Moja kotka nie zalatwia sie do kuwety

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 21, 2022 13:00 Moja kotka nie zalatwia sie do kuwety

Co mam zrobic zeby moja kotka (14lat) zaczela zalatwiac sie do kuwety?

Zalatwia sie wszedzie ale nie w kuwecje...

AsiaL35

 
Posty: 59
Od: Wto cze 21, 2022 10:29

Post » Wto cze 21, 2022 14:18 Re: Moja kotka nie zalatwia sie do kuwety

Trzeba ją zabrać do weta i przebadać. Koty w ten sposób sygnalizują problem zdrowotny, głównie układu moczowego.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto cze 21, 2022 14:48 Re: Moja kotka nie zalatwia sie do kuwety

14 lat , to duzo, może kotka też miec problem ze stawami, źle jej wchodzic do kuwety, ja zmieniłabym na taką bardzo niską. No i jak pisała Ewar, wet konieczny , porobic bardziej szczególowe badania krwi, usg.,
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Wto cze 21, 2022 14:54 Re: Moja kotka nie zalatwia sie do kuwety

A napiszesz coś więcej? Kotka jest u Ciebie długo, załatwiała się do kuwety i przestała? Kiedy, w jakich okolicznościach? Czy też trafiła do Ciebie wiekowa kotka, która się do kuwety nie załatwia- jeśli tak, gdzie do tej pory zyła, w jakich warunkach? A może kotka od 14 lat jest u Ciebie i zawsze się załatwiała poza kuwetą? To, jak do tej pory zyłaś?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7104
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto cze 21, 2022 17:27 Re: Moja kotka nie zalatwia sie do kuwety

Kotka jest u mnie juz 5 lat i od poczatku tak sie zalatwia.Jej pan jej nie chcial, dlatego trafila do nas. Byla badana i na szczescie nic jej nie dolega....
Zmienialismy pare razy piasek na inny, kupilismy jej 2 razy inna kuwete i nic nie pomaga.Nawet probowalismy jak zalecal weterynarz w kuwecje
zdejowalismy dach, kupujemy jej zapach przeciwko stresowi i nic, kupe najczescie to robi tam gdzie ja siedze, na sofe, a sika na podloge..

AsiaL35

 
Posty: 59
Od: Wto cze 21, 2022 10:29

Post » Wto cze 21, 2022 21:01 Re: Moja kotka nie zalatwia sie do kuwety

Piszesz, że nic jej nie dolega, to nie jest normalne zachowanie kota. Napisz, a najlepiej wklej zrobione badania, jakie miała kotka, kiedy wet ja badał?
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Wto cze 21, 2022 23:45 Re: Moja kotka nie zalatwia sie do kuwety

AsiaL35 pisze:Kotka jest u mnie juz 5 lat i od poczatku tak sie zalatwia.Jej pan jej nie chcial, dlatego trafila do nas. Byla badana i na szczescie nic jej nie dolega....
Zmienialismy pare razy piasek na inny, kupilismy jej 2 razy inna kuwete i nic nie pomaga.Nawet probowalismy jak zalecal weterynarz w kuwecje
zdejowalismy dach, kupujemy jej zapach przeciwko stresowi i nic, kupe najczescie to robi tam gdzie ja siedze, na sofe, a sika na podloge..


Spróbuj jeszcze z pustą kuwetą (ale absolutnie zwykła nie zamykana, bo z zamykanymi wiele kotów ma problem). Moja kotka (przygarnięta po przejściach, śmierci opiekuna) też ma swoje nawyki.. i właśnie na tym stanęło- pusta kuweta postawiona w łazience. Może nie rozwiązanie idealne, ale jaka ulga po miesiącach poszukiwania- gdzie akurat dziś nasikała Sonia

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Śro cze 22, 2022 7:43 Re: Moja kotka nie zalatwia sie do kuwety

AsiaL35 pisze:Kotka jest u mnie juz 5 lat i od poczatku tak sie zalatwia.Jej pan jej nie chcial, dlatego trafila do nas. Byla badana i na szczescie nic jej nie dolega....
Zmienialismy pare razy piasek na inny, kupilismy jej 2 razy inna kuwete i nic nie pomaga.Nawet probowalismy jak zalecal weterynarz w kuwecje
zdejowalismy dach, kupujemy jej zapach przeciwko stresowi i nic, kupe najczescie to robi tam gdzie ja siedze, na sofe, a sika na podloge..


Jakiego żwirku konkretnie używacie?
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14225
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Śro cze 22, 2022 20:08 Re: Moja kotka nie zalatwia sie do kuwety

Na najpopularniejsze miejsca połóż podkłady dla szczeniąt. To nie zlikwiduje problemu, ale przynajmniej ułatwi sprzątanie do czasu ogarnięcia kota.

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 273 gości