Wszędobylska kotka z ADHD

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt cze 17, 2022 17:18 Wszędobylska kotka z ADHD

Witam,
Od 21 stycznia mam nową kotkę, która jest wyjątkowo ruchliwa. Nie przeszkadzało by mi to, ale nie mogę jej oduczyć wchodzenia tam gdzie nie trzeba. Wchodzi za telewizor, gdzie jest masę kabli od różnych sprzętów, ostatnio o mały włos nie zrzuciła mi z komody wazy do ponczu, która jest pamiątką rodzinną z początku XX wieku, ale przede wszystkim buszuje w nocy na moim biurku i wszystko zrzuca na podłogę. Mam pobudkę codziennie o 2,00 w nocy, jestem zmęczony i zaczyna mnie to wkurzać. Kupiłem długie plastikowe kolce (nieostre), ale zawsze uda jej się je jakoś ominąć, poza tym nie mogę udekorować nimi całego mieszkania.
Czy jest jakiś sposób na takiego kota? Jakieś środki odstraszające? Ze strachem myślę o kolejnej nocy.
Pozdrawiam
Henryk
Obrazek Obrazek Obrazek

Henryk

 
Posty: 312
Od: Sob maja 07, 2005 17:09
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt cze 17, 2022 17:29 Re: Wszędobylska kotka z ADHD

Kolce na kota? :strach:
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4807
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pt cze 17, 2022 17:38 Re: Wszędobylska kotka z ADHD

W jakim wieku jest kotka? Jeśli bardzo młoda, to takie zachowanie jest całkowicie naturalne i może minąć tylko z wiekiem. Kotka po prostu się nudzi. Jakie ma zabawki? Ile czasu jesteś w stanie jej poświęcić dziennie?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60131
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt cze 17, 2022 17:41 Re: Wszędobylska kotka z ADHD

Kotka ma 3,5 roku.
Obrazek Obrazek Obrazek

Henryk

 
Posty: 312
Od: Sob maja 07, 2005 17:09
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt cze 17, 2022 17:42 Re: Wszędobylska kotka z ADHD

A jest wysterylizowana?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60131
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt cze 17, 2022 17:44 Re: Wszędobylska kotka z ADHD

Jest ze schroniska, więc jest wysterylizowana.
Obrazek Obrazek Obrazek

Henryk

 
Posty: 312
Od: Sob maja 07, 2005 17:09
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt cze 17, 2022 18:06 Re: Wszędobylska kotka z ADHD

Kotka 3,5 roczna, wysterylizowana, nie musi być bardzo ruchliwa, to zależy od charakteru kotki i raczej trudno to zmienić. Może kup jej zabawki interaktywne - koci łowca, motylek, tor z piłeczką. Ważna jest też aranżacja mieszkania, stworzenie kotce ciekawych miejsc, w których będzie lubiła przebywać. Półeczki, możliwość wejścia na szafę, wysoki drapak.
Ale niestety z faktem, że koty strącają przedmioty ze stołu, że wszędzie wskakują, to juz taka ich uroda. Moje też tak robią. Cenne przedmioty lepiej od razu schować, lub umieścić w gablotce za szkłem.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60131
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt cze 17, 2022 18:11 Re: Wszędobylska kotka z ADHD

Henryk pisze:Czy jest jakiś sposób na takiego kota?


pochowac wszystko, co się da, co może zniszczyć, na niektóre koty to jedyna metoda.
w to miejsce postawić i porozkładać kocie zabawki, piłeczki, myszki z kocimiętką, piórka, kocią trawkę, są zabawki, wędki na przyssawki do okna. Masz ciekawego życia kota,inteligentnego nie da się go odstraszyc, trzeba przekierować jej uwagę na rzeczy, którymi może się bawić. Generalnie jest lato wcześnien robi się jasno, więc kot jest aktywny. Po moich widze, że jak już podorastały, to dopóki jest ciemno, spią w nocy, jak sie robi jasno, to niestety zwykle któryś zaczyna pobudkę i dołączają inne.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7101
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pt cze 17, 2022 18:15 Re: Wszędobylska kotka z ADHD

Zabawek ma więcej niż ja miałem w dzieciństwie, nowych i po poprzedniej kotce, z wysokiego drapaka wcale nie korzysta, tak jakby go wcale nie było, żeby powiesić półki na ścianach, musiałbym z nich pozdejmować portrety i zdjęcia przodków, więc to wcale nie wchodzi w grę.
Jeśli dobrze rozumiem, nie ma żadnych środków odstraszających, bo zalecane skórki cytrusów wcale nie działają..
Obrazek Obrazek Obrazek

