Ekstrakcja zębów a drugi kot

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lip 12, 2022 12:35 Re: Ekstrakcja zębów a drugi kot

ASK@ pisze:Przypomniałam sobie, że na początku kotom stawiałam miskę na podwyższeniu tak by nie musiały się schylać. Tak na wysokości szyi. I czasem pod lekkim skosem by łatwiej było nabrać bo żarcie spływało i było "głębsze". Może tak?.

Mam taką specjalną miskę na stopce, właśnie tak wyprofilowaną pod skosem. Kiedyś kupiłam ją dla Żabki, bo ona wolno je i myślałam, że może ma jakieś problemy, ale okazało się, że taka już jej uroda. Miskę schowałam, bo upierdliwa w myciu, to teraz najwyżej wyciągnę.

Myszorek pisze:Ja mojej dawałam , nadal tak karmie, pokrojone małe kawałki na podłoge,Jeden mały kawałek , jak zje, podaje nastepny. To jest czasochłonne.ale przynajmniej zje,a ja jestem spokojna,ze je.

Mięso to ona je w każdej pozycji i w każdej ilości. To z mokrą ma problem, a tej już nie pokroję, ale też już toczyłam z niej malutkie kuleczki i dawałam pojedynczo. Wtedy rzeczywiście zjada. Na szczęście z musami daje sobie radę samodzielnie, a jak nałożę jej do tej miski z zooplusa i postawię ją na jakimś podwyższeniu, to może będzie jeszcze lepiej.
O, to taka miska:
https://www.zooplus.pl/shop/koty/automa ... zna/765327
Zupełnie mi wyleciało z głowy, że ją kiedyś kupiłam.

Necz

 
Posty: 929
Od: Nie wrz 03, 2006 11:06
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lip 12, 2022 20:23 Re: Ekstrakcja zębów a drugi kot

Kot sam sobie madrze wybiera :).
Mieso bez dodatkow, jako jedyna forma pozywienia, musialoby byc tylko jednego rodzaju, podawane latami i nic poza nim, by pojawily sie niedobory.
Gojenie paszczy trwa znacznie krocej i przejscie przez tydzien, dwa na miecho tylko przyspieszy gojenie i da kotu spokojnie sie najesc.

Zreszta poszlabym juz w tym kierunku, by glownym posilkiem bylo mieso (dodatki sa dosc proste do ogarniecia, liczy sie roznorodnosc, np. rozne oleje dodawane, zoltko, ryba, rozne rodzaje mies, jogurt, twarog, smietanka, zestaw witamin i mineralow do 'barfa' jest dostepny w wygodnej formie proszku w jednej mieszance).

FuterNiemyty

 
Posty: 3645
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Czw lip 14, 2022 23:45 Re: Ekstrakcja zębów a drugi kot

Już jest lepiej. Musy się wprawdzie znudziły i nadal najlepsiejsze na świecie jest mięsko, ale i zwykłe tacki już wciąga bez trudu. No, może zajmuje jej to troszkę więcej czasu niż przed zabiegiem, niemniej wszystko ląduje w kocim brzuchu, a nie na podłodze obok miski. Humorek też dopisuje, więc chyba najgorsze już za nami.

Necz

 
Posty: 929
Od: Nie wrz 03, 2006 11:06
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lip 15, 2022 0:03 Re: Ekstrakcja zębów a drugi kot

Wspaniale! :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60393
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Goldberg, magic99, magnificent tree, Majestic-12 [Bot] i 532 gości