Mateuszek odchodzi - wielka prośba o rady

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob maja 21, 2022 11:30 Mateuszek odchodzi - wielka prośba o rady

Wielka prośba o rady. Teraz bardzo krótko napiszę, Bardzo zwiąkszyła się kreatynina i mocznik u mojego Mateuszka. Nie reaguje na kroplówki. Podawana Semintra, Azodyl, Renalvet, Netrofil. Może jeszcze coś podpowiecie - bardzo, bardzo proszę o podzielenie się Waszymi doświadczeniami :201461 Dopiszę, że kocio ma białCZKĘ (dostał trzy serie viBRAGENU). Problemy z nerkami są pochodną białaczki. Nie ma apetytu. :201461
Wieczorem napiszę więcej o moim Jamesie Bondzie i jego wielkiej przyjaźni dla mnie. Tak, żeby Mateusz był nie tylko literkami.
Jestem dla ciebie tylko lisem, podobnym do stu tysięcy innych lisów. Lecz jeśli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie. I ja będę dla Ciebie jedyny na świecie(...) Mały Książe

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=111621

mamucik

 
Posty: 2942
Od: Wto kwi 20, 2004 12:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob maja 21, 2022 14:23 Re: Mateuszek odchodzi - wielka prośba o rady

Oczywiście, napisz. :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob maja 21, 2022 22:39 Re: Mateuszek odchodzi - wielka prośba o rady

Na pewno ktos cos poradzi, zwlaszcza w dziale Nerkowcow pisza osoby bardzo obeznane w temacie.
Mam nadzieje, ze moze to tylko chwilowe pogorszenie, ktore Mateuszek pokona i bedziecie jeszcze mieli dobry, wspolny czas :ok: :ok: :ok: :ok:
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Wto maja 24, 2022 23:43 Re: Mateuszek odchodzi - wielka prośba o rady

mamucik pisze:Wielka prośba o rady. Teraz bardzo krótko napiszę, Bardzo zwiąkszyła się kreatynina i mocznik u mojego Mateuszka. Nie reaguje na kroplówki. Podawana Semintra, Azodyl, Renalvet, Netrofil. Może jeszcze coś podpowiecie - bardzo, bardzo proszę o podzielenie się Waszymi doświadczeniami :201461 Dopiszę, że kocio ma białCZKĘ (dostał trzy serie viBRAGENU). Problemy z nerkami są pochodną białaczki. Nie ma apetytu. :201461
Wieczorem napiszę więcej o moim Jamesie Bondzie i jego wielkiej przyjaźni dla mnie. Tak, żeby Mateusz był nie tylko literkami.


U nas po kroplówkach dożylnych z roztworu Ringera, mocznik z 193 wzrósł do 270, crea z 5 do 7, fosfor też, ale nie pamiętam już o ile. Każdego dnia, kiedy podawano kotu 8 godzinną kroplówkę na koniec -po odłączeniu kroplówki- aplikowano mu antybiotyk - który jak wiadomo uszkadza nerki..

Po przeanalizowaniu wyników, nefrolog kazała natychmiast odstawić semintrę i podać kotu furaginę - przez 7 dni dwa razy dziennie.. ..Furaginę, która bardzo obciąża nerki zmuszając je do ciężkiej pracy..

Odstawiliśmy semintrę, ale na furaginę nie zgodziłam się już absolutnie.. - wystarczy, że dostawał antybiotyk, który kopał ledwo ciągnące nerki..

Zamiast tego podajemy kotu leki homeopatyczne:

Lespedeze capit. cH1000 - 8:00 rano
Arshenikum Album cH1000 9:00
Pfosforus cH1000 10:00
Arshenikum Album cH1000 11:00
Pfosforus cH1000 12:00
Arshenikum Album cH1000 13:00
Pfosforus cH1000 14:00
Arshenikum Album cH1000 15:00
Pfosforus cH1000 16:00
Arshenikum Album cH1000 17:00
Pfosforus cH1000 18:00
Arshenikum Album cH1000 19:00
Pfosforus cH1000 20:00
Lespedeza capita. cH1000 21:00

Jedną granulkę rozpuszczam w 0.5 ml letniej wody i podaję strzykawką na dziąsełka/pod języczek/pomiędzy wargą, a dziąsełkiem- z boku szczęki, pod wargą kotek ma takie miejsce, gdzie łatwo dojść delikatnie strzykawką i powolutku zakraplać - po kropelce - homeopatia wchłania się poprzez błony śluzowe - nie poprzez układ pokarmowy! - dlatego trzeba zakraplać powolutku po kropelce, tak aby się mogło/miało czas wchłaniać, a nie wlewać do przełyku..

