Żywienie kociaków ragdoll

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lip 22, 2022 20:23 Żywienie kociaków ragdoll

Witam jestem Karolina i od sierpnia będę szczęśliwą posiadaczką dwóch przepięknych kotek. Pierwszy raz mam styczność z rasowymi kotami więc zabardzo nie wiem jak i czym je żywić. Chcialaby aby osoby które mają ogromne pojęcie w tym temacie mnie pokierowały. Chcę żeby żyły długo i szczęśliwie z nami. Bardzo proszę o pomoc. PS. Mam nadzieję że na dobrą grupę napisałam?

KAROLLA86

 
Posty: 3
Od: Pt lip 22, 2022 19:22

Post » Sob lip 23, 2022 12:51 Re: Żywienie kociaków ragdoll

KAROLLA86 pisze:Witam jestem Karolina i od sierpnia będę szczęśliwą posiadaczką dwóch przepięknych kotek. Pierwszy raz mam styczność z rasowymi kotami więc zabardzo nie wiem jak i czym je żywić. Chcialaby aby osoby które mają ogromne pojęcie w tym temacie mnie pokierowały. Chcę żeby żyły długo i szczęśliwie z nami. Bardzo proszę o pomoc. PS. Mam nadzieję że na dobrą grupę napisałam?


Gratuluję kociaków.
jaka hodowla?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob lip 23, 2022 13:32 Re: Żywienie kociaków ragdoll

układy pokarmowe rasowych kociaków nie różnią się od układów pokarmowych dachowców - jedne i drugie należy karmić wysokomięsną karmą mokrą lub barfem, unikać suchej karmy i fast foodów.
W jakim wieku będą kocięta i czym obecnie są karmione ?

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15071
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lip 23, 2022 15:02 Re: Żywienie kociaków ragdoll

Hodowla CADICAT. POLECAM!! przecudowni hodowcy i z jaką wiedzą normalnie wow. Oni polecają właśnie wild freedom ale chciałam się dopytać czy na przykład inne karmy typu np kraina noteci? Kociak będą w wieku ok 4 miesięcy

KAROLLA86

 
Posty: 3
Od: Pt lip 22, 2022 19:22

Post » Sob lip 23, 2022 15:55 Re: Żywienie kociaków ragdoll

wild freedom jest dobrą karmą, co najmniej o jedną półkę wyżej od Doliny (nie krainy) Noteci. Dolina jest karmą z przewagą podrobów, które nie przez każdego kota są tolerowane (biegunki). No i raczej nie zmienia się karmy lepszej na gorszą. Na początku dzieciaki powinny dostawać to, co jadły do tej pory, w kociąt zmiana karmy często skutkuje rewolucją w kuwecie. No i też ważne - kotom należy zmieniać smaki i firmy. Kot, który upodoba sobie jeden typ karmy to tragedia dla właściciela.
Karmy podobne do WF to catz fine food, granata pet, mjamjam, gussto. Nie muszą być w wersji kitten, to najczęściej chwyt marketingowy.
Rozumiem, że kocięta będą w pełni odrobaczone i zaszczepione, czy będą również wykastrowane ? wprawdzie hodowla o tym pisze, ale...
Nie daj się nabrać na karmy dla kotów sterylizowanych, kotu usuwają narządy rodne, a nie elementy układu pokarmowego.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15071
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lip 23, 2022 20:01 Re: Żywienie kociaków ragdoll

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Tak kotki będą całkowicie przygotowane do zmiany domu. Z całą dokumentacja, wyprawka oraz rodowodem. Widać że hodowla z której kupiłam kociaki jest w pełni legalna i tak jak już mówiłam oddana kotom w pełni.

KAROLLA86

 
Posty: 3
Od: Pt lip 22, 2022 19:22




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Marmotka i 264 gości