Maszynka do strzyżenia kota perskiego

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 04, 2022 16:47 Maszynka do strzyżenia kota perskiego

Hej,

posiadam kota perskiego, który jest 1-2 razy do roku strzyżony. Chciałabym to robić samodzielnie w domu, ale nie jestem w stanie określić jaka maszynka byłaby odpowiednia.

Będę wdzięczna za wszelkie porady od osób, które używają takiego sprzętu.

pozann

 
Posty: 2
Od: Pon lip 04, 2022 16:16

Post » Pon lip 04, 2022 19:52 Re: Maszynka do strzyżenia kota perskiego

Zdecydowanie musi to być maszynka groomerska, ludzka na kocim włosie szybko padnie.
Do tego zalecam 2-3 ostrza (ja kiedyś przy Persie studziłam ostrza w lodówce, tak szybko się nagrzewały, że nie wyrabiałam z chłodzeniem :twisted: ).

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Wto lip 05, 2022 6:56 Re: Maszynka do strzyżenia kota perskiego

Tak z ciekawości - dlaczego ten pers jest strzyżony dwa razy do roku?
Raczej nie wynika to z problemów z obsługą, regularnym czesaniem - skoro rozważasz samodzielne strzyżenie w domu.
Nie potępiam w czamuł, sama strzygłam czasem moją MCO bo miała okresowo koszmarną sierść z powodu choroby i sprawiało jej to wielką ulgę, sama się nadstawiała do strzyżenia i leżała jak zaczarowana a potem zachowywała jak kociak - ale bywa że ludzie strzygą koty długowłose zupełnie niepotrzebnie, myśląc że im robią frajdę.
Dlatego się dopytuję.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto lip 05, 2022 7:23 Re: Maszynka do strzyżenia kota perskiego

Kot ma 12 lat i nawet jak na persa bardzo gęstą sierść, gęstszą niż jego matka. Kiedyś był strzyżony raz na 2 lata kiedy pojawiły się kołtuny, zazwyczaj tylko na brzuchu, bo tam nie lubił być czesany. Teraz sprawa jest inna, bo jest dużo starszy i ma ogromne problemy z bezoarami. W okresie wzmożonego linienia, mimo podawania pasty do posiłków, wyczesywania, żeby powstrzymać codzienne wymioty najskuteczniejsze jest strzyżenie. Do tego kot od maleńkości nie cierpi wychodzić na zewnątrz, rośliny ma na balkonie, a wyjście poza mieszkanie to jest dla niego zawsze trauma dlatego chcę go strzyc w domu. Kot ma już swoje lata, kiedyś wystarczył tylko drapak, a teraz muszę mu podcinać pazurki, żeby mu nie wrastały.

Przeszukuje internet, ale nie jestem w stanie namierzyć modelu maszynki, który byłby deklarowany jako odpowiedni.

pozann

 
Posty: 2
Od: Pon lip 04, 2022 16:16

Post » Wto lip 05, 2022 11:34 Re: Maszynka do strzyżenia kota perskiego

https://groomershop.pl/strzyzenie/maszynki

W tym sklepie masz odpowiednie maszynki. Zwłaszcza Oster polecę w ciemno :mrgreen: .
Pamiętaj o ostrzach, jeżeli kot ma bardzo gęstą sierść to ostrze będzie się szybciej nagrzewać! Zazwyczaj dłuższe ostrze (czyli, wbrew logice, z mniejszą cyferką :twisted: ) nagrzewa się ciut wolniej - jeżeli nie zależy wam na wyglądzie, a na wygodzie kota to powinno was zadowolić ostrze nr 4 (nie 4F, tego nie potrzebujecie - ostrza F są do twardej sierści np. Terrierów).
Plastikowe nakładki na ostrza to absolutne zło i strata pieniędzy - nigdy nie chwycisz tym sierści kota. Nawet na nie nie patrz :roll:

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], polalala i 171 gości