Granulek nie wolno:
- rozgniatać
- dotknąć palcem.

Granulki rozpuszczam w małych, szklanych kieliszkach -każdy rodzaj leku osobno- dla wygody przygotowuję trzy porcje od razu - lespede., arshe., i pfosforus. - ale nie więcej, bo nie wiem po jakim czasie następuje rozpad substancji czynnej..
Granulka potrzebuje około 15-20 minut na rozpuszczenie. Kiedy się rozpuści delikatnie zakręcam/wstrząsam kieliszkiem i wciągam roztwór strzykawką.

Działanie/skuteczność Homeopatii/e szkodzą/neutralizują/zakłócają:
- zioła, ziołolecznictwo, leki ziołowe np Lespewet,
- aromaterapia, intensywne zapachy, odświeżacze powietrza, zapachy kuchenne, zapach cebuli, mięty(pasta miętowa), czosnku itp.
- detergenty używane do mycia przyborów - kieliszki, strzykawki, pojemniki na wodę/ szklanki - uważam, czym przecieram kieliszki po umyciu - trzeba dokładnie wypłukać i uważać, czym się przeciera od środka/ręcznik papierowy. ścierka - najlepiej lniana/.
Bardzo uważam, aby środka kieliszka i tłoka strzykawki nie dotknąć palcem. Myję je raz dziennie - na koniec dnia, bądź rano przed rozrobieniem leków.
- PROMIENIOWANIE ELEKTROMAGNETYCZNE, WIFI, i wszelkiego innego rodzaju pola magnetyczne, łącznie z gniazdkami elektrycznymi..

Wodę przegotowuję w garnku bez plastikowych dodatków i nie wykorzystuję butelkowanej.

Oprócz tego podaję -na pusty brzuszek- ludzki probiotyk Vivimixx112 - saszetkę dzielę na 4 porcje.
1 porcja rano
1 porcja pod wieczór/popołudniu
Saszetka starcza na dwa dni.
Daję na pusty brzuszek, żeby nie utknął w żołądku i stracił tam swoje właściwości, tylko szybko trafił do jelit.
Rozrabiam go w dwóch łyżkach mleka, ale tylko 3,2% UHT - bo ma najmniej fosforu ze wszystkich mlek - nawet tych 1/5% bez laktozy..
Nie wolno tego robić, ale w tym stanie daję mleko bo to jeszcze ruszy..

Po probiotyku idzie pierwsza dawka lespedeze, po pół godzinie (8:30) śniadanie z 1/8 Renagelu (czasem mniej, bo nie zjada nawet 1/3 saszetki - a wychwytywacz fosforu dopasowuję do wielkości posiłku( jak jest bardzo mały to posypuję tylko trochę Ipakitine - ale tam jest chitozan, a on blokuje wchłanianie tłuszczu - co przy tym stanie nie jest fajne, więc wolę podzielić Renagel na jeszcze mniejsze porcje).

Czas/porę podania posiłku dopasowuje się do kota - najlepiej jest robić półgodzinne odstępy pomiędzy dawkami homeopatii, aby nie neutralizować jej działania, ale jeśli kot zechce jeść, to trzeba mu podać posiłek - bo to priorytet w tym stanie - najwyżej słabiej podziała dawka - ale zadziała i tak.

Codziennie robimy kotu kroplówki podskórne Ringera z Lactanami - ze względu na anemię.
Kropłówkę podajemy na dwa razy - tak pomiędzy 100-130 ml/dłużej i tak nie wytrzymuje i ucieka/ do południa i tyle samo wieczorem, lub kiedy pozwoli sobie podać.. - najlepiej/najłatwiej jak jest śpiący lub śpi.
Ważne, aby to rozdzielać na dwa, a jeszcze lepiej na 3 razy. Ilość płynu - to około 60ml na kilogram masy ciała na dobę nasz waży około 4 kilo, czyli podajemy mu około 240 ml w dwóch dawkach.
Dużo lepiej się wchłania /jak u człowieka - nie dwa litry wody na raz, tylko po łyku przez cały dzień/ i nie tworzy się bańka.

