Jak z kota wychodzącego zrobić domowego?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 11, 2022 6:17 Jak z kota wychodzącego zrobić domowego?

Hej, niedługo się przeprowadzam do mieszkania z tarasem. Do tej pory mieszkałam z rodzicami w domu jednorodzinnym z dużym podwórkiem. Mam dwa dorosłe koty (w wieku ok. 2 lata i ok. rok), które były wychodzące. Chciałabym je zabrać ze sobą do mieszkania. I tu pojawia się pytanie, czy kot wychodzący przywyknie do przebywania ciągle w domu. Taras oczywiście ogrodzę siatką i będę ich tam wypuszczać, ale nadal będą miały o wiele mniej miejsca do wybiegania się niż wcześniej. No i oczywiście na dworze jest dla kota ciekawiej.

Czy ktoś z Was miał podobną sytuację? Ile czasu zajęło Waszemu kotu przyzwyczajenie się do mieszkania w bloku? Może macie jakieś wskazówki co robić, a czego nie robić w takiej sytuacji?

Westart

 
Posty: 1
Od: Śro maja 11, 2022 5:46

Post » Śro maja 11, 2022 10:41 Re: Jak z kota wychodzącego zrobić domowego?

Koty spokojnie przyzwyczają się do życia w domu, szczególnie, że osiatkowany taras da im namiastkę "dworu", z którego korzystały. Bardzo rzadko się zdarza, żeby kot twardo domagał się przebywania na wolności, poza tym koty im starsze, tym bardziej cenią sobie domowe wygody.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro maja 11, 2022 18:23 Re: Jak z kota wychodzącego zrobić domowego?

ja zgarnęłam bezdomną kocicę, nie było problemu z przyzwyczajeniem do mieszkania wewnątrz , a nie na zewnątrz. nawet nie wokalizowała , nie chciała wychodzic. ostatnio, jakies dwa tygodnie zwiała mi , ale po kilku godzinach sama wrócila, czyli można, tylko nie nalezy sie poddawac, bo koty sa różne, na początku może chciec wychodzic, bedzie wokalizowac, moze też drapac do drzwi , trzeba to przeczekac.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Śro maja 18, 2022 0:09 Re: Jak z kota wychodzącego zrobić domowego?

Mam kilka kotów z ulicy czy ogródków działkowych, były wolnożyjące, tam się urodziły. Wszystkie po ciężkiej chorobie/wypadku nie wróciły już na "wolność", zabrałam do siebie, dwa to były kompletne dzikusy ...Siedzą w mieszkaniu, żaden nie piłował paszczy, że chce wychodzić, żaden nie próbował zwiać, mają dwa osiatkowane balkony i nawet nie zawsze chcą na nich siedzieć.
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Gosiagosia, kicalka, skaz i 245 gości