,mam oczyszczacz powietrza.
Piję olej z czarnuszki.Czytałam,że może też pomóc dieta antyhistaminowa,lecz mało informacj znalazłam co dokładnie jeść.Od roku nie jem wieprzowiny,w obawie reakcj krzyżowej kot-wieprzowina.
Żeby się upewnić ,wyjechałam na 3 tyg z kotem i miałam objawy cały czas,następnie wyjechałam bez kota i pokrzywka zniknęla po 2 dniach calkowicie.
Co dalej można zrobić? Jestem wykończona,nie mogę oddać mojego kochanego kocurka po takim czasie.To rasa bardzo aktywna,
zapewniam mu wszystko,co potrzebuje.
Lekarz twierdzi ,że nie ma opcji odczulania jak nie wychodzi alergia w testach na kota.
Testy są na 4 białka,a wg najnowszych badań może być ich nawet 12.

agatela

Avatar użytkownika
 
Posty: 1
Od: Pt kwi 26, 2024 20:04

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bbeata, Blue, imatotachi, Zeeni i 519 gości