Kot wylizuje sobie sierść

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 22, 2022 7:51 Kot wylizuje sobie sierść

Hej, mam duży problem z jednym z moich dwóch kotów.Po powrocie z wyjazdu, (na 3 dni, opiekowała się nim mam moja)zastałam go z wylizaną sierść z łapki do gołej skóry.Nie ma żadnych strupów , wysypki czy śladów krwi.Jest osowiały i nie szaleje jak zwykle po domu.Kot ma problemy z nawracającym zapaleniem pęcherza na tle nerwowym, obecnie dostaje tabletki(cystaid)i nie sika poza kuwetą.Dlatego też jestem raczej przekonana że łapka wylizana jest ze stresu.Kot samiec 4lata, wysterylizowany, niewychodzący, brak konfliktu ze swoim bratem.I tu pytanie czy iść do weta czy od razu behawiorysta?Trochę się obawiam go stresować kolejką na kilka godzin u weta...

Aurora87

 
Posty: 7
Od: Śro cze 16, 2021 8:15

Post » Śro cze 22, 2022 16:17 Re: Kot wylizuje sobie sierść

Wet, badania, a potem ewentualnie behawiorysta
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4807
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Śro cze 22, 2022 17:54 Re: Kot wylizuje sobie sierść

Poczytaj o d-mannozie na nawracajace zapalenia pecherza. Mozna tez spytac weta ale wielu z nim nie wie nic o tym bardzo skutecznym i bezpiecznym srodku.
Kupiam ostatnio moim stresujacym sie kotom obrozki feromonowe i widze, ze dzialaja. Koty sa bardziej zrelaksowane.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4232
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Śro cze 22, 2022 20:06 Re: Kot wylizuje sobie sierść

Żaden sensowny behawiorysta nie zgodzi się pracować bez pełnego zestawu badań :roll: .

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Czw cze 23, 2022 12:24 Re: Kot wylizuje sobie sierść

Byłam u veta.Cynamon dostał tabletki przeciwświądowe, antyalergiczne, oxycort i, tabletki wyciszające w razie trudnych sytuacji.Mam wrócić na kontrolę za 10dni.Obroże miał już kiedyś i się w niej zaklinował.Feliway w kontakcie używałam kilka miesięcy, ale bez szału.Poczytam o tej d-mannozie nie słyszałam o tym

Aurora87

 
Posty: 7
Od: Śro cze 16, 2021 8:15

Post » Czw cze 23, 2022 22:57 Re: Kot wylizuje sobie sierść

Zapewne u Twojego kota to faktycznie ze stresu, ale miałam kiedyś kotkę, która wylizala sobie brzuch do gołej skóry i okazało się, że miała grzybicę. Na skórze żadnych zmian nie było widać. Może warto zachować w pamięci na wypadek gdyby obecne leczenie nie pomogło

Kasiasemba

 
Posty: 203
Od: Wto lip 30, 2019 21:12




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, korbacz9 i 173 gości