Co sądzicie o tym filmiku?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt cze 17, 2022 16:35 Co sądzicie o tym filmiku?

Bo ten kot w tym filmiku zachowuje się dziwnie, czy jakiś specjalista znający się na kotach, może mi wyjaśnić, co spowodowało takie dziwne zachowanie zwierzęcia, bo na prawdziwy film nie chcę mi się w ogóle wierzyć, wierzę tylko, że jest to zmontowane, bo koty tak się nie zachowują link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=FA_wVihOWm8

tiger2280

 
Posty: 4
Od: Pon mar 23, 2020 18:15

Post » Sob cze 18, 2022 16:10 Re: Co sądzicie o tym filmiku?

Koty się tak nie zachowują gdyż? To słodkie puchate kuleczki, a nie dzikie, niebezpieczne zwierzęta?

Wystarczy, że zgarnięto z ulicy bardziej nerwowego kota i w nowym miejscu zareaguje taką paniką. Mogę sobie spokojnie wyobrazić jedną z naszych kotek odstawiającą podobny cyrk pierwszego dnia w schronisku.... W sensie teoretycznie, bo schronisko akurat żadnemu z moich kotów nie grozi :wink: .

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Sob cze 18, 2022 16:21 Re: Co sądzicie o tym filmiku?

Podobnego dzika , może troche mniej narwanego, miałam na oswojeniu z OTOz, fukało to na mnie, darło japke, po miesiącu mogłam pogłaskac, a po dwóch spałam z nia w łóżku. Została u mnie i jest najukochanszym kociakiem. :1luvu:
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Sob cze 18, 2022 17:32 Re: Co sądzicie o tym filmiku?

To Twoja Hrabinka taka nerwowa byla na poczatku?
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4235
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Sob cze 18, 2022 18:53 Re: Co sądzicie o tym filmiku?

Pibon tak,ona byla zupelnie dzika,mniej krzyczala,tzn.ciszej,fukala,jak tylko ktos nawiazal z nia kontakt wzrokowy :-),ja ja mialam tylko oswoic,bo nikt jej nie chcial.Samo zapakowanie do kontenerka to bylo wyzwanie.Tylko ona krzyczala,fukala,ale nie drapala.Jak ja pierwszy raz wzielam na rece i zaczelam glaskac,to az sie slinila z radosci,co jej zostalo do dzisiaj.Jednak cos z dziczka jej zostalo,bo tylko ja moge brac na kolana,ze mna spi,nikogo innego nie toleruje za bardzo,trzyma wszystkich na dystans.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Sob cze 18, 2022 20:11 Re: Co sądzicie o tym filmiku?

Myszorku zazdroszczę - Sierra, kot bez żadnych przejść (ale za to z rąbniętym charakterem :twisted: ) w sytuacji stresowej mogłaby zaatakować człowieka z rykiem i szablami zamiast pazurów :strach: . Wystarczy, że coś ją wystraszy :roll: .
Kiedyś się tak rzuciła na psa (częsty gość w domu, potrafią sypiać przytulone), bo Lusi zrzuciła na Sierrę karton z szafy 8O . Podrapani byliśmy oboje - ja i TZ - w obronie psa zanim kotu włączyło się myślenie... i zrozumiała Sierra, że postąpiła źle :roll: .

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Sob cze 18, 2022 20:49 Re: Co sądzicie o tym filmiku?

Mnie wcale a wcale nie dziwi zachowanie kota. Jest w nieznanym miejscu. Czort wie co przeszedł. Ludzie winni zapewnić mu spokój i ciszę a nie łazić i zaczepiać. Po cholere go zaczepiają?
Miałam i mam takie koty. Żyją obok nas. Doskonale się w chacie odnajdują. Tylko trzeba je zostawić w spokoju. W kryzysie potrafią zaatakować. Ot, zwierzaki skrzywdzone przez ludzi. L
Inną kategorią są miziaki co to w stresowych momentach stają się szablozebnymi potworami.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob cze 18, 2022 20:51 Re: Co sądzicie o tym filmiku?

Nie tylko dzikuny sie tak zachowują, u weta tez niektóre w podobny sposób reagują, mój Krystek, pierdoła o małym rozumku, u weta zmienia się w terminatora :ryk: 4 osoby go trzyma w ubranku i jest problem z pobraniem krwi. jak mam z nim jechac na badania, to dzień wczesniej juz jestem chora, bo wiem co się bedzie działo.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Sob cze 18, 2022 20:57 Re: Co sądzicie o tym filmiku?

Sierra pisze:Myszorku zazdroszczę - Sierra, kot bez żadnych przejść (ale za to z rąbniętym charakterem :twisted: ) w sytuacji stresowej mogłaby zaatakować człowieka z rykiem i szablami zamiast pazurów :strach: . Wystarczy, że coś ją wystraszy :roll: .
Kiedyś się tak rzuciła na psa (częsty gość w domu, potrafią sypiać przytulone), bo Lusi zrzuciła na Sierrę karton z szafy 8O . Podrapani byliśmy oboje - ja i TZ - w obronie psa zanim kotu włączyło się myślenie... i zrozumiała Sierra, że postąpiła źle :roll: .


Sierra to rasa savannah z tego co pamietam, a one mają geny serwali afrykańskich, to mnie nie dziwi, że czasem może sie tak zachowywac.Za to jest piekna. :D
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Sob cze 18, 2022 21:49 Re: Co sądzicie o tym filmiku?

Myszorku nie, Sierra jest po prostu rąbnięta :ryk: . Do dzisiaj nie darowałam TZowi, że nie wybrał jej siostry - oazy spokoju.

Zagadką pozostaje fakt jakim cudem ta mała psychopatka ma tak spokojne córki :twisted: .

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Sob cze 18, 2022 22:45 Re: Co sądzicie o tym filmiku?

Sierra pisze:Myszorku nie, Sierra jest po prostu rąbnięta :ryk: . Do dzisiaj nie darowałam TZowi, że nie wybrał jej siostry - oazy spokoju.

Zagadką pozostaje fakt jakim cudem ta mała psychopatka ma tak spokojne córki :twisted: .


Po tatusiu pewno.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Sob cze 18, 2022 22:58 Re: Co sądzicie o tym filmiku?

Fakt, tatuś akurat wyjątkowo spokojny, opanowany i... nieufny do obcych. Taka przyjemna Savannah :mrgreen:

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Nie cze 19, 2022 12:02 Re: Co sądzicie o tym filmiku?

tiger2280 pisze:Bo ten kot w tym filmiku zachowuje się dziwnie, czy jakiś specjalista znający się na kotach, może mi wyjaśnić, co spowodowało takie dziwne zachowanie zwierzęcia, bo na prawdziwy film nie chcę mi się w ogóle wierzyć, wierzę tylko, że jest to zmontowane, bo koty tak się nie zachowują link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=FA_wVihOWm8

Dźwięk jest podkręcony i trochę zniekształcony, ale kot zachowuje się klasycznie. Jest przerażony i sądzi, że walczy o życie.
Podobnie potrafią się zachowywać i wrzeszczeć kocury w trakcie bojów o terytorium.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23780
Od: Śro lut 20, 2002 21:56




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kuba93l i 249 gości