Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sie 06, 2022 18:03 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Jak Mu coś w paszczy zostało to wystarczy rtg stomatologiczne (nasz też ma). A na reoperacje i tak będę musiała wrócić tu gdzie jestem, bo tu jest szpital. Kot kilka dni po ewentualnej operacji musi być w odosobnieniu. Przerabiałam to rok temu (wzięła go nam fundacja) i teraz w czerwcu (był 3 dni w szpitalu).

Martiszon

 
Posty: 109
Od: Nie lis 21, 2021 17:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sie 10, 2022 11:43 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Kochani, a zaczerwienione dziąsła są jeszcze po zabiegu czy to też może być objaw tej cholernej plazmocytozy?
Po sterydzie (bierze wciąż) nie ma już tych ran. Ale dziąsła są wciąż czerwone. Jutro mam wizytę z nim. A dopiero 12 września innego polecanego stomatologa, który zrobi mu rtg (chyba że jutro się uda, w co wątpię). Jak to z tymi dziasłami jest? Jak czytałam, to jeśli po podaniu sterydów kotu znikają wszelkiej maści zaczerwienienia, to może to jednak wskazywać na tą plazmocytoze. Jak Wy to widzicie?
O co jutro poza rtg zapytać weta? Zrobić badania na kaliciwirus i FIP? Co jeszcze sprawdzić? Zapisuje sobie wszystko i jutro będę tam do oporu, dopóki mi wet wszystkiego nie wyjaśni.

Martiszon

 
Posty: 109
Od: Nie lis 21, 2021 17:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sie 10, 2022 16:10 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Dlaczego tak późno rtg?, jak tam cos jest , to za chwilke jak odstawisz steryd znów bedzie sie babrało
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Śro sie 10, 2022 19:18 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Do dobrego stomatologa jest taki termin :(

Martiszon

 
Posty: 109
Od: Nie lis 21, 2021 17:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sie 10, 2022 19:45 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

To ja z ciekawości zapytam (Wrocław pyta Wrocław) który to dobry, którego wybrałaś? Zawsze dobrze mieć zapasową listę tych dobrych! A kotkowi poprawienia pysia w środku życzymy :ok: !
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Śro sie 10, 2022 20:13 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Dr Maja Wołków-Pretorius na Skarbowców.
Macie pomysł o co jutro tego weta zapytać? Nie wiem czy rtg nam zrobi jutro, bo jesteśmy późno umówieni. Nie wiem też niestety jaki ma sprzęt więc nie wiem czy ryzykować? Cholera jasna. Od czerwca nie mogę temu kotu pomóc :(

Martiszon

 
Posty: 109
Od: Nie lis 21, 2021 17:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sie 10, 2022 22:30 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

A po co badania na kalici i FIP? Nie robić teaz, bez sensu kasa.
Dziąsła mogą goić się długo.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro sie 10, 2022 23:10 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Czyli tak jak mówi nasz wet? Kilka miesięcy terapii antybiotykiem i w razie potrzeby sterydem? Oczywiście rtg zrobię koniecznie.

Martiszon

 
Posty: 109
Od: Nie lis 21, 2021 17:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw sie 11, 2022 9:13 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Martiszon pisze:Czyli tak jak mówi nasz wet? Kilka miesięcy terapii antybiotykiem i w razie potrzeby sterydem? Oczywiście rtg zrobię koniecznie.

Naszemu Rudolfowi,po komplikacjach, wszystko goiło się ponad 2 miechy. Sterydy tygodniowe, antybiotyk, p.bólowe...
Sprawdziłabym jednak czy NIC nie zostało po zabiegu. Tak bywa. Miałam taki przypadek, co nie goił się mimo leczenia. Został niewielki kawałek korzenia "dziwnie"umiejscowiony w górnym podniebieniu. Potem okazało się, że zabiegu dokonywała ucząca się. A nadzorująca nie dopilnowała. Na RTG, które zostało wyszło. A powtórka potwierdziła.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55321
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw sie 11, 2022 13:34 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Mozesz napisać z jakiego powodu się tak długo goilo? Też miał podejrzenie plazmocytozy? Dziąsła krwawily czy tylko były zaczerwienione?