Henryk

 
Posty: 312
Od: Sob maja 07, 2005 17:09
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt cze 17, 2022 18:58 Re: Wszędobylska kotka z ADHD

nie masz w mieszkaniu jakiegoś jednego wolnego pomieszczenia ? Może jakimś rozwiązaniem była by izolacja jak idziesz spać. Skoro ona i tak się nie potrzebuje przytulić i spać obok to niech się bawi gdzie indziej. Pokój taki z wszystkim co do życia potrzebne- kuweta, jedzenie, picie, zabawki interaktywne i dostęp tylko w godzinach , które sam wybierasz na odpoczynek. Mogła by to zaakceptować... albo krzyczała by w niebo głosy by ją wypuścić

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 509
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Pt cze 17, 2022 19:03 Re: Wszędobylska kotka z ADHD

Zabawka zabawce nierówna, dlatego pytałam o te interaktywne - koci łowca, motylek, tor z piłeczką.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60131
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt cze 17, 2022 19:26 Re: Wszędobylska kotka z ADHD

ita79 pisze:nie masz w mieszkaniu jakiegoś jednego wolnego pomieszczenia ? Może jakimś rozwiązaniem była by izolacja jak idziesz spać. Skoro ona i tak się nie potrzebuje przytulić i spać obok to niech się bawi gdzie indziej. Pokój taki z wszystkim co do życia potrzebne- kuweta, jedzenie, picie, zabawki interaktywne i dostęp tylko w godzinach , które sam wybierasz na odpoczynek. Mogła by to zaakceptować... albo krzyczała by w niebo głosy by ją wypuścić


Ta kota nie krzyczy, jej miauknięcie jest jak ciche skrzypnięcie drzwi :D
Obrazek Obrazek Obrazek

Henryk

 
Posty: 312
Od: Sob maja 07, 2005 17:09
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt cze 17, 2022 19:36 Re: Wszędobylska kotka z ADHD

jolabuk5 pisze:Zabawka zabawce nierówna, dlatego pytałam o te interaktywne - koci łowca, motylek, tor z piłeczką.

Chodząc po mieszkaniu muszę patrzeć pod nogi, żeby nie nadepnąć lub nie potknąć się o jej zabawki. Nie zamierzam kupować następnych, muszę też mieć trochę miejsca dla siebie. Zresztą i tak najchętniej bawi się małą puchatą poduszeczką, która jest po poprzedniej kotce. Nakręcane myszki, myszki w pudełku z dziurkami jej nie bawią, za to bawi ją myszka od komputera, ale mnie to bawi znacznie mniej :wink:
Obrazek Obrazek Obrazek

Henryk

 
Posty: 312
Od: Sob maja 07, 2005 17:09
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt cze 17, 2022 19:48 Re: Wszędobylska kotka z ADHD

Jakiej wielkości jest Twoje mieszkanie? Tudzież - jaką powierzchnię ma stale dostępną kotka?
Ile czasu dziennie spędzasz na aktywnej zabawie z koteczką? I nie chodzi mi o podłogę zaścieloną zabawkami którymi kot się nie bawi tylko o wspólną z nią zabawę podczas której może się wyżyć, wybawić i upolować na koniec zdobycz.

Najprawdopodobniej masz bardzo inteligentną, aktywną kocicę. Która potrzebuje bodźców, zabawy, możliwości wyładowania energii.
Nie jest tu żadnym rozwiązaniem ustawianie kolców (??) czy środki odstraszające. Pewne rzeczy trzeba pozabezpieczać (cenne, kable), kotce dostarczyć tego czego potrzebuje by była szczęśliwa. Wspólnej zabawy, zainteresowania, bodźców, zabawek wymagających pomyślunku, półek (naprawdę nie da się tak po przemieszczać obrazów by w ścianę wkomponować pomysłowe i estetyczne półki? szczególnie jeśli mieszkanie jest małe).

Co kotka je? I ile?
Czasem niedobory i zła karma powodują nadaktywność.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt cze 17, 2022 20:15 Re: Wszędobylska kotka z ADHD

Z mojego doświadczenia zabawki leżące w wszędzie to błąd. One się po prostu "opatrzyły". Za to schowanie części i dawanie "nowej" zabawki co parę dni (a w zamian schowanie innej, nie używanej)! O Panie, szał ciał i uprzęży!

Do tego koty nie lubią się wcale bawić same... Trzeba się bawić z nimi, aktywnie biorąc w tym udział :wink:

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 130 gości