Dziwne zachowanie kota po odrobaczeniu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lip 02, 2022 13:20 Re: Dziwne zachowanie kota po odrobaczeniu

Blue pisze:Widzę trzy wyjaśnienia.
Pierwsza - kot zarobacza się czasem mocno (warto porobić mu kilka razy badania kału, co kilka dni, koniecznie w okolicy pełni księżyca by mieć rozeznanie w tym temacie, przed odrobaczaniem) bo ma jakiś problem z kontrolowaniem pasożytów i po podaniu tabletki w czasie gdy pasożytów jest dużo - źle reaguje na metabolity umierających i rozkładających się robali.

Druga - kot ma jakiś problem z metabolizowaniem leku, być może okresowo widać to bardziej - oba mają ten sam składnik czynny.

Trzecia - chwilowe niedowłady nie mają związku bezpośredniego z odrobaczaniem lub odrobaczanie i chwilowe osłabienie tym spowodowane z któregoś z dwóch powyższych powodów ujawniają coś dodatkowego - np. zwyrodnienia stawów, dysplazję, niedobór czegoś etc. Czego na codzień kot jeszcze nie okazuje ale gdy się czuje gorzej po odrobaczaniu to chwilowo to widać.


Dlaczego w okolicy pełni?, chce moim zrobic badanie kału żeby niepotrzebnie nie odrobaczać, sa niewychodzące, więc nie chce ich chemia faszerować,
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Sob lip 02, 2022 13:26 Re: Dziwne zachowanie kota po odrobaczeniu

Dziękuję blue. Musimy wiec zagłębić się w to
Obrazek

darianna1

Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Od: Pt gru 25, 2015 13:16

Post » Sob lip 02, 2022 15:10 Re: Dziwne zachowanie kota po odrobaczeniu

Myszorek pisze:Dlaczego w okolicy pełni?, chce moim zrobic badanie kału żeby niepotrzebnie nie odrobaczać, sa niewychodzące, więc nie chce ich chemia faszerować,


Ponieważ z obserwacji wynika iż wiele pasożytów wewnętrznych w tym czasie, z jakiegoś powodu - ma kres rozrodczy w największym nasileniu, są aktywniejsze, najłatwiej je wtedy wykryć w kale.
Można kał badać w każdym momencie, ważne by próbek było kilka, pobieranych co kilka dni - ale gdy ktoś nie musi tego badania robić na cito, to warto zacząć pobierać próbki przed pełnią by o nią zahaczyć.

Blue

 
Posty: 23414
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob lip 02, 2022 17:52 Re: Dziwne zachowanie kota po odrobaczeniu

dziękuje, zbadam w okolicy pełni
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Sob lip 02, 2022 20:35 Re: Dziwne zachowanie kota po odrobaczeniu

Blue, a jak w takim razie najlepiej ustawic odrobaczanie w okresie cyklu księżyca?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 202 gości