Martiszon

 
Posty: 109
Od: Nie lis 21, 2021 17:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw sie 11, 2022 14:26 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Martiszon pisze:Mozesz napisać z jakiego powodu się tak długo goilo? Też miał podejrzenie plazmocytozy? Dziąsła krwawily czy tylko były zaczerwienione?

Pisałam już wcześniej. Rudolf wydarł sobie nici i odsłonił kości. Wszystko było na widoku. Urażało go. Bolało.Krew leciała.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55321
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw sie 11, 2022 15:13 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Rzeczywiście pisałaś, przepraszam. No tak, to zrozumiałe że się po czymś takim długo goiło. Ten kot nie grzebie w zębach ale widać że po sterydzie mu się poprawiło. Że też do tych dobrych wetów tyle się czeka no. I teraz sezon urlopowy więc jest trudniej.

Martiszon

 
Posty: 109
Od: Nie lis 21, 2021 17:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw sie 11, 2022 19:36 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Jesteśmy po wizycie. Rzeczywiście zarastają mu się te dziąsła bardzo wolno. Pobyt na działce nie pomaga. Będę Mu intensywnie szukać domu. To nie jest jedna czy dwie rany, które mogą wskazywać na to że coś zostało z korzeni. Ale całe dziąsła są w zapaleniu. Tak mówi wet. Za miesiąc idziemy do tej babki. Ale rzeczywiście widać jak mu się to zrasta.

Martiszon

 
Posty: 109
Od: Nie lis 21, 2021 17:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt wrz 16, 2022 18:42 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Witajcie Kochane. Jesteśmy po wizycie u innego stomatologa. Pani dr potwierdziła plazmocytarne zapalenie dziąseł u kota. Jestem załamana bo powiedziała że wszystko wskazuje na to że jednak jest w tym niewielkim procencie kotów, którym totalna ekstrakcja zębów nie pomaga :( przy okazji robienia rtg (w końcu je zrobiliśmy!) zrobiła też te dziąsła laserem. Mówi żeby nie dawać temu zabiegowi zbyt dużej szansy ale jednemu jej pacjentowi to pomogło. Więc warto było spróbować bo koszt to tylko 100zl. Zrobiliśmy. Czekamy na cud, po dwóch tygodniach kontrola. Wet rozkłada ręce. Mówi że można próbować innych sterydow, leków immunosupresyjnych i tyle. Ale tak czy siak w końcu mogą siąść Mu nerki albo wątroba. Nie mam już pomysłu, żal mi tego kota. Bardzo byśmy chcieli Mu pomóc ale nikt nie potrafi nam pomóc :( wiem że jedna z Was pisała że Jej kot jest na sterydach już wiele lat ale to kociak domowy więc ma opiekę non stop i większe szanse na normalne życie. Ten takiego komfortu nie ma. Mam doła okropnego. Na dodatek inna kicia zaczęła kuleć na jedną łapkę a kolejemu kotu pod dolna warga zrobiły się jakieś dziwne czarne strupki. Pojęcia nie mamy co to może być. Więc czeka nas wizyta z 2 kolejnymi kociakami. Właścicielka oczywiście ma w poważaniu kocie cierpienie. Bo przecież mają pełną miskę i tyle. Nie wiem czego od Was oczekuję, może macie jakieś pomysły jeszcze? Bardzo nam zależy na tych kotach, mimo że nie są nasze. Dziękuję Wam za dotychczasową pomoc i wsparcie.
P.S. Rtg czyste. Był jeden malutki kawałek kostki. Ale Werka mówiła że to totalnie bez znaczenia klinicznego. Dziąsła po takim czasie brania sterydow powinny być blade ale niestety nie są. Tragedii nie ma ale poprawy wielkiej na tych lekach też nie.

Martiszon

 
Posty: 109
Od: Nie lis 21, 2021 17:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob wrz 17, 2022 0:56 Re: Ekstrakcja zębów - kilka pytań

Moja Sabcia od kilku lat bierze vecort. Może zapytaj weta o ten steryd (taki trochę inny, podaje sie w zastrzyku). Sabci bardzo pomógł właśnie na zmianę w pysiu (pod językiem) - bidulka w ogóle nie mogła jeść, wszystko ją urażało i wywoływało silny ból. Przeżyła 2 lata tylko na pastach miamora, stopniowo zaczęła jeść suche, potem mokre, wreszcie mięso. Teraz je wszystko.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59699
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Damian- iza71koty, Google [Bot] i 146 gości