Nie wbijamy kotu igły 1.2 tylko 0.7- 0.8 !!!
Idzie dłużej, ale kto prawie nie czuje wkłucia i nie reaguje spazmami jak u weta.. W końcu to żywa istota, a skóra kota to wyjątkowo wrażliwy i delikatny narząd..

Tak robimy my od dwóch tygodni, ale nie mam pojęcia jakie były wyniki Pani Kotka. Mogę podać namiar na lekarza na priv.

Pozdrawiam serdecznie.

Czester

 
Posty: 15
Od: Pt kwi 01, 2022 23:48

Post » Śro maja 25, 2022 2:23 Re: Mateuszek odchodzi - wielka prośba o rady

Nie wiadomo co z Mateuszkiem
Czester z częściowo się zgadzam z tym co piszesz
Ale nie ze wszystkim
Homeopatii nie wiem niektóre leki stosowałam
Z doświadczenia wiem ze za duże kroplówki są nie wskazane
Przyjmowało się 40 ml na kg z woda w pokarmie
A który płyn to tez od wyników zalezy
Jaka niewydolność nerek
Antybiotyk może być potrzebny i zalezy jaki
Kot z anemia przy duzych kroplowkach
I mam tez jeszcze jedno spostrzeżenie
Kiedyś ktoś pytał o semintre
Ja mam wrażenie ze trzeba rozważyć u każdego kota czy się opłaca
Podejrzewam ze u mojego pogorszyła stan
I chodzi o anemie

anka1515

 
Posty: 4069
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Nie cze 05, 2022 11:50 Re: Mateuszek odchodzi - wielka prośba o rady

Dziękuję wszystkim za rady. Dziękuję.

Mateuszek odszedł 24.05. - żegnając się z nami świadomie i niezwykle. Jego przyjaźń była bezwarunkowa, jego oddanie bez kresu, jego opieka bezbrzeżna. Został skremowany, patrzę na urnę i wiem, że nie mam już części mnie, bo ta część jest tam.
Jestem dla ciebie tylko lisem, podobnym do stu tysięcy innych lisów. Lecz jeśli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie. I ja będę dla Ciebie jedyny na świecie(...) Mały Książe

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=111621

mamucik

 
Posty: 2942
Od: Wto kwi 20, 2004 12:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie cze 05, 2022 15:06 Re: Mateuszek odchodzi - wielka prośba o rady

Bardzo smutno.
Mateuszku [*][*][*]
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie cze 05, 2022 16:46 Re: Mateuszek odchodzi - wielka prośba o rady

Ewuniu, bardzo Ci współczuję.
Pamiętam, jak wiele lat temu walczyłaś o życie Tygrynia. Wtedy się poznałyśmy. Niejednego kota przychodzi nam w życiu kochać i żegnać. Za każdym razem ból. Kochamy wszystkie, ale są takie, które są dla nas istotami wyjątkowymi. Serdecznie Cię przytulam.
Moje koty za TM: Gaja - 4 lata; 21.09.2009 Bobik - 8 lat; 16.08.2018 Myszka - 14,5 lat; 17.01.2020 Szymek - 19 lat; 07.05.2021 Kuba - 17 lat; 28.03.2022

Koty z Opola pod moją wirtualną opieką: Skarbinka - 16.02.2010 Maskotka - 22.10.2010 Fatimka - 01.11.2010 Irenka - 29.06.2012
Roki - 16.08.2012
Henio ze Szczecina - lipiec 2022
Bibi - 17.08.2022

Szymkowa

 
Posty: 4647
Od: Pon lis 21, 2005 17:06
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Post » Pt cze 10, 2022 1:10 Re: Mateuszek odchodzi - wielka prośba o rady

Mateuszku (*)

anka1515

 
Posty: 4069
Od: Nie gru 25, 2011 16:05




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Cosmos, Marionrap, pimpuś..wampirek i 178 gości