Problemy gastryczne

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lip 15, 2022 14:19 Problemy gastryczne

Witam,

Posiadam kotkę, który ma 9 lat. Klasyczna szarobura, wysterylizowana w młodości. Od dwóch tygodni kotka robi rzadkie kupki, płynne z domieszką kału, w różnych proporcjach, raz bardziej wodniście raz więcej uformowanego kału. Z początku myśleliśmy, że powodem naturalnie jest kwestia jedzenia, ponieważ częstotliwość kupek rosła wraz ze spożywaniem suchej karmy. Po odstawieniu suchej karmy i karmieniem jedynie mokrą karmą miamore częstotliwość kupek spadła do około 2-3 na dzień ale dalej były rozwodnione. Udaliśmy się więc do weterynarza aby ustalić co może być przyczyną. Akurat tego samego dnia przed wizytą mała zrobiła dość dużą kupkę również mokrą ale z domieszką futerka w zbitej formie. Myśleliśmy, że to może być podrażnienie, więc i weterynarz po konsultacji i okazaniu zdjęcia właśnie tej kupy dał jej zastrzyk sterydowy i przeciwzapalny. Po pierwszym zastrzyku kupka wyszła jeszcze bardziej wodnista, po dwóch dniach dostała kolejny zastrzyk ale to też nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Została pobrana krew do badania. Rozszerzone badanie krwi jednak nic nie dało ponieważ wszystkie wyniki były bardzo dobre. W między czasie zbierałem kał do badania, przez cztery dni. Obecnie kał jest na badaniach i wczoraj przyszedł pierwszy wynik na wydajność trypsyny który okazał się prawidłowy. Czekam na resztę wyników. Obecnie dostała karmę suchą gastryczną od royalla, ale znów częstotliwość kupek się nasiliła do 4-5 dziennie. Są to niewielkie kupki wielkości 5 złotówki. Podejrzewane jest też podłoże psychiczne ponieważ nie było mnie przez blisko 3 tygodnie. Zachowanie kotki powoli się zmienia na gorszę, raz że nieco schudła, obecnie więcej śpi i staje się powoli mniej zabawowa. Wczoraj również zdarzyło się jej pokaźnie zwymiotować po jedzeniu ale widziałem, że głównie była to zbita sierść, a to u niej się zdarza co kilka miesięcy, poza tym również dostała pastę na odkłaczenie.
Będę wdzięczny za wszelkie opinie i sugestie co to może być. Pozdrawiam.

Disek87

 
Posty: 3
Od: Pt lip 15, 2022 14:04

Post » Pt lip 15, 2022 14:35 Re: Problemy gastryczne

A usg robiliście?

anka1515

 
Posty: 4107
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt lip 15, 2022 15:36 Re: Problemy gastryczne

Jeszcze nie, jedynie palpacyjne. Brzuszek miękki.

Disek87

 
Posty: 3
Od: Pt lip 15, 2022 14:04

Post » Pt lip 15, 2022 15:47 Re: Problemy gastryczne

Sucha gastryczna od Royala karma nie jest dobrym rozwiązaniem. Może dało by się jakąś mokrą gastryczną dla niej kupić.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4812
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Nie lip 24, 2022 9:43 Re: Problemy gastryczne

Od tygodnia dostaje tylko mokrą Katovitta gastro, niestety bez zmian. Jedyne co zauważalne to fakt, że problem z wypróżnianiem jest falowy. Są dni gdzie częstotliwość wypróżniania jest duża i z reguły są to o wiele bardziej płynne kupki, a później częstotliwość spada do mniej więcej 2-3 kupek na dzień i są one dużo bardziej normalne.

Disek87

 
Posty: 3
Od: Pt lip 15, 2022 14:04

Post » Nie lip 24, 2022 11:23 Re: Problemy gastryczne

a kał na co miał być badany ? bo to "falowanie" jakoś kojarzy mi się z cyklem rozwojowym pasożytów .

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15071
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 542 gości