Mole w paczkach z zooplus

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 07, 2022 15:02 Mole w paczkach z zooplus

Hej,
Na początek chcę przeprosić jeśli temat jest w złym dziale ale nie miałam pojęcia, w jakim dziale go założyć.
Otóż - czy zdarzyło się komuś, że w paczce z zooplus przyjechały mole? Nie daję suchej karmy moim kotom więc jej nie zamawiam. Także nie w niej przyjeżdżają niechciani goście. Przejrzałam wszystkie miejsca w domu i ani śladu larw, nie mam gniazda moli nigdzie a mimo to zdarza się ich kilka w miesiącu, które koty albo ja tłuczemy. Mam dwie opcje - albo wlatują przez okno od sąsiadów albo przyjeżdżają w paczce z zooplus. Może siedzą w żwirku, może ogólnie są gdzieś zaplątane w kartonie czy między puszkami. Czytałam, że kilka osób miało problem z molami w karnie dla świnek i królików z zooplus więc mogą mieć oni problem na magazynie. Zaznaczam, że głównie są to mole ubraniowe (włosienniczki) i tylko czasami spożywcze.
Stąd pytanie czy ktoś miał podobną sytuację? Czy ktoś zaobserwował w paczce mole lub larwy? Nigdzie w domu nie ma ich gniazda a latają i zaraz popadnę w obłęd :strach:
Pozdrawiam razem z moimi kotami :201461

Ola99

 
Posty: 2
Od: Wto cze 07, 2022 14:50

Post » Wto cze 07, 2022 16:33 Re: Mole w paczkach z zooplus

Jeśli mieszkasz w bloku gdzie masz sąsiadów dookoła to spokojnie mole mogą przylatywać od nich. Kiedyś popełniłam błąd i ustawiłam w kuchni pułapkę feromonowa przy otwartym oknie. Zwabiłam chyba wszystkie mole z kamienicy. Było ich setki! Oblepiły mi całą kuchnię.
Zamawiam z zooplusa i nie miałam nigdy obcego życia w paczkach. Co oczywiście nie oznacza że nigdy się to nie zdarzy :)

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto cze 07, 2022 16:41 Re: Mole w paczkach z zooplus

Tak, mieszkam w kamienicy i też kilka złapało się w pułapki. Raz już miałam ich plagę i zjadły mi wełniane kapelusze stąd moja panika. Nie chcę powtórki

Ola99

 
Posty: 2
Od: Wto cze 07, 2022 14:50

Post » Czw cze 09, 2022 8:37 Re: Mole w paczkach z zooplus

Też nie miałam nigdy moli w paczkach zooplus ani bitiba (siostrzana firma zooplusa).
Natomiast mole znalazłam w kaszy ze sklepu, nawet orzechach.
I oczywiście ubraniach starych osób (ze starych szaf), którym pomagałam robiąc pranie u siebie.
Mogą pewnie też przelecieć właśnie od takiego sąsiada.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto lip 12, 2022 11:40 Re: Mole w paczkach z zooplus

Co miesiąc praktycznie zamawiam karmę z Zooplus i nigdy mi się nie przydarzyło, aby w paczce były mole. Być może to był jednostkowy przypadek, albo źródłem moli nie jest paczka z Zooplusa.

izomich

 
Posty: 6
Od: Wto lip 12, 2022 11:18




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 457